Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Valhall-Gruppen AS

Org.nr 922936498
Omsetning
195 080
−76,8 %
Resultat
371 937
+3,1 %

Om Valhall-Gruppen AS

Valhall-Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av maskiner. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Matias Lehtinen er daglig leder, og Matias Lehtinen er styreleder. I 2025 hadde Valhall-Gruppen AS en omsetning på 195 080 kr, en nedgang på 77 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 371 937 kr. Egenkapitalen var 523 063 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jani Jaakko Palosaari med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 54 innen reparasjon og vedlikehold av maskiner i Ringsaker, og ett av 4 625 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Investere i og forvalte aksjer og annet som måtte falle naturlig sammen med dette.

API og MCPGET /company/922936498

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922936498" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922936498",
  "name": "VALHALL-GRUPPEN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "33.120",
  "nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av maskiner",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "922936498" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Valhall-Gruppen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Valhall-Gruppen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Ringsaker holder Valhall-Gruppen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −76,8 % fra 2024 · −65,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025195 080 kr115 656 kr371 937 kr1,54 mill kr523 063 kr1,02 mill kr
2024841 260 kr462 650 kr360 883 kr1,15 mill kr434 928 kr719 193 kr
2023128 020 kr15 002 kr11 712 kr1,16 mill kr74 045 kr1,09 mill kr
202253 000 kr−16 409 kr−12 938 kr1,14 mill kr62 333 kr1,08 mill kr
2021561 061 kr134 312 kr118 214 kr1,16 mill kr75 271 kr1,09 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler1,54 mill kr
Anleggsmidler74 %1,14 mill krOmløpsmidler26 %403 154 kr
Egenkapital og gjeld1,54 mill kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 krOpptjent egenkapital32 %493 063 krKortsiktig gjeld28 %435 183 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader79 424 kr
Finansinntekter283 839 kr
Finanskostnader2 107 kr
Netto finans281 732 kr
Ordinært resultat før skatt397 388 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
540 000 kr (35 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/922936498/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922936498/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922936498",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 195080, "operating_profit": 115656, "net_profit": 371937, "equity": 523063, … },
    { "year": 2024, "revenue": 841260, "operating_profit": 462650, "net_profit": 360883, "equity": 434928, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "922936498" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Valhall-Gruppen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Valhall-Gruppen AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Valhall-Gruppen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 20.06.2019
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 18.11.2024
Styrets lederSignatur
Representant for A-aksjonærene
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 27.07.2026
Regnskapsfører
repr. WICAN REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte april 2026

Revisor

1Sist endret 09.10.2023
Revisor
repr. INTER REVISOR ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/922936498/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922936498/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922936498",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "922936498" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Valhall-Gruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Valhall-Gruppen AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Valhall-Gruppen AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
  • Sondre Havn Evensenhadde 50 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Jani Jaakko PalosaariPersonOrdinære aksjer50,0 %50
Matias LehtinenPersonOrdinære aksjer50,0 %50

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/922936498/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922936498/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922936498",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "922936498" })

Spør AI-assistenten

  • Er Valhall-Gruppen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Valhall-Gruppen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Valhall-Gruppen AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Valhall-Gruppen ASBEDRReparasjon og vedlikehold av maskinerRingsaker−

Kunngjøringer21

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/922936498/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922936498/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922936498",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922936498" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Valhall-Gruppen AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Valhall-Gruppen AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Valhall-Gruppen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −ØKORÅD RINGSAKER SA(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
  4. Endring i roller og styre
    +WICAN REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel33,9 %44,1 %
Likviditetsgrad0,931,68
Gjeldsgrad1,950,96
Egenkapitalrentabilitet71,1 %15,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/922936498/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922936498/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922936498",
  "nace_code": "33.120",
  "industry_count": 1292,
  "revenue": { "value": 195080, "percentile": 0.2967 },
  "operating_margin": { "value": 0.5929, "percentile": 0.9539 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "922936498" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Valhall-Gruppen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valhall-Gruppen AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Valhall-Gruppen AS blant de 1292 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

VALHALL-GRUPPEN AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Valhall-Industri ASRingsaker100,0 %20192025Aktiv
Nordfast ASSunnfjord50,0 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Valhall-Gruppen AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valhall-Gruppen AS?

Det er registrert 4 625 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av maskiner, hvorav 54 i Ringsaker.

Er Valhall-Gruppen AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 65 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 238 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Valhall-Gruppen AS i Enhetsregisteret?

Valhall-Gruppen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Valhall-Gruppen AS?

Daglig leder i Valhall-Gruppen AS er Matias Lehtinen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Valhall-Gruppen AS?

Matias Lehtinen er registrert som styreleder i Valhall-Gruppen AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Valhall-Gruppen AS?

Valhall-Gruppen AS eies i hovedsak av Jani Jaakko Palosaari (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til Valhall-Gruppen AS?

Valhall-Gruppen AS hadde i 2025 en omsetning på 195 080 kr og et overskudd på 371 937 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Valhall-Gruppen AS?

I 2025 hadde Valhall-Gruppen AS et driftsresultat på 115 656 kr.

Hvor solid er balansen til Valhall-Gruppen AS?

Egenkapitalen i Valhall-Gruppen AS var 523 063 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 33,9 % av totalkapitalen.

Hvem er revisor for Valhall-Gruppen AS?

Valhall-Gruppen AS bruker Wican Regnskap AS som regnskapsfører og Inter Revisor AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet