Gunnar Klo Holding AS
- Omsetning
- 11,4 mill
- +3,6 %
- Resultat
- 19,0 mill
- −23 %
- Ansatte
- 8
Om Gunnar Klo Holding AS
Gunnar Klo Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øksnes, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Arne Erling Karlsen er daglig leder, og Arne Erling Karlsen er styreleder. Selskapet er ett av 6 innen produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann i Øksnes, og ett av 588 i Norge. Det ble etablert samme år som 27 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet
Eie aksjer, å drive administrativ bistand, eie samt utleie av fast eiendom, kjøp, salg og eksport av fisk, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder å delta i andre selskaper.
Formål
Eie og forvalte aksjer og andre finansielle instrumenter, samt kjøp og salg av slike, å drive administrativ bistand, å eie samt leie ut fast eiendom, å drive kjøp, salg og eksport av fisk og fiskeprodukter, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette. Selskapet skal gjennom aksjetegning, garantier, lån eller andre finansielle verktøy bidra til forretningsutvikling og vekst, samt derved å sikre sine investeringer i andre selskap og virksomheter.
AI-sammendrag
Etter kommunereformen i havbruksnæringen har konsernet bygget seg en solid finansiell base med 62% egenkapitalandel og et resultat på 19M kr, godt over omsetningens 11M kr — trolig drevet av verdien i eierandelene selskapet forvalter. Det spredte styret på 9 medlemmer og en største aksjonær med kun 25,7% eierskap tyder på en bredt sammensatt eierstruktur, typisk for et familie- eller fiskerimiljø i Øksnes. Med kun 8 ansatte fungerer selskapet trolig primært som et forvaltnings- og holdingledd for en større fiskerivirksomhet.
API og MCPGET /company/925160202
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925160202" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925160202",
"name": "GUNNAR KLO HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "03.211",
"nace_desc": "Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "ØKSNES", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925160202" })Spør AI-assistenten
Er Gunnar Klo Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gunnar Klo Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gunnar Klo Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,6 % fra 2024 · +58,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,39 mill kr | −1,50 mill kr | 18,95 mill kr | 315,71 mill kr | 192,59 mill kr | 123,12 mill kr |
| 2024 | 10,99 mill kr | −1,03 mill kr | 24,60 mill kr | 284,91 mill kr | 183,64 mill kr | 101,27 mill kr |
| 2023 | 10,57 mill kr | −542 452 kr | 21,96 mill kr | 281,72 mill kr | 174,03 mill kr | 107,69 mill kr |
| 2022 | 7,99 mill kr | −2,46 mill kr | 53,82 mill kr | 199,55 mill kr | 159,07 mill kr | 40,48 mill kr |
| 2021 | 7,20 mill kr | 616 011 kr | 32,01 mill kr | 186,38 mill kr | 125,25 mill kr | 61,13 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 78 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 110 mill kr (36 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 100 mill kr (32 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 2,2 mill kr
API og MCPGET /company/925160202/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925160202/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925160202",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11389446,
"operating_profit": -1502535,
"net_profit": 18950164,
"equity": 192589601,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10991740,
"operating_profit": -1032749,
"net_profit": 24604812,
"equity": 183639436,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925160202" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Gunnar Klo Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gunnar Klo Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Gunnar Klo Holding AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 05.06.2020Styre
9Sist endret 06.08.2026Revisor
1Sist endret 05.06.2020API og MCPGET /company/925160202/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925160202/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925160202",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925160202" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gunnar Klo Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Gunnar Klo Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gunnar Klo Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 nye · 1 ute
- Kklo AS25,7 %
- Kloøya AS25,7 %
- Bubbelur AS20 %
- Inger Klo Holding AS20 %
- Skarvskjæret AS8,6 %
- Klo Temp AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kklo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,7 % | 2 800 |
| Kloøya AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,7 % | 2 800 |
| Bubbelur AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 2 180 |
| Inger Klo Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 2 180 |
| Skarvskjæret AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,6 % | 940 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925160202/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925160202/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925160202",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KKLO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25.69, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "KLOØYA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25.69, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925160202" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gunnar Klo Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gunnar Klo Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gunnar Klo Holding AS eier Kklo AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Gunnar Klo Holding AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/925160202/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925160202/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925160202",
"chain": [
{ "org_no": "925160202", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 4,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925160202" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Gunnar Klo Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Klo Holding AS | BEDR | Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann | Øksnes | 8 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Styre ↗ |
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.11.2025 | Styre ↗ |
| 6.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Styre ↗ |
| 14.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2024 | Styre ↗ |
| 17.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.10.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 7.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925160202/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925160202/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925160202",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925160202" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gunnar Klo Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gunnar Klo Holding AS sist endret?
Har Gunnar Klo Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Kalle Tapio Sammeli Rusi(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 78,1 % av driftsinntektene — 69,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -13,2 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 166,4 % | 3,5 % |
| Egenkapitalandel | 61,0 % | 47,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,74 |
| Gjeldsgrad | 0,64 | 0,71 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,8 % | 1,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,6 % | +3,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,42 mill kr | 8,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 78,1 % | 8,5 % |
| Annen driftskostnad | 33,0 % | 17,0 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925160202/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925160202/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925160202",
"nace_code": "03.211",
"industry_count": 509,
"revenue": { "value": 11389446, "percentile": 0.6486 },
"operating_margin": { "value": -0.1319, "percentile": 0.331 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925160202" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gunnar Klo Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gunnar Klo Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Gunnar Klo Holding AS blant de 509 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Gunnar Klo Holding AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| STØ ↗ | 202301980 | − | Henlagt | − |
| STØ VILLFANGET ↗ | 202204490 | 321724 | Registrert | 29.3.2032 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
GUNNAR KLO HOLDING AS eier aksjer i 15 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Gunnar Klo AS | Øksnes | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Green Cod AS | Øksnes | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Øyfisk AS | Øksnes | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Fugløyskjær AS | Øksnes | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Myre Sjøanlegg AS | Øksnes | 50,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Myre Flåtebase AS | Øksnes | 50,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Klo Fiskebåtrederi AS | Øksnes | 49,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Gisløyfisk AS | Øksnes | 48,7 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Myre Saltfish Group AS | Øksnes | 33,3 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Gunnar Klo & Co Eiendom AS | Øksnes | 25,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Gunnar Klo Holding AS
Hvor stor er bransjen Gunnar Klo Holding AS tilhører?
Gunnar Klo Holding AS er ett av 6 selskaper innen produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann i Øksnes, og ett av 588 på landsbasis.
Hvor lenge har Gunnar Klo Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gunnar Klo Holding AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Gunnar Klo Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gunnar Klo Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Gunnar Klo Holding AS?
Gunnar Klo Holding AS er registrert i bransjen Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann (næringskode 03.211). Registrert aktivitet: Eie aksjer, å drive administrativ bistand, eie samt utleie av fast eiendom, kjøp, salg og eksport av fisk, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder å delta i andre selskaper.
Hvem leder Gunnar Klo Holding AS?
Arne Erling Karlsen er registrert som daglig leder i Gunnar Klo Holding AS.
Hvem er største aksjonær i Gunnar Klo Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kklo AS største eier i Gunnar Klo Holding AS med 25,7 % av aksjene. Nest størst er Kloøya AS med 25,7 %.
Går Gunnar Klo Holding AS med overskudd?
I 2025 omsatte Gunnar Klo Holding AS for 11,39 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 18,95 mill kr.
Eier Gunnar Klo Holding AS patenter eller varemerker?
Gunnar Klo Holding AS har 2 varemerker registrert hos Patentstyret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.