Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Lingalaks Gruppen AS

Org.nr 932169495
Omsetning
2,3 mill
−25,5 %
Resultat
70,6 mill
−34,4 %

Om Lingalaks Gruppen AS

Lingalaks Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kvam, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Erlend Haugarvoll er daglig leder, og Erlend Haugarvoll er styreleder. I 2025 hadde Lingalaks Gruppen AS en omsetning på 2,34 mill kr, en nedgang på 25 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 70,61 mill kr. Egenkapitalen var 921,68 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Seaspray AS med 42,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann i Kvam, og ett av 588 i Norge. Det ble etablert samme år som 26 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).

Aktivitet

Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter.

Formål

Å kjøpe, eige, utvikla og drive oppdrett og det som er i samsvar med dette. Selskapet kan også ta del i anna næringsdrift ved aksjekjøp eller på annan måte. Selskapet kan også drive med konsulenttenester og forretningsførsel.

API og MCPGET /company/932169495

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932169495" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932169495",
  "name": "LINGALAKS GRUPPEN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "03.211",
  "nace_desc": "Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "KVAM", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "932169495" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Lingalaks Gruppen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Lingalaks Gruppen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Lingalaks Gruppen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · −25,5 % fra 2024 · −65 % over 2 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,34 mill kr−8,53 mill kr70,61 mill kr1,01 mrd kr921,68 mill kr85,17 mill kr
20243,14 mill kr−5,34 mill kr107,71 mill kr948,70 mill kr851,08 mill kr97,63 mill kr
20236,69 mill kr788 159 kr79,64 mill kr882,80 mill kr758,46 mill kr124,34 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler1,01 mrd kr
Anleggsmidler55 %556,80 mill krOmløpsmidler45 %450,06 mill kr
Egenkapital og gjeld1,01 mrd kr
Innskutt egenkapital73 %732,59 mill krOpptjent egenkapital19 %189,10 mill krLangsiktig gjeld7 %70,45 mill krKortsiktig gjeld1 %14,72 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader10,87 mill kr
Finansinntekter98,64 mill kr
Finanskostnader17,52 mill kr
Netto finans81,12 mill kr
Ordinært resultat før skatt72,59 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.

Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
220 mill kr (22 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
17 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/932169495/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932169495/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932169495",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2340000,
      "operating_profit": -8534281,
      "net_profit": 70608806,
      "equity": 921684663,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3140167,
      "operating_profit": -5342120,
      "net_profit": 107713888,
      "equity": 851075857,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "932169495" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Lingalaks Gruppen AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Lingalaks Gruppen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lingalaks Gruppen AS de siste årene.

Roller og styre8

Daglig leder

1Sist endret 29.02.2024
Daglig lederSignatur

Styre

4Sist endret 16.06.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem
Varamedlem

Regnskapsfører

2Sist endret 02.04.2025
Regnskapsfører
repr. AMESTO ACCOUNTHOUSE BERGEN ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
Regnskapsfører
repr. AMESTO ACCOUNTHOUSE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 19.10.2023
Revisor
repr. KPMG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/932169495/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932169495/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932169495",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "932169495" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Lingalaks Gruppen AS?
  • List alle roller i Lingalaks Gruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Lingalaks Gruppen AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

3 nye · 1 ute

Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Seaspray ASSelskapOrdinære aksjer42,6 %1 354
Anders Haugarvoll ASSelskapOrdinære aksjer28,7 %913
Kannhau ASSelskapOrdinære aksjer28,7 %913

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/932169495/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932169495/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932169495",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SEASPRAY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 42.58, "year": 2025, … },
    {
      "shareholder_name": "ANDERS HAUGARVOLL AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 28.71,
      "year": 2025,
      …
    },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "932169495" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Lingalaks Gruppen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Lingalaks Gruppen AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Lingalaks Gruppen AS eier Seaspray AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Lingalaks Gruppen ASBEDRProduksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvannKvam−

Kunngjøringer23

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/932169495/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932169495/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932169495",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932169495" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke fusjoner har Lingalaks Gruppen AS vært involvert i?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Lingalaks Gruppen AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Lingalaks Gruppen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i aksjekapital

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 285,6 % av driftsinntektene — 268,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-364,7 %1,8 %
Resultatmargin3017,5 %3,5 %
Egenkapitalandel91,5 %47,1 %
Likviditetsgrad30,561,74
Gjeldsgrad0,090,71
Egenkapitalrentabilitet7,7 %1,4 %
Omsetningsvekst (siste år)-25,5 %+3,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad174,2 %8,5 %
Annen driftskostnad285,6 %17,0 %
Avskrivninger4,9 %4,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/932169495/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932169495/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932169495",
  "nace_code": "03.211",
  "industry_count": 509,
  "revenue": { "value": 2340000, "percentile": 0.5944 },
  "operating_margin": { "value": -3.6471, "percentile": 0.0986 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "932169495" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lingalaks Gruppen AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Lingalaks Gruppen AS blant de 509 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Lingalaks Gruppen AS sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

LINGALAKS GRUPPEN AS eier aksjer i 22 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Lingalaks Sjømat ASBergen100,0 %20242025Aktiv
Tomling ASKvam50,0 %20232025Aktiv
Samlaks ASBjørnafjorden38,9 %20232025Aktiv
Hardangerbadet Eigedom ASKvam22,2 %20232025Aktiv
Øystese Utvikling ASKvam6,6 %20232025Aktiv
Fishency Innovation ASStavanger1,6 %20252025Aktiv
Cubera Private Equity 2021 Invest ASOslo1,6 %20242025Aktiv
Cubera Private Equity 2020 Invest ASOslo1,3 %20242025Aktiv
Swiss Life Ref Nordic 2020 Invest ASOslo0,8 %20242025Aktiv
Hexagon Composites ASAÅlesund0,1 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Også på denne adressen

+3 til på samme adresse →

Folk spør om Lingalaks Gruppen AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lingalaks Gruppen AS?

Det er registrert 588 selskaper i Norge innen produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann, hvorav 7 i Kvam.

Er Lingalaks Gruppen AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 11 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 26 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Lingalaks Gruppen AS?

Lingalaks Gruppen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Lingalaks Gruppen AS?

Lingalaks Gruppen AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Lingalaks Gruppen AS?

Daglig leder i Lingalaks Gruppen AS er Erlend Haugarvoll, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Lingalaks Gruppen AS?

Erlend Haugarvoll er registrert som styreleder i Lingalaks Gruppen AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvilke eiere står bak Lingalaks Gruppen AS?

Største aksjonær i Lingalaks Gruppen AS er Seaspray AS med 42,6 % av aksjene, fulgt av Anders Haugarvoll AS (28,7 %) og Kannhau AS (28,7 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Lingalaks Gruppen AS?

I 2025 omsatte Lingalaks Gruppen AS for 2,34 mill kr, ned 25 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 70,61 mill kr.

Hva er driftsresultatet til Lingalaks Gruppen AS?

I 2025 hadde Lingalaks Gruppen AS et driftsresultat på −8,53 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −364,7 %.

Hvor solid er balansen til Lingalaks Gruppen AS?

Egenkapitalen i Lingalaks Gruppen AS var 921,68 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 91,5 % av totalkapitalen.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland