K&s Stavseng Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −18 984
- 7 års regnskap
Om K&s Stavseng Holding AS
K&s Stavseng Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ålesund, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Knut Jostein Stavseng er daglig leder, og Knut Jostein Stavseng er styreleder. I 2025 hadde K&s Stavseng Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 18 984 kr. Egenkapitalen var 14,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Jostein Stavseng med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 18 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Ålesund, og ett av 1 655 i Norge. Det ble etablert samme år som 69 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet og formål
Investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, verdipapir, utlånsvirksomhet, eller annen virksomhet, samt erverv, utvikling, forvaltning, omsetning og utleie av fast eiendom, selv eller gjennom hel- eller deleide selskap.
API og MCPGET /company/923139710
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923139710" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923139710",
"name": "K&S STAVSENG HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅLESUND", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923139710" })Spør AI-assistenten
Når ble K&s Stavseng Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ålesund holder K&s Stavseng Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er K&s Stavseng Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −18 984 kr | −18 984 kr | 18,28 mill kr | 14,92 mill kr | 3,36 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −18 984 kr | −18 984 kr | 18,28 mill kr | 14,94 mill kr | 3,34 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −18 444 kr | −18 444 kr | 18,28 mill kr | 14,96 mill kr | 3,32 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −17 543 kr | −17 543 kr | 18,28 mill kr | 15,58 mill kr | 2,70 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −17 105 kr | −17 105 kr | 18,28 mill kr | 15,59 mill kr | 2,69 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,4 mill kr (18 % av balansen)
API og MCPGET /company/923139710/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923139710/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923139710",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -18984, "net_profit": -18984, "equity": 14919470, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -18984, "net_profit": -18984, "equity": 14938454, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923139710" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til K&s Stavseng Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til K&s Stavseng Holding AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde K&s Stavseng Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 30.07.2019Styre
3Sist endret 30.07.2019Revisor
1Sist endret 30.07.2019API og MCPGET /company/923139710/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923139710/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923139710",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923139710" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer K&s Stavseng Holding AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har K&s Stavseng Holding AS?
List alle roller i K&s Stavseng Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Sturla Stavseng30 %
- Knut Jostein Stavseng100 % → 70 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Jostein Stavseng | Person | Ordinære aksjer | 70,0 % | 1 050 |
| Sturla Stavseng | Person | Ordinære aksjer | 30,0 % | 450 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923139710/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923139710/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923139710",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923139710" })Spør AI-assistenten
Hvem eier K&s Stavseng Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er K&s Stavseng Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har K&s Stavseng Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av K&s Stavseng Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/923139710/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923139710/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923139710",
"chain": [
{ "org_no": "923139710", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "923139710" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har K&s Stavseng Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.12.2019 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923139710/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923139710/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923139710",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923139710" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for K&s Stavseng Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble K&s Stavseng Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte K&s Stavseng Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 81,6 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,00 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,1 % | 6,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923139710/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923139710/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923139710",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1284,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0016 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923139710" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger K&s Stavseng Holding AS blant de 1284 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til K&s Stavseng Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er K&s Stavseng Holding AS blant de største selskapene innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass?
Investeringer
K&S STAVSENG HOLDING AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stavseng Eiendom AS | Ålesund | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| K&s Stavseng AS | Ålesund | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Byggess Boligområder AS | Ålesund | 26,7 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Ålesund
1 000+ til i Ålesund →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om K&s Stavseng Holding AS
Hvor stor er bransjen K&s Stavseng Holding AS tilhører?
K&s Stavseng Holding AS er ett av 18 selskaper innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Ålesund, og ett av 1 655 på landsbasis.
Hvor lenge har K&s Stavseng Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
K&s Stavseng Holding AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har K&s Stavseng Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for K&s Stavseng Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har K&s Stavseng Holding AS?
Organisasjonsformen til K&s Stavseng Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder K&s Stavseng Holding AS?
Knut Jostein Stavseng er registrert som daglig leder i K&s Stavseng Holding AS.
Hvem er styreleder i K&s Stavseng Holding AS?
Styrets leder i K&s Stavseng Holding AS er Knut Jostein Stavseng. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i K&s Stavseng Holding AS?
Største aksjonær i K&s Stavseng Holding AS er Knut Jostein Stavseng med 70 % av aksjene, fulgt av Sturla Stavseng (30 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går K&s Stavseng Holding AS med overskudd?
I 2025 omsatte K&s Stavseng Holding AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 18 984 kr.
Hvor mye egenkapital har K&s Stavseng Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde K&s Stavseng Holding AS en egenkapital på 14,92 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 81,6 %.
Hvor stor aksjekapital har K&s Stavseng Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i K&s Stavseng Holding AS er 1,50 mill kr (1 500 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.