Innlandet Catering AS
- Omsetning
- 5,7 mill
- +11 %
- Resultat
- 407 954
- +244,4 %
- Ansatte
- 13
- +4 siden mars
Om Innlandet Catering AS
Innlandet Catering AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Catering for arrangementer. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Stefan Gresberg Hansen er styrets leder. Selskapet er ett av 14 innen catering for arrangementer i Hamar, og ett av 3 025 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Cateringvirksomhet og resturantdrift.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på 22% er moderat, men lønnsomheten er sterk for en aktør av denne størrelsen: 408 000 kr i resultat på 6 mill. kr i omsetning gir en driftsmargin over bransjesnittet, og omsetningen vokste 11% i 2025. Selskapet ligger i toppsjiktet blant 855 sammenlignbare selskaper på omsetning og har flere ansatte enn de fleste, noe som tyder på en etablert posisjon i det regionale cateringmarkedet rundt Hamar. Full eierskapskonsentrasjon hos et holdingselskap og et styre med kun ett medlem gir korte beslutningsveier, men også en sårbarhet ved fravær, spesielt siden signaturretten formelt krever to styremedlemmer.
API og MCPGET /company/924321326
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924321326" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924321326",
"name": "INNLANDET CATERING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.210",
"nace_desc": "Catering for arrangementer",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924321326" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Innlandet Catering AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Innlandet Catering AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Hamar holder Innlandet Catering AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11 % fra 2024 · +208,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,74 mill kr | 555 174 kr | 407 954 kr | 1,55 mill kr | 443 412 kr | 1,10 mill kr |
| 2024 | 5,17 mill kr | 151 391 kr | 118 445 kr | 1,49 mill kr | 635 459 kr | 859 351 kr |
| 2023 | 4,11 mill kr | 160 834 kr | 124 561 kr | 1,31 mill kr | 517 014 kr | 788 436 kr |
| 2022 | 3,59 mill kr | 409 352 kr | 319 229 kr | 1,05 mill kr | 392 454 kr | 660 611 kr |
| 2021 | 1,86 mill kr | 250 429 kr | 238 234 kr | 545 214 kr | 73 225 kr | 471 989 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 34 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 48 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/924321326/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924321326/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924321326",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5736483,
"operating_profit": 555174,
"net_profit": 407954,
"equity": 443412,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5169694,
"operating_profit": 151391,
"net_profit": 118445,
"equity": 635459,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924321326" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Innlandet Catering AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Innlandet Catering AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Innlandet Catering AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 25.04.2025Regnskapsfører
1Sist endret 20.08.2020API og MCPGET /company/924321326/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924321326/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924321326",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924321326" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Innlandet Catering AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Innlandet Catering AS?
Hvem er regnskapsfører for Innlandet Catering AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Tasiver Holding AShadde 50 %
- Lemano Holding AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lemano Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 50 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924321326/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924321326/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924321326",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LEMANO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924321326" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Innlandet Catering AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Innlandet Catering AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Innlandet Catering AS eier Lemano Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/924321326/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924321326/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924321326",
"chain": [
{ "org_no": "926598104", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924321326", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924321326" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Innlandet Catering AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Innlandet Catering AS | BEDR | Catering for arrangementer | Hamar | 13 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Kapital ↗ |
| 21.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.4.2025 | Kapital ↗ |
| 25.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.4.2025 | Styre ↗ |
| 25.4.2025 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 10.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924321326/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924321326/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924321326",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-21", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924321326" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Innlandet Catering AS sist endret?
Har Innlandet Catering AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Innlandet Catering AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 33,8 % av driftsinntektene — 4,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,7 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 7,1 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandel | 28,7 % | 25,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,32 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 2,49 | 1,34 |
| Egenkapitalrentabilitet | 92,0 % | 18,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,0 % | +4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 441 267,923 kr | 512 199,215 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,9 % | 33,6 % |
| Lønnskostnad | 33,8 % | 38,1 % |
| Annen driftskostnad | 21,4 % | 21,0 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924321326/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924321326/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924321326",
"nace_code": "56.210",
"industry_count": 849,
"revenue": { "value": 5736483, "percentile": 0.777 },
"operating_margin": { "value": 0.0968, "percentile": 0.7332 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924321326" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Innlandet Catering AS på i bransjen?
Hvor ligger Innlandet Catering AS blant de 849 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Innlandet Catering AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Hamar
1 000+ til i Hamar →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Innlandet Catering AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Innlandet Catering AS?
Det er registrert 3 025 selskaper i Norge innen catering for arrangementer, hvorav 14 i Hamar.
Er Innlandet Catering AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 223 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Innlandet Catering AS?
Innlandet Catering AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Innlandet Catering AS med?
Innlandet Catering AS driver innen catering for arrangementer, med NACE-kode 56.210 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Cateringvirksomhet og resturantdrift.
Hvem eier Innlandet Catering AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lemano Holding AS største eier i Innlandet Catering AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Innlandet Catering AS?
I 2025 omsatte Innlandet Catering AS for 5,74 mill kr, opp 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 407 954 kr.
Hvor solid er balansen til Innlandet Catering AS?
Egenkapitalen i Innlandet Catering AS var 443 412 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 28,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Innlandet Catering AS?
Innlandet Catering AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Innlandet Catering AS registrert i MVA-registeret?
Innlandet Catering AS er registrert i MVA-registeret (siden 2020) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem fører regnskapet til Innlandet Catering AS?
R2 Økonomi AS er registrert som regnskapsfører for Innlandet Catering AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.