Jca AS
Org.nr 925417165
Om Jca AS
Jca AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Hestiar Jabar Karim er daglig leder, og Tor Christian Taalesen er styreleder. I 2025 hadde Jca AS en omsetning på 35,67 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 153 158 kr. Egenkapitalen var 489 628 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tre Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 357 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 257 i Norge. Det ble etablert samme år som 612 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Restaurantdrift.
Formål
Restaurant-, cafe-, bar- og cateringdrift, kjøp, salg og investeringer i andre selskaper og verdipapirer, samt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/925417165
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925417165" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925417165",
"name": "JCA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 47,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925417165" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Jca AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Jca AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Jca AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35,67 mill kr | 314 397 kr | 153 158 kr | 7,04 mill kr | 489 628 kr | 6,55 mill kr |
| 2024 | 32,58 mill kr | 367 847 kr | 257 489 kr | 6,95 mill kr | 632 372 kr | 6,32 mill kr |
| 2023 | 32,66 mill kr | 986 895 kr | 731 607 kr | 6,87 mill kr | 553 297 kr | 6,32 mill kr |
| 2022 | 25,41 mill kr | −503 101 kr | −400 951 kr | 4,97 mill kr | −178 310 kr | 5,15 mill kr |
| 2021 | 14,62 mill kr | 510 874 kr | 388 633 kr | 5,32 mill kr | 222 642 kr | 5,10 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/925417165/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925417165/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925417165",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 35669282,
"operating_profit": 314397,
"net_profit": 153158,
"equity": 489628,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 32576918,
"operating_profit": 367847,
"net_profit": 257489,
"equity": 632372,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925417165" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jca AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jca AS per år.
Hvordan har omsetningen til Jca AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 08.09.2021Styre
1Sist endret 03.08.2020Revisor
1Sist endret 03.08.2020API og MCPGET /company/925417165/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925417165/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925417165",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925417165" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Jca AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Jca AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Jca AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Hj7 Holding AShadde 20 %
- Tre Holding AS80 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tre Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925417165/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925417165/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925417165",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TRE HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925417165" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Jca AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Jca AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Jca AS eier Tre Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/925417165/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925417165/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925417165",
"chain": [
{ "org_no": "830214992", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925417165", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925417165" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Jca AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Jca AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Castello Oslo | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | 47 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2021 | Daglig leder ↗ |
| 13.10.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.8.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925417165/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925417165/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925417165",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925417165" })Spør AI-assistenten
Når leverte Jca AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Jca AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Jca AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:45→47
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:42→45
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:41→42
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→41
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 41,8 % av driftsinntektene — 2,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,9 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 7,0 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,76 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 13,38 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,3 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,5 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 758 920,894 kr | 561 248,452 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 30,1 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 41,8 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,2 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925417165/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925417165/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925417165",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8002,
"revenue": { "value": 35669282, "percentile": 0.9729 },
"operating_margin": { "value": 0.0088, "percentile": 0.4699 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925417165" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Jca AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Jca AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Jca AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Ofte spurt om Jca AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Jca AS?
Det er registrert 11 257 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 2 357 i Oslo.
Er Jca AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 612 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Jca AS?
Jca AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Jca AS?
Daglig leder i Jca AS er Hestiar Jabar Karim, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Jca AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tre Holding AS største eier i Jca AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Jca AS?
I 2025 omsatte Jca AS for 35,67 mill kr, opp 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 153 158 kr.
Hvor mange ansatte har Jca AS?
Jca AS har 47 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Jca AS registrert i MVA-registeret?
Jca AS er registrert i MVA-registeret (siden 2020) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.