Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stines Bakke 4 AS

Org.nr 919758929
Omsetning
721 124
+29,5 %
Resultat
−325 573
7 års regnskap
Mer

Om Stines Bakke 4 AS

Stines Bakke 4 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kragerø, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Carl Christian Printz er styrets leder. I 2025 hadde Stines Bakke 4 AS en omsetning på 721 124 kr, en økning på 29 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 325 573 kr. Egenkapitalen var 138 072 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gromstad Eiendom Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 224 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kragerø, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 851 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Eie fast eiendom, eiendomsutvikling og utleie av fast eiendom, oppføring/bygging av bolig/næringseiendom, eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.

API og MCPGET /company/919758929

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919758929" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919758929",
  "name": "STINES BAKKE 4 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "KRAGERØ", "county": "TELEMARK", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "919758929" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stines Bakke 4 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Stines Bakke 4 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Stines Bakke 4 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +29,5 % fra 2024 · −67 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025721 124 kr165 474 kr−325 573 kr8,47 mill kr138 072 kr8,33 mill kr
2024556 995 kr137 487 kr−261 833 kr8,62 mill kr463 645 kr8,16 mill kr
2023548 783 kr282 684 kr−61 561 kr8,80 mill kr725 478 kr8,08 mill kr
2022585 463 kr247 193 kr−33 169 kr8,86 mill kr787 039 kr8,07 mill kr
20212,19 mill kr1,82 mill kr1,32 mill kr8,93 mill kr820 209 kr8,11 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler8,47 mill kr
Anleggsmidler100 %8,44 mill krOmløpsmidler0 %25 365 kr
Egenkapital og gjeld8,47 mill kr
Innskutt egenkapital1 %60 000 krOpptjent egenkapital1 %78 072 krKortsiktig gjeld0 %21 385 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader555 650 kr
Finansinntekter17 855 kr
Finanskostnader515 106 kr
Netto finans−497 251 kr
Ordinært resultat før skatt−331 776 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
1,1 mill kr (13 % av balansen)
API og MCPGET /company/919758929/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919758929/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919758929",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 721124,
      "operating_profit": 165474,
      "net_profit": -325573,
      "equity": 138072,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 556995,
      "operating_profit": 137487,
      "net_profit": -261833,
      "equity": 463645,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "919758929" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Stines Bakke 4 AS fra 2024 til 2025?
  • Hvor stort underskudd hadde Stines Bakke 4 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stines Bakke 4 AS de siste årene.

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 20.10.2017
Styrets lederSignatur
Mads Sæteren(f. 1975)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 31.03.2025
Regnskapsfører
repr. ECIT FORRETNINGSPARTNER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/919758929/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919758929/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919758929",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "919758929" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Stines Bakke 4 AS?
  • List alle roller i Stines Bakke 4 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stines Bakke 4 AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Gromstad Eiendom Holding ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %100
Printz Jacobs Holding ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %100

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/919758929/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919758929/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919758929",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "GROMSTAD EIENDOM HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 50,
      "year": 2025,
      …
    },
    {
      "shareholder_name": "PRINTZ JACOBS HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 50,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "919758929" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Stines Bakke 4 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Stines Bakke 4 AS eier Gromstad Eiendom Holding AS, og hvem eier resten?
  • Er Stines Bakke 4 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stines Bakke 4 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomKragerø−

Kunngjøringer14

API og MCPGET /company/919758929/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919758929/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919758929",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919758929" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stines Bakke 4 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stines Bakke 4 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Stines Bakke 4 AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel1,6 %37,0 %
Likviditetsgrad1,191,76
Gjeldsgrad60,331,06
Egenkapitalrentabilitet-235,8 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/919758929/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919758929/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919758929",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64570,
  "revenue": { "value": 721124, "percentile": 0.5503 },
  "operating_margin": { "value": 0.2295, "percentile": 0.3443 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "919758929" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stines Bakke 4 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Stines Bakke 4 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stines Bakke 4 AS på i bransjen?

Godt å vite om Stines Bakke 4 AS

Hvor stor er bransjen Stines Bakke 4 AS tilhører?

Stines Bakke 4 AS er ett av 224 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kragerø, og ett av 76 560 på landsbasis.

Hvor lenge har Stines Bakke 4 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Stines Bakke 4 AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 36 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Stines Bakke 4 AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stines Bakke 4 AS i Brønnøysundregistrene.

Hva slags selskap er Stines Bakke 4 AS?

Organisasjonsformen til Stines Bakke 4 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem eier Stines Bakke 4 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gromstad Eiendom Holding AS største eier i Stines Bakke 4 AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Printz Jacobs Holding AS med 50 %.

Hva omsatte Stines Bakke 4 AS for i 2025?

I 2025 omsatte Stines Bakke 4 AS for 721 124 kr, opp 29 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 325 573 kr.

Hvor mye egenkapital har Stines Bakke 4 AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Stines Bakke 4 AS en egenkapital på 138 072 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 1,6 %.

Hvor stor aksjekapital har Stines Bakke 4 AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Stines Bakke 4 AS er 60 000 kr (200 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvilken regnskapsfører bruker Stines Bakke 4 AS?

I Enhetsregisteret er Stines Bakke 4 AS registrert med regnskapsfører Ecit Forretningspartner AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark