Smedgata 33 AS
- Omsetning
- 6,9 mill
- +3 966,8 %
- Resultat
- 5 472
- +182 300 %
Om Smedgata 33 AS
Smedgata 33 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Linn Furuhaug Holand er daglig leder, og Linn Furuhaug Holand er styreleder. I 2025 hadde Smedgata 33 AS en omsetning på 6,91 mill kr, en økning på 3967 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5 472 kr. Egenkapitalen var 99 902 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Telemarkhus Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 773 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Skien, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 573 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie fast eiendom, eiendomsutvikling og utleie av fast eiendom. Eie aksjer i andre selskap, investere aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette. Drive bygg- og entreprenørvirksomhet arkitekt- og salgsvirksomhet samt dertil hørende virksomhet.
API og MCPGET /company/923774203
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923774203" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923774203",
"name": "SMEDGATA 33 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923774203" })Spør AI-assistenten
Er Smedgata 33 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Smedgata 33 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Smedgata 33 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3 966,8 % fra 2024 · +1 744 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,91 mill kr | 435 429 kr | 5 472 kr | 8,85 mill kr | 99 902 kr | 8,75 mill kr |
| 2024 | 170 000 kr | 502 326 kr | 3 kr | 10,40 mill kr | 94 430 kr | 10,31 mill kr |
| 2023 | 802 508 kr | 401 254 kr | 0 kr | 9,30 mill kr | 94 427 kr | 9,21 mill kr |
| 2022 | 458 478 kr | 229 239 kr | −1 kr | 8,38 mill kr | 94 428 kr | 8,28 mill kr |
| 2021 | 374 914 kr | 187 457 kr | 0 kr | 7,57 mill kr | 94 429 kr | 7,48 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 92 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/923774203/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923774203/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923774203",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 6913600, "operating_profit": 435429, "net_profit": 5472, "equity": 99902, … },
{ "year": 2024, "revenue": 170000, "operating_profit": 502326, "net_profit": 3, "equity": 94430, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923774203" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Smedgata 33 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Smedgata 33 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Smedgata 33 AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 06.11.2019Styre
2Sist endret 14.09.2022API og MCPGET /company/923774203/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923774203/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923774203",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923774203" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Smedgata 33 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Smedgata 33 AS?
List alle roller i Smedgata 33 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- AS Borgeåsenhadde 51 %
- Telemarkhus Holding AS49 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Telemarkhus Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923774203/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923774203/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923774203",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TELEMARKHUS HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923774203" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Smedgata 33 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Smedgata 33 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Smedgata 33 AS eier Telemarkhus Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Telemarkhus Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/923774203/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923774203/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923774203",
"chain": [
{ "org_no": "989183923", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923774203", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "923774203" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Smedgata 33 AS?
Hvem eier Smedgata 33 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Smedgata 33 AS | BEDR | − | Skien | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 18.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2026 | Manglende roller ↗ |
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.1.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2022 | Styre ↗ |
| 5.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923774203/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923774203/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923774203",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923774203" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Smedgata 33 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Smedgata 33 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Smedgata 33 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 92,1 % av driftsinntektene — 84,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 37,0 % |
| Gjeldsgrad | 87,58 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,5 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 92,1 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 2,9 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923774203/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923774203/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923774203",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 6913600, "percentile": 0.9016 },
"operating_margin": { "value": 0.063, "percentile": 0.2502 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923774203" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Smedgata 33 AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Smedgata 33 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Smedgata 33 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Smedgata 33 AS
Hvor stor er bransjen Smedgata 33 AS tilhører?
Smedgata 33 AS er ett av 773 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Skien, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Smedgata 33 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Smedgata 33 AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Smedgata 33 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Smedgata 33 AS lå på 6,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Smedgata 33 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Smedgata 33 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Smedgata 33 AS?
Linn Furuhaug Holand er registrert som daglig leder i Smedgata 33 AS.
Hvem er største aksjonær i Smedgata 33 AS?
Største aksjonær i Smedgata 33 AS er Telemarkhus Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Smedgata 33 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,91 mill kr, opp 3967 % fra 2024. Egenkapitalen var 99 902 kr ved årsslutt.
Hvorfor har ikke Smedgata 33 AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Smedgata 33 AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.