Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Borettslag

Malerhaugveien 28 Borettslag

Org.nr 923581871www.usbl.no
Omsetning
17,1 mill
−5 %
Resultat
134 101
7 års regnskap

Om Malerhaugveien 28 Borettslag

Malerhaugveien 28 Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Enok Vatnar er styrets leder. I 2025 hadde Malerhaugveien 28 Borettslag en omsetning på 17,11 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 134 101 kr. Egenkapitalen var 2,66 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 291 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 214 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 386 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet og formål

Borettslag

API og MCPGET /company/923581871

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923581871" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923581871",
  "name": "MALERHAUGVEIEN 28 BORETTSLAG",
  "org_form": "BRL",
  "nace_code": "97.001",
  "nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "923581871" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Malerhaugveien 28 Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Malerhaugveien 28 Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Malerhaugveien 28 Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −5 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202517,11 mill kr13,46 mill kr134 101 kr471,38 mill kr2,66 mill kr468,72 mill kr
202418,02 mill kr12,78 mill kr−1,76 mill kr470,69 mill kr2,53 mill kr468,16 mill kr
202316,23 mill kr11,81 mill kr−785 720 kr472,49 mill kr4,29 mill kr468,20 mill kr
20225,89 mill kr4,75 mill kr1,10 mill kr469,97 mill kr5,08 mill kr464,90 mill kr
20210 kr−13 415 kr−13 443 kr146,00 mill kr140,01 mill kr5,99 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler471,38 mill kr
Anleggsmidler99 %467,05 mill krOmløpsmidler1 %4,33 mill kr
Egenkapital og gjeld471,38 mill kr
Innskutt egenkapital0 %395 000 krOpptjent egenkapital0 %2,26 mill krLangsiktig gjeld99 %466,29 mill krKortsiktig gjeld1 %2,43 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,65 mill kr
Netto finans13,32 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/923581871/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923581871/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923581871",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 17110380,
      "operating_profit": 13457232,
      "net_profit": 134101,
      "equity": 2659488,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 18015288,
      "operating_profit": 12784566,
      "net_profit": -1764483,
      "equity": 2525387,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "923581871" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Malerhaugveien 28 Borettslag i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Malerhaugveien 28 Borettslag fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malerhaugveien 28 Borettslag de siste årene.

Roller og styre10

Styre

7Sist endret 15.10.2026
Enok Vatnar(f. 1979)
Styrets lederSignatur
Marianne Charlotte Brun(f. 1955)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Ramin Oddin(f. 1989)
StyremedlemSignatur
Kingsford Kweku Siayor(f. 1984)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Denis Smirnov(f. 1985)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 22.08.2022
Regnskapsfører
repr. BOLIGBYGGELAGET USBLGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 01.11.2022
Revisor
repr. KPMG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 10.10.2019
Forretningsfører
repr. BOLIGBYGGELAGET USBL
API og MCPGET /company/923581871/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923581871/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923581871",
  "roles": [
    { "role_type": "Forretningsfører", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "923581871" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Malerhaugveien 28 Borettslag?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Malerhaugveien 28 Borettslag?
  • List alle roller i Malerhaugveien 28 Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Eierstruktur

Malerhaugveien 28 Borettslag
923581871

Datterselskaper av Malerhaugveien 28 Borettslag

1 selskaper
M28 Hjemmel AS
923604324 · AS
100,0 %
API og MCPGET /company/923581871/ownership

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923581871/ownership" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923581871",
  "chain": [
    { "org_no": "923581871", "owner_pct": null, … }
  ],
  "subsidiaries_total": 1,
  …
}

MCP

get_company_ownership_chain({ "org_no": "923581871" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke datterselskaper har Malerhaugveien 28 Borettslag, og hvor mye eier det i hvert av dem?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Malerhaugveien 28 BorettslagAAFYAktiviteter i borettslag og boligsameierOslo−

Kunngjøringer22

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/923581871/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923581871/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923581871",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-15", "type": "Styre", … },
    { "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923581871" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Malerhaugveien 28 Borettslag sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Malerhaugveien 28 Borettslag i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Malerhaugveien 28 Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Denis Smirnov(Varamedlem)+Kingsford Kweku Siayor(Styremedlem)+Martin Dovland(Styremedlem)−Eirik Eide Haugen(Styremedlem)−Janna Simdianov(Varamedlem)−Thale Johnsen(Styremedlem)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 19,3 % av driftsinntektene — 48,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin78,6 %18,4 %
Resultatmargin0,8 %10,1 %
Egenkapitalandel0,6 %33,1 %
Likviditetsgrad1,786,07
Gjeldsgrad176,240,73
Egenkapitalrentabilitet5,0 %8,9 %
Omsetningsvekst (siste år)-5,0 %+3,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad2,0 %3,7 %
Annen driftskostnad19,3 %68,2 %
Avskrivninger0,1 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/923581871/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923581871/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923581871",
  "nace_code": "97.001",
  "industry_count": 21423,
  "revenue": { "value": 17110380, "percentile": 0.9825 },
  "operating_margin": { "value": 0.7865, "percentile": 0.9807 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "923581871" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malerhaugveien 28 Borettslag på i bransjen?
  • Hvor ligger Malerhaugveien 28 Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Malerhaugveien 28 Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

MALERHAUGVEIEN 28 BORETTSLAG eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
M28 Hjemmel ASOslo100,0 %20192025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Malerhaugveien 28 Borettslag

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malerhaugveien 28 Borettslag?

Det er registrert 47 214 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 9 291 i Oslo.

Er Malerhaugveien 28 Borettslag et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 20 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 386 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Malerhaugveien 28 Borettslag i Enhetsregisteret?

Malerhaugveien 28 Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem sitter i styret i Malerhaugveien 28 Borettslag?

Enok Vatnar er registrert som styreleder i Malerhaugveien 28 Borettslag, i et styre med 6 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvilke datterselskaper har Malerhaugveien 28 Borettslag?

Malerhaugveien 28 Borettslag har 1 registrert datterselskap: M28 Hjemmel AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.

Hva er omsetningen til Malerhaugveien 28 Borettslag?

Malerhaugveien 28 Borettslag hadde i 2025 en omsetning på 17,11 mill kr og et overskudd på 134 101 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er balansen til Malerhaugveien 28 Borettslag?

Egenkapitalen i Malerhaugveien 28 Borettslag var 2,66 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 0,6 % av totalkapitalen.

Hvem er revisor for Malerhaugveien 28 Borettslag?

Malerhaugveien 28 Borettslag bruker Boligbyggelaget Usbl som regnskapsfører og Kpmg AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner