Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Innlandet Hudklinikk AS

Org.nr 923488537
Omsetning
19,1 mill
+19,2 %
Resultat
936 952
7 års regnskap
Ansatte
15
Mer

Om Innlandet Hudklinikk AS

Innlandet Hudklinikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gjøvik, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Skjønnhetspleie. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Henriette Røsberg er daglig leder, og Henriette Røsberg er styreleder. I 2025 hadde Innlandet Hudklinikk AS en omsetning på 19,09 mill kr, en økning på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 936 952 kr. Egenkapitalen var 45 570 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hudklinikkene AS med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 22 innen skjønnhetspleie i Gjøvik, og ett av 6 560 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Kosmetiske behandlinger, hudbehandlinger, massasje, fotpleie, voksing o.l., samt salg av hudpleieprodukter.

Formål

Salg av kosmetiske behandlinger samt hva herved står i forbindelse.

API og MCPGET /company/923488537

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923488537" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923488537",
  "name": "INNLANDET HUDKLINIKK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "96.220",
  "nace_desc": "Skjønnhetspleie",
  "employees": 15,
  "address": { "municipality": "GJØVIK", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "923488537" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Innlandet Hudklinikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Innlandet Hudklinikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Innlandet Hudklinikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +19,2 % fra 2024 · +127,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202519,09 mill kr1,21 mill kr936 952 kr4,90 mill kr45 570 kr4,85 mill kr
202416,02 mill kr−237 604 kr−292 835 kr3,71 mill kr−891 382 kr4,60 mill kr
202313,91 mill kr−662 683 kr−694 013 kr3,70 mill kr−598 547 kr4,30 mill kr
202212,71 mill kr−130 650 kr−148 515 kr3,87 mill kr95 466 kr3,78 mill kr
20218,38 mill kr57 744 kr27 561 kr2,80 mill kr243 982 kr2,55 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler4,90 mill kr
Anleggsmidler12 %585 300 krOmløpsmidler88 %4,31 mill kr
Egenkapital og gjeld4,90 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital0 %15 570 krLangsiktig gjeld5 %262 820 krKortsiktig gjeld94 %4,59 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader17,88 mill kr
Finansinntekter3 773 kr
Finanskostnader45 900 kr
Netto finans−42 127 kr
Ordinært resultat før skatt1,17 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
490 000 kr (10 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
58 000 kr (1 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/923488537/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923488537/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923488537",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 19087462,
      "operating_profit": 1209978,
      "net_profit": 936952,
      "equity": 45570,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 16016045,
      "operating_profit": -237604,
      "net_profit": -292835,
      "equity": -891382,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "923488537" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Innlandet Hudklinikk AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Innlandet Hudklinikk AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Innlandet Hudklinikk AS per år.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 02.10.2019
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 02.10.2019
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 02.10.2019
Regnskapsfører
repr. TALLENT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 10.10.2025
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/923488537/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923488537/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923488537",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "923488537" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Innlandet Hudklinikk AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Innlandet Hudklinikk AS?
  • List alle roller i Innlandet Hudklinikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 1 endret eierandel

Inn (2)
  • Kjetil Aleksander Bratberg Strandengen5 %
  • Kristin Bratberg Strandengen5 %
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Hudklinikkene ASSelskapA-aksjer90,0 %2 700
Kjetil Aleksander Bratberg StrandengenPersonA-aksjer5,0 %150
Kristin Bratberg StrandengenPersonA-aksjer5,0 %150

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/923488537/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923488537/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923488537",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "HUDKLINIKKENE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "923488537" })

Spør AI-assistenten

  • Er Innlandet Hudklinikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Innlandet Hudklinikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Innlandet Hudklinikk AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Kjetil Aleksander Bratberg Strandengen
5,0 %
Kristin Bratberg Strandengen
5,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Innlandet Hudklinikk ASBEDRSkjønnhetspleieGjøvik15

Kunngjøringer14

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/923488537/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923488537/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923488537",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-10-10", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923488537" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Innlandet Hudklinikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Innlandet Hudklinikk AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Innlandet Hudklinikk AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:16→15
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→16
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:16→15
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→16

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 38,2 % av driftsinntektene — 12,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin6,3 %0,7 %
Resultatmargin4,9 %0,6 %
Egenkapitalandel0,9 %16,9 %
Likviditetsgrad0,941,15
Gjeldsgrad106,511,45
Egenkapitalrentabilitet2056,1 %13,4 %
Omsetningsvekst (siste år)+19,2 %+1,8 %
Omsetning per ansatt1,27 mill kr638 923,833 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad24,4 %21,3 %
Lønnskostnad38,2 %50,6 %
Annen driftskostnad30,0 %22,5 %
Avskrivninger1,1 %0,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/923488537/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/923488537/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "923488537",
  "nace_code": "96.220",
  "industry_count": 995,
  "revenue": { "value": 19087462, "percentile": 0.993 },
  "operating_margin": { "value": 0.0634, "percentile": 0.7017 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "923488537" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Innlandet Hudklinikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Innlandet Hudklinikk AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Innlandet Hudklinikk AS blant de 995 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Spørsmål og svar om Innlandet Hudklinikk AS

Hvor stor er bransjen Innlandet Hudklinikk AS tilhører?

Innlandet Hudklinikk AS er ett av 22 selskaper innen skjønnhetspleie i Gjøvik, og ett av 6 560 på landsbasis.

Hvor lenge har Innlandet Hudklinikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Innlandet Hudklinikk AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Innlandet Hudklinikk AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Innlandet Hudklinikk AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Innlandet Hudklinikk AS?

Henriette Røsberg er registrert som daglig leder i Innlandet Hudklinikk AS.

Hvem eier Innlandet Hudklinikk AS?

Innlandet Hudklinikk AS eies i hovedsak av Hudklinikkene AS (90 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Innlandet Hudklinikk AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 19,09 mill kr, opp 19 % fra 2024. Egenkapitalen var 45 570 kr ved årsslutt.

Hvor solid er økonomien i Innlandet Hudklinikk AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Innlandet Hudklinikk AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor holder Innlandet Hudklinikk AS til?

Innlandet Hudklinikk AS holder til i Strandgata 32, 2821, GJØVIK, i Gjøvik kommune i Innlandet.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Innlandet Hudklinikk AS?

I Enhetsregisteret er Innlandet Hudklinikk AS registrert med regnskapsfører Tallent AS og revisor Cedra Norge AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet