Kapellveien 4b AS
Org.nr 924524316
Om Kapellveien 4b AS
Kapellveien 4b AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Lars Torgeir Modahl er daglig leder, og Jon Erik Modahl er styreleder. I 2025 hadde Kapellveien 4b AS en omsetning på 800 000 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 14 311 kr. Egenkapitalen var 2,97 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Modahl Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 499 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo, og ett av 76 403 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 605 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie, utvikling, forvaltning, kjøp og salg av eiendom.
Formål
Utleie, utvikling, forvaltning, kjøp og salg av fast eiendom og alt som står i naturlig forbindelse med dette, herunder investeringer i foretak som driver slik virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 800 000 kr | 324 922 kr | 14 311 kr | 10,14 mill kr | 2,97 mill kr | 7,17 mill kr |
| 2024 | 800 000 kr | 353 551 kr | 36 315 kr | 10,55 mill kr | 2,96 mill kr | 7,59 mill kr |
| 2023 | 600 000 kr | 107 758 kr | −166 364 kr | 10,60 mill kr | 2,92 mill kr | 7,68 mill kr |
| 2022 | 1,37 mill kr | 890 654 kr | 534 712 kr | 11,12 mill kr | 3,09 mill kr | 8,03 mill kr |
| 2021 | 600 000 kr | 28 696 kr | −162 218 kr | 17,86 mill kr | 2,55 mill kr | 15,30 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 31.01.2020Styre
3Sist endret 31.01.2020Regnskapsfører
1Sist endret 12.01.2026Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Modahl Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 50 |
| Mojo Investering AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kapellveien 4b AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Nordre Follo | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.9.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 2.9.2026 | Revisor ↗ |
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−BDO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 29,3 % | 36,9 % |
| Likviditetsgrad | 8,15 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,41 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,5 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Kapellveien 4b AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kapellveien 4b AS?
Det er registrert 76 403 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 499 i Nordre Follo.
Er Kapellveien 4b AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 605 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Kapellveien 4b AS i Enhetsregisteret?
Kapellveien 4b AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Kapellveien 4b AS?
Daglig leder i Kapellveien 4b AS er Lars Torgeir Modahl, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Kapellveien 4b AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Modahl Holding AS største eier i Kapellveien 4b AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Mojo Investering AS med 50 %.
Hva er omsetningen til Kapellveien 4b AS?
I 2025 omsatte Kapellveien 4b AS for 800 000 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 14 311 kr.
Hvor solid er balansen til Kapellveien 4b AS?
Egenkapitalen i Kapellveien 4b AS var 2,97 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 29,3 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Kapellveien 4b AS?
Kapellveien 4b AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Kapellveien 4b AS?
Kapellveien 4b AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.