Mundalsberget AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 80 323
- −96,6 %
Om Mundalsberget AS
Mundalsberget AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jogeir Romarheim er daglig leder, og Per Rolf Sævik er styreleder. I 2025 hadde Mundalsberget AS en omsetning på 0 kr, en økning på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 80 323 kr. Egenkapitalen var 14,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gladihaug AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 305 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Alver, og ett av 76 534 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Rådgivning, samt å starte, eie, utvikle og drive forretning innen bygg, anlegg og eiendom i Norge.
API og MCPGET /company/925446904
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925446904" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925446904",
"name": "MUNDALSBERGET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925446904" })Spør AI-assistenten
Er Mundalsberget AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mundalsberget AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Mundalsberget AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −2,36 mill kr | 80 323 kr | 17,13 mill kr | 14,25 mill kr | 2,88 mill kr |
| 2024 | −44 943 kr | −129 127 kr | 2,39 mill kr | 18,06 mill kr | 14,17 mill kr | 3,90 mill kr |
| 2023 | 2,11 mill kr | −173 408 kr | 9,69 mill kr | 16,05 mill kr | 11,28 mill kr | 4,77 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −528 404 kr | 207 557 kr | 4,75 mill kr | 1,58 mill kr | 3,16 mill kr |
| 2021 | 1,95 mill kr | 911 899 kr | 1,20 mill kr | 1,74 mill kr | 1,38 mill kr | 367 170 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/925446904/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925446904/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925446904",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -2357203, "net_profit": 80323, "equity": 14247693, … },
{
"year": 2024,
"revenue": -44943,
"operating_profit": -129127,
"net_profit": 2388725,
"equity": 14167369,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925446904" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mundalsberget AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mundalsberget AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mundalsberget AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 07.08.2020Styre
4Sist endret 30.09.2025Regnskapsfører
1Sist endret 28.04.2026API og MCPGET /company/925446904/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925446904/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925446904",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925446904" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Mundalsberget AS?
List alle roller i Mundalsberget AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mundalsberget AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gladihaug AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Havila Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925446904/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925446904/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925446904",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GLADIHAUG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HAVILA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925446904" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mundalsberget AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mundalsberget AS eier Gladihaug AS, og hvem eier resten?
Er Mundalsberget AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mundalsberget AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Alver | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2025 | Styre ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2024 | Kapital ↗ |
| 10.6.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.10.2023 | Signatur ↗ |
| 7.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925446904/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925446904/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925446904",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-30", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925446904" })Spør AI-assistenten
Har Mundalsberget AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Mundalsberget AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Mundalsberget AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−HAGEL AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 93,7 % av driftsinntektene — 85,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 83,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 7,84 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,6 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 93,7 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 14,5 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925446904/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925446904/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925446904",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925446904" })Spør AI-assistenten
Er Mundalsberget AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Mundalsberget AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Mundalsberget AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
MUNDALSBERGET AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Galteråsen Næringspark AS | Alver | 38,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Head Energy Introcon AS | Alver | 16,7 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Galteråsen Næringsområde AS | Alver | 10,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+12 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Mundalsberget AS
Hvor stor er bransjen Mundalsberget AS tilhører?
Mundalsberget AS er ett av 305 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Alver, og ett av 76 534 på landsbasis.
Hvor lenge har Mundalsberget AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mundalsberget AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Mundalsberget AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mundalsberget AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Mundalsberget AS?
Mundalsberget AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Rådgivning, samt å starte, eie, utvikle og drive forretning innen bygg, anlegg og eiendom i Norge.
Hvilken selskapsform har Mundalsberget AS?
Organisasjonsformen til Mundalsberget AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Mundalsberget AS?
Jogeir Romarheim er registrert som daglig leder i Mundalsberget AS.
Hvem eier Mundalsberget AS?
Mundalsberget AS eies i hovedsak av Gladihaug AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Mundalsberget AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr, opp 100 % fra 2024. Egenkapitalen var 14,25 mill kr ved årsslutt.
Hvilken regnskapsfører bruker Mundalsberget AS?
I Enhetsregisteret er Mundalsberget AS registrert med regnskapsfører Aider AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.