Galteråsen AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- +11,7 %
- Resultat
- 333 807
- +526,7 %
Om Galteråsen AS
Galteråsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Torbjørn Vedå er styrets leder. I 2025 hadde Galteråsen AS en omsetning på 1,43 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 333 807 kr. Egenkapitalen var 5,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vandring AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 305 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Alver, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 150 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie, drift og utleie av fast eiendom.
API og MCPGET /company/913627660
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913627660" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913627660",
"name": "GALTERÅSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913627660" })Spør AI-assistenten
Hvor i Alver holder Galteråsen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Galteråsen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Galteråsen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,7 % fra 2024 · +47,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,43 mill kr | 960 580 kr | 333 807 kr | 14,85 mill kr | 5,86 mill kr | 8,99 mill kr |
| 2024 | 1,28 mill kr | 686 107 kr | 53 266 kr | 14,83 mill kr | 5,52 mill kr | 9,31 mill kr |
| 2023 | 1,10 mill kr | 687 685 kr | 129 888 kr | 14,76 mill kr | 3,29 mill kr | 11,47 mill kr |
| 2022 | 1,07 mill kr | 618 210 kr | 159 124 kr | 14,71 mill kr | 3,16 mill kr | 11,55 mill kr |
| 2021 | 966 700 kr | 644 481 kr | 764 271 kr | 17,01 mill kr | 3,00 mill kr | 14,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 110 000 kr (1 % av balansen)
API og MCPGET /company/913627660/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913627660/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913627660",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1426681,
"operating_profit": 960580,
"net_profit": 333807,
"equity": 5857732,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1277168,
"operating_profit": 686107,
"net_profit": 53266,
"equity": 5523924,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913627660" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Galteråsen AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Galteråsen AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Galteråsen AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 18.07.2022Regnskapsfører
1Sist endret 28.04.2026API og MCPGET /company/913627660/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913627660/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913627660",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913627660" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Galteråsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Galteråsen AS?
Hvem er regnskapsfører for Galteråsen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Vandring AS100 %
- Orratuva Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vandring AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913627660/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913627660/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913627660",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VANDRING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913627660" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Galteråsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Galteråsen AS eier Vandring AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Galteråsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/913627660/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913627660/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913627660",
"chain": [
{ "org_no": "893439242", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913627660", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913627660" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Galteråsen AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Galteråsen AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Alver | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.1.2025 | Kapital ↗ |
| 28.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 14.9.2023 | Revisor ↗ |
| 26.8.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913627660/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913627660/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913627660",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-19", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913627660" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Galteråsen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Galteråsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Galteråsen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−HAGEL AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 39,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 7,16 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,53 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913627660/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913627660/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913627660",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 1426681, "percentile": 0.6766 },
"operating_margin": { "value": 0.6733, "percentile": 0.7907 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913627660" })Spør AI-assistenten
Er Galteråsen AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Galteråsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Galteråsen AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+12 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Galteråsen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Galteråsen AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 305 i Alver.
Er Galteråsen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 150 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Galteråsen AS?
Galteråsen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Galteråsen AS?
Største aksjonær i Galteråsen AS er Vandring AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Galteråsen AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,43 mill kr, opp 12 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,86 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Galteråsen AS?
Egenkapitalen i Galteråsen AS var 5,86 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 39,5 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Galteråsen AS?
Galteråsen AS har en registrert aksjekapital på 60 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Hvor ligger Galteråsen AS?
Forretningsadressen til Galteråsen AS er Galteråsen 15A, 5916, ISDALSTØ i Alver kommune.
Er Galteråsen AS registrert i MVA-registeret?
Galteråsen AS er registrert i MVA-registeret (siden 2019) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.