Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Mobile Furnes AS

Org.nr 983818668
Omsetning
77,7 mill
+51,3 %
Resultat
−10,2 mill
4 års regnskap
Ansatte
24
+4 siden mars

Om Mobile Furnes AS

Mobile Furnes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2001 og har vært i drift i 25 år. Håkon Valio Matsson er daglig leder, og Ole Grangaard er styreleder. I 2025 hadde Mobile Furnes AS en omsetning på 77,69 mill kr, en økning på 51 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 10,19 mill kr. Egenkapitalen var 10,22 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mobile AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 74 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Ringsaker, og ett av 7 164 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).

Aktivitet

Omsetning av motorvogner, maskiner, motorer og dertilhørende rekvisita og deler, drift av verksted.

Formål

Omsetning av nye og brukte biler, salg av verkstedtjenester og deler/rekvisita, samt alt i forbindelse hermed, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

API og MCPGET /company/983818668

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983818668" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983818668",
  "name": "MOBILE FURNES AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "95.310",
  "nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
  "employees": 24,
  "address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "983818668" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Mobile Furnes AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Ringsaker holder Mobile Furnes AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Mobile Furnes AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2019–2025 · +51,3 % fra 2024 · +36,5 % over 6 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202577,69 mill kr−12,05 mill kr−10,19 mill kr47,84 mill kr10,22 mill kr37,62 mill kr
202451,35 mill kr−9,90 mill kr−7,90 mill kr46,85 mill kr10,93 mill kr35,92 mill kr
202344,24 mill kr−5,67 mill kr−3,33 mill kr38,10 mill kr10,11 mill kr27,99 mill kr
202053,65 mill kr−759 094 kr−1,12 mill kr18,18 mill kr8,53 mill kr9,65 mill kr
201956,91 mill kr−1,12 mill kr−1,52 mill kr26,35 mill kr9,65 mill kr16,70 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler47,84 mill kr
Anleggsmidler11 %5,15 mill krOmløpsmidler89 %42,69 mill kr
Egenkapital og gjeld47,84 mill kr
Innskutt egenkapital21 %10,22 mill krOpptjent egenkapital0 %0 krLangsiktig gjeld1 %371 889 krKortsiktig gjeld78 %37,25 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader89,73 mill kr
Finansinntekter8 096 kr
Finanskostnader1,02 mill kr
Netto finans−1,02 mill kr
Ordinært resultat før skatt−13,06 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 90 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

Mellomværende med konsernselskaper (2024)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
11 mill kr (24 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
18 mill kr (39 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
210 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/983818668/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983818668/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983818668",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 77686799,
      "operating_profit": -12047596,
      "net_profit": -10189230,
      "equity": 10224641,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 51352585,
      "operating_profit": -9902111,
      "net_profit": -7896245,
      "equity": 10930934,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "983818668" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Mobile Furnes AS fra 2024 til 2025?
  • Hvor stort underskudd hadde Mobile Furnes AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mobile Furnes AS de siste årene.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 10.06.2025
Håkon Valio Matsson(f. 1996)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 03.03.2023
Ole Grangaard(f. 1962)
Styrets lederSignatur
Petter Gihle(f. 1979)
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 06.09.2016
Revisor
repr. PRICEWATERHOUSECOOPERS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/983818668/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983818668/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983818668",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "983818668" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Mobile Furnes AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Mobile Furnes AS?
  • List alle roller i Mobile Furnes AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 3 ute

Inn (1)
Ut (3)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Mobile ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %11 700

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/983818668/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983818668/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983818668",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "MOBILE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "983818668" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Mobile Furnes AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Mobile Furnes AS eier Mobile AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Mobile Furnes AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter og kunngjøringer

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Mobile Furnes AS Avd SalgBEDRDetaljhandel med motorvognerRingsaker7
Mobile Furnes AS Avd VerkstedBEDRReparasjon og vedlikehold av motorvognerRingsaker17

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:23→24
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:21→23
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:20→21
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:21→20

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 90,5 % av driftsinntektene — 53,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-15,5 %4,0 %
Resultatmargin-13,1 %3,1 %
Egenkapitalandel21,4 %35,9 %
Likviditetsgrad1,151,42
Gjeldsgrad3,681,18
Egenkapitalrentabilitet-99,7 %18,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+51,3 %+5,3 %
Omsetning per ansatt3,24 mill kr1,58 mill kr
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Varekostnad90,5 %37,4 %
Lønnskostnad10,7 %33,8 %
Annen driftskostnad17,3 %18,8 %
Avskrivninger0,7 %1,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/983818668/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/983818668/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "983818668",
  "nace_code": "95.310",
  "industry_count": 3620,
  "revenue": { "value": 77686799, "percentile": 0.945 },
  "operating_margin": { "value": -0.1551, "percentile": 0.1037 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "983818668" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Mobile Furnes AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mobile Furnes AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Mobile Furnes AS blant de 3620 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

MOBILE FURNES AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Autogruppen Norge ASOslo0,7 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Mobile Furnes AS

Hvor stor er bransjen Mobile Furnes AS tilhører?

Mobile Furnes AS er ett av 74 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Ringsaker, og ett av 7 164 på landsbasis.

Hvor lenge har Mobile Furnes AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Mobile Furnes AS ble etablert i 2001 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.

Er Mobile Furnes AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mobile Furnes AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Mobile Furnes AS?

Mobile Furnes AS er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner (næringskode 95.310). Registrert aktivitet: Omsetning av motorvogner, maskiner, motorer og dertilhørende rekvisita og deler, drift av verksted.

Hvem leder Mobile Furnes AS?

Håkon Valio Matsson er registrert som daglig leder i Mobile Furnes AS.

Hvem eier Mobile Furnes AS?

Mobile Furnes AS eies i hovedsak av Mobile AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Mobile Furnes AS med overskudd?

Mobile Furnes AS hadde i 2025 en omsetning på 77,69 mill kr og et underskudd på 10,19 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Er Mobile Furnes AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2001. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet