Årdal Adventure AS
- Omsetning
- 324 093
- +46,4 %
- Resultat
- 243
- 7 års regnskap
Om Årdal Adventure AS
Årdal Adventure AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Årdal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Geir Hansen er styrets leder. I 2025 hadde Årdal Adventure AS en omsetning på 324 093 kr, en økning på 46 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 243 kr. Egenkapitalen var 202 238 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Årdal Utvikling STI med 21,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Årdal, og ett av 2 733 i Norge. Det ble etablert samme år som 147 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Opplevelse, aktivitet og arrangement arrangør. Utvikling av reiselivstenester og aktivitetsprodukt.
Formål
Driva utvikling av aktivitetsprodukt og tenester mot reiselivet, samt aktivitetar knytt til dette. Selskapet kan og delta som aksjonær, eller på anna måte ved investering i andre verksemder.
API og MCPGET /company/924791128
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924791128" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924791128",
"name": "ÅRDAL ADVENTURE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "79.121",
"nace_desc": "Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅRDAL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924791128" })Spør AI-assistenten
Når ble Årdal Adventure AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Årdal holder Årdal Adventure AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Årdal Adventure AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +46,4 % fra 2024 · +1 636,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 324 093 kr | 140 kr | 243 kr | 352 225 kr | 202 238 kr | 149 987 kr |
| 2024 | 221 406 kr | −128 278 kr | −127 878 kr | 550 046 kr | 201 995 kr | 348 051 kr |
| 2023 | 809 371 kr | 202 498 kr | 202 662 kr | 1,02 mill kr | 329 873 kr | 686 439 kr |
| 2022 | 362 016 kr | −147 838 kr | −153 650 kr | 752 784 kr | 127 211 kr | 625 574 kr |
| 2021 | 18 659 kr | −318 637 kr | −319 072 kr | 726 704 kr | 280 860 kr | 445 843 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 55 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/924791128/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924791128/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924791128",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 324093, "operating_profit": 140, "net_profit": 243, "equity": 202238, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 221406,
"operating_profit": -128278,
"net_profit": -127878,
"equity": 201995,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924791128" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Årdal Adventure AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Årdal Adventure AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Årdal Adventure AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Styre
6Sist endret 22.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 18.03.2020API og MCPGET /company/924791128/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924791128/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924791128",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924791128" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Årdal Adventure AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Årdal Adventure AS?
Hvem er regnskapsfører for Årdal Adventure AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Årdal Utvikling STI21,1 %
- Årdal Utviklinghadde 21,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Årdal Utvikling STI | Selskap | Ordinære aksjer | 21,1 % | 120 |
| Årdal Catering AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,5 % | 100 |
| Årdal Hotelldrift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,5 % | 100 |
| Fjellvegen Årdal-Luster SA | Selskap | Ordinære aksjer | 17,5 % | 100 |
| Årdal Næringsamskipnad | Selskap | Ordinære aksjer | 3,5 % | 20 |
| Årdal Sjøfront AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 15 |
| Bulder & Brak Opplevingar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 15 |
| Heilmat AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 15 |
| Mama Mia Restaurant AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 15 |
| Stiftinga Avdalen Gard | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 15 |
15 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924791128/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924791128/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924791128",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ÅRDAL UTVIKLING STI",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 21.05,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "ÅRDAL CATERING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 17.54, "year": 2025, … },
…
],
"total": 15
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924791128" })Spør AI-assistenten
Er Årdal Adventure AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Årdal Adventure AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Årdal Adventure AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 33 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Årdal Adventure AS | BEDR | Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører | Årdal | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.10.2026 | Styre ↗ |
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2025 | Styre ↗ |
| 2.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2022 | Kapital ↗ |
| 21.2.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.10.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924791128/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924791128/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924791128",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-22", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924791128" })Spør AI-assistenten
Når leverte Årdal Adventure AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Årdal Adventure AS sist endret?
Har Årdal Adventure AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Erling Eggum(Styremedlem)+Mats Lindborg(Styremedlem)−Egon Mogens Moen(Styremedlem)−Torunn Todal Laberg(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Distriktsutviklingstilskudd(150 000 kr)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 57,4 % | 32,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,96 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,74 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,1 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924791128/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924791128/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924791128",
"nace_code": "79.121",
"industry_count": 1108,
"revenue": { "value": 324093, "percentile": 0.47 },
"operating_margin": { "value": 0.0004, "percentile": 0.4161 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924791128" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Årdal Adventure AS blant de 1108 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Årdal Adventure AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Årdal Adventure AS blant de største selskapene innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører?
Offentlig støtte
Årdal Adventure AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (150 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 13.6.2024 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 150 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/924791128/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924791128/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924791128",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 150000,
"innvilget_dato": "2024-06-13",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "924791128" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Årdal Adventure AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Årdal Adventure AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Årdal Adventure AS
Hvor stor er bransjen Årdal Adventure AS tilhører?
Årdal Adventure AS er ett av 2 selskaper innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Årdal, og ett av 2 733 på landsbasis.
Hvor lenge har Årdal Adventure AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Årdal Adventure AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 44 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Årdal Adventure AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Årdal Adventure AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Årdal Adventure AS?
Største aksjonær i Årdal Adventure AS er Årdal Utvikling STI med 21,1 % av aksjene, fulgt av Årdal Catering AS (17,5 %) og Årdal Hotelldrift AS (17,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Årdal Adventure AS med overskudd?
I 2025 omsatte Årdal Adventure AS for 324 093 kr, opp 46 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 243 kr.
Hvor solid er økonomien i Årdal Adventure AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Årdal Adventure AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Årdal Adventure AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Årdal Adventure AS?
Organisasjonsnummeret til Årdal Adventure AS er 924 791 128. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 18.03.2020.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.