Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Mandal Motorsport AS

Org.nr 923133046

Om Mandal Motorsport AS

Mandal Motorsport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lindesnes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Odd-Håkon Bye er daglig leder, og Odd-Håkon Bye er styreleder. I 2025 hadde Mandal Motorsport AS en omsetning på 1,80 mill kr, en økning på 25 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 231 274 kr. Egenkapitalen var 753 359 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Odd-Håkon Bye med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 37 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Lindesnes, og ett av 7 144 i Norge. Det ble etablert samme år som 293 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).

Aktivitet

Omprogrammering av styreenheter til kjøretøys motorer (chiptuning, optimering etc.). Salg av rekvisita til kjøretøy og deler, service på kjøretøy.

Formål

Omprogrammering av styreenheter til kjøretøy, import og salg av kjøretøyrekvisita og deler, service på kjøretøy.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler2,23 mill kr
Anleggsmidler82 %1,83 mill krOmløpsmidler18 %406 144 kr
Egenkapital og gjeld2,23 mill kr
Innskutt egenkapital1 %24 430 krOpptjent egenkapital33 %728 929 krLangsiktig gjeld56 %1,25 mill krKortsiktig gjeld10 %231 197 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,40 mill kr
Finansinntekter99 kr
Finanskostnader107 612 kr
Netto finans−107 513 kr
Ordinært resultat før skatt296 893 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,80 mill kr404 406 kr231 274 kr2,23 mill kr753 359 kr1,48 mill kr
20241,44 mill kr221 099 kr104 932 kr2,08 mill kr522 084 kr1,56 mill kr
2023817 433 kr146 081 kr110 272 kr668 260 kr417 153 kr251 107 kr
2022529 897 kr207 948 kr134 451 kr612 634 kr306 881 kr305 751 kr
2021470 200 kr162 204 kr117 458 kr640 529 kr172 431 kr468 098 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre2

Daglig leder

1Sist endret 26.07.2019
Daglig lederSignaturProkura

Styre

1Sist endret 26.07.2019
Styrets lederSignaturProkura

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Odd-Håkon ByePersonOrdinære aksjer100.0 %1 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Mandal Motorsport ASBEDRReparasjon og vedlikehold av motorvognerLindesnes−

Kunngjøringer10

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel33,7 %35,8 %
Likviditetsgrad1,761,42
Gjeldsgrad1,971,18
Egenkapitalrentabilitet30,7 %18,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Spørsmål og svar om Mandal Motorsport AS

Hvor stor er bransjen Mandal Motorsport AS tilhører?

Mandal Motorsport AS er ett av 37 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Lindesnes, og ett av 7 144 på landsbasis.

Hvor lenge har Mandal Motorsport AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Mandal Motorsport AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.

Er Mandal Motorsport AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mandal Motorsport AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Mandal Motorsport AS med?

Mandal Motorsport AS er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner (næringskode 95.310). Registrert aktivitet: Omprogrammering av styreenheter til kjøretøys motorer (chiptuning, optimering etc.).

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til Mandal Motorsport AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Mandal Motorsport AS?

Odd-Håkon Bye er registrert som daglig leder i Mandal Motorsport AS.

Hvem eier Mandal Motorsport AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Odd-Håkon Bye største eier i Mandal Motorsport AS med 100 % av aksjene.

Går Mandal Motorsport AS med overskudd?

Mandal Motorsport AS hadde i 2025 en omsetning på 1,80 mill kr og et overskudd på 231 274 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mye egenkapital har Mandal Motorsport AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Mandal Motorsport AS en egenkapital på 753 359 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 33,7 %.

Er Mandal Motorsport AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder