Salarsafe AS
- Omsetning
- 24 233
- 2025
- Resultat
- −810 729
- 7 års regnskap
Om Salarsafe AS
Salarsafe AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Stian Milde Rennestraum er daglig leder, og Jarle Lønning er styreleder. I 2025 hadde Salarsafe AS en omsetning på 24 233 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 810 729 kr. Egenkapitalen var 1,57 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Aquafarm Equipment AS med 83,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 22 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Karmøy, og ett av 3 316 i Norge. Det ble etablert samme år som 149 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Engros kjøp, og salg av marint utstyr til havbruksnæringen og maritim sektor. Utvikling og produksjon av elektroniske komponenter til havbruksnæringen og maritim sektor. Import av varer til havbruksnæringen og maritim sektor.
Formål
Kjøp, salg og utleie av varer og tjenester til maritim sektor.
API og MCPGET /company/924539062
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924539062" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924539062",
"name": "SALARSAFE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KARMØY", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924539062" })Spør AI-assistenten
Hvor i Karmøy holder Salarsafe AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Salarsafe AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Salarsafe AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −96,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 24 233 kr | −772 640 kr | −810 729 kr | 2,59 mill kr | 1,57 mill kr | 1,02 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −854 116 kr | −900 966 kr | 2,72 mill kr | 2,30 mill kr | 412 462 kr |
| 2023 | 60 000 kr | −1,82 mill kr | −1,82 mill kr | 3,95 mill kr | 2,98 mill kr | 973 894 kr |
| 2022 | 0 kr | −2,94 mill kr | −3,06 mill kr | 6,15 mill kr | 4,59 mill kr | 1,56 mill kr |
| 2021 | 660 000 kr | −382 891 kr | −298 948 kr | 7,09 mill kr | 5,83 mill kr | 1,26 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 740 000 kr (29 % av balansen)
API og MCPGET /company/924539062/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924539062/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924539062",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 24233,
"operating_profit": -772640,
"net_profit": -810729,
"equity": 1567670,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -854116, "net_profit": -900966, "equity": 2303402, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924539062" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Salarsafe AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Salarsafe AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Salarsafe AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 04.02.2020Styre
1Sist endret 03.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 08.01.2026API og MCPGET /company/924539062/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924539062/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924539062",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924539062" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Salarsafe AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Salarsafe AS?
Hvem er regnskapsfører for Salarsafe AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 64 ute
- Aquafarm Equipment AS83,1 %
- Stian Milde Rennestraumhadde 20,9 %
- Vilhelmsen AShadde 12,6 %
- Jarle Lønninghadde 12,3 %
- Mø Holding AShadde 11,7 %
- Jvmg Holding AShadde 11,2 %
- Oro-Invest AShadde 3,3 %
- Dsd Investering AShadde 3,2 %
- Stian Søvdsnes Knudsenhadde 1,6 %
… og 56 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Aquafarm Equipment AS | Selskap | Ordinære aksjer | 83,1 % | 1 048 010 |
| Salco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 13,2 % | 166 666 |
| Eibo Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,4 % | 5 000 |
| Christopher Nygaard Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,3 % | 4 000 |
| Nils Gustav Stenseth | Person | Ordinære aksjer | 0,3 % | 3 333 |
| Torgeir Johan Østensvik | Person | Ordinære aksjer | 0,3 % | 3 333 |
| Odd Kjetil Liseth | Person | Ordinære aksjer | 0,2 % | 3 000 |
| Jørgen Vegard Ugland | Person | Ordinære aksjer | 0,2 % | 2 500 |
| Abudurasak Ige Badina | Person | Ordinære aksjer | 0,2 % | 2 000 |
| Klaus Ramadani | Person | Ordinære aksjer | 0,1 % | 1 666 |
58 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924539062/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924539062/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924539062",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "AQUAFARM EQUIPMENT AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 83.06,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "SALCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 13.21, "year": 2025, … },
…
],
"total": 58
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924539062" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Salarsafe AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Salarsafe AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Salarsafe AS eier Aquafarm Equipment AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 129 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Aquafarm Equipment AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/924539062/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924539062/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924539062",
"chain": [
{ "org_no": "925140791", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "986927646", "owner_pct": 98.27, … },
{ "org_no": "924539062", "owner_pct": 83.06, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924539062" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Salarsafe AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Salarsafe AS?
Hvem eier Salarsafe AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Salarsafe AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Karmøy | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2026 | Styre ↗ |
| 8.1.2026 | Styre ↗ |
| 11.11.2025 | Styre ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.5.2025 | Styre ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924539062/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924539062/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924539062",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-03", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924539062" })Spør AI-assistenten
Når ble Salarsafe AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Salarsafe AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Salarsafe AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−Stian Søvdsnes Knudsen(Styremedlem)
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 60,6 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,03 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | -51,7 % | 14,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924539062/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924539062/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924539062",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 24233, "percentile": 0.2411 },
"operating_margin": { "value": -31.8838, "percentile": 0.0043 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924539062" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Salarsafe AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Salarsafe AS på i bransjen?
Hvor ligger Salarsafe AS blant de 2409 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Salarsafe AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (3,47 mill kr), 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet og 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 12.8.2021 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 3,37 mill kr | Tilskudd |
| 20.3.2020 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/924539062/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924539062/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924539062",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Ekstraordinære tiltak",
"innvilget_belop": 3370000,
"innvilget_dato": "2021-08-12",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Forskningsaspekter tilknyttet utviklingen av en elektromagnetisk skremmer for å holde pigghå ut av oppdretsanlegg",
"prosjektstart": 2023,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Pgghå", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2022-09-01", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "924539062" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Salarsafe AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Salarsafe AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Salarsafe AS per år.
Immaterielle rettigheter
Salarsafe AS har 1 patent registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Patentnr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| A system configured for a net cage and for keeping sharks or other predators away from the net cage ↗ | 20231354 | 348544 | Meddelt | 15.12.2043 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Salarsafe AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Salarsafe AS?
Det er registrert 3 316 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, hvorav 22 i Karmøy.
Er Salarsafe AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 149 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Salarsafe AS?
Salarsafe AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Salarsafe AS?
Daglig leder i Salarsafe AS er Stian Milde Rennestraum, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Salarsafe AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Aquafarm Equipment AS største eier i Salarsafe AS med 83,1 % av aksjene. Nest størst er Salco AS med 13,2 %.
Hva er omsetningen til Salarsafe AS?
I 2025 omsatte Salarsafe AS for 24 233 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 810 729 kr.
Hva er driftsresultatet til Salarsafe AS?
I 2025 hadde Salarsafe AS et driftsresultat på −772 640 kr.
Hvor solid er balansen til Salarsafe AS?
Egenkapitalen i Salarsafe AS var 1,57 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 60,6 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.