Valhall-Industri AS
- Omsetning
- 34,6 mill
- −10,6 %
- Resultat
- 124 284
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 15
- −8 siden mars
Om Valhall-Industri AS
Valhall-Industri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av maskiner. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Matias Lehtinen er daglig leder, og Matias Lehtinen er styreleder. I 2025 hadde Valhall-Industri AS en omsetning på 34,58 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 124 284 kr. Egenkapitalen var 1,10 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Valhall-Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 54 innen reparasjon og vedlikehold av maskiner i Ringsaker, og ett av 4 630 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Reparasjon av maskiner. Sveising, vedlikehold, personalutleie, maskinutleie og salg av maskindeler til asfaltindustrien, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Formål
Sveising, vedlikehold, personalutleie, maskinutleie og salg av maskindeler til asfaltindustrien, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/822021662
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822021662" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822021662",
"name": "VALHALL-INDUSTRI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "33.120",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av maskiner",
"employees": 15,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "822021662" })Spør AI-assistenten
Er Valhall-Industri AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valhall-Industri AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Valhall-Industri AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,6 % fra 2024 · +147,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 34,58 mill kr | 384 472 kr | 124 284 kr | 7,85 mill kr | 1,10 mill kr | 6,75 mill kr |
| 2024 | 38,69 mill kr | 42 023 kr | −112 302 kr | 7,10 mill kr | 1,09 mill kr | 6,02 mill kr |
| 2023 | 28,20 mill kr | 819 217 kr | 455 340 kr | 8,35 mill kr | 1,48 mill kr | 6,87 mill kr |
| 2022 | 26,56 mill kr | 1,01 mill kr | 588 674 kr | 6,56 mill kr | 1,03 mill kr | 5,53 mill kr |
| 2021 | 13,97 mill kr | 307 618 kr | 163 896 kr | 4,83 mill kr | 438 483 kr | 4,39 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 39 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 38 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 600 000 kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/822021662/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822021662/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822021662",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 34576165,
"operating_profit": 384472,
"net_profit": 124284,
"equity": 1100600,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 38689691,
"operating_profit": 42023,
"net_profit": -112302,
"equity": 1086393,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "822021662" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Valhall-Industri AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Valhall-Industri AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valhall-Industri AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 04.02.2026Styre
2Sist endret 12.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 27.07.2026Revisor
1Sist endret 09.10.2023Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/822021662/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822021662/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822021662",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "822021662" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Valhall-Industri AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Valhall-Industri AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Valhall-Industri AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Västsvensk Arbetskraft Abhadde 48,2 %
- Valhall-Gruppen AS51,8 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Valhall-Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 930 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/822021662/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822021662/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822021662",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VALHALL-GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "822021662" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Valhall-Industri AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valhall-Industri AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Valhall-Industri AS eier Valhall-Gruppen AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/822021662/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822021662/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822021662",
"chain": [
{ "org_no": "922936498", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "822021662", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "822021662" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Valhall-Industri AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valhall-Industri AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av maskiner | Ringsaker | 15 |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.10.2026 | Styre ↗ |
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.4.2026 | Styre ↗ |
| 4.2.2026 | Daglig leder ↗ |
| 25.10.2025 | Signatur ↗ |
| 25.10.2025 | Daglig leder ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2024 | Styre ↗ |
| 18.11.2024 | Styre ↗ |
| 25.9.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/822021662/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822021662/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822021662",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-12", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "822021662" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Valhall-Industri AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Valhall-Industri AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valhall-Industri AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→15
- Endring i roller og styre−Kimmo Kalevi Loukola(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→24
- Stilling utlystIndustrimekaniker – Bli en del av Valhall-Industri AS
- Endring i roller og styre−ØKORÅD RINGSAKER SA(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 31,1 % av driftsinntektene — 12,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,1 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 14,0 % | 44,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,68 |
| Gjeldsgrad | 6,14 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,3 % | 15,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -10,6 % | +3,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,31 mill kr | 1,94 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,8 % | 38,3 % |
| Lønnskostnad | 38,9 % | 30,2 % |
| Annen driftskostnad | 31,1 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/822021662/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822021662/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822021662",
"nace_code": "33.120",
"industry_count": 1292,
"revenue": { "value": 34576165, "percentile": 0.9291 },
"operating_margin": { "value": 0.0111, "percentile": 0.3562 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "822021662" })Spør AI-assistenten
Er Valhall-Industri AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av maskiner?
Hvor solid er Valhall-Industri AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valhall-Industri AS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Valhall-Industri AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| VALHALL INDUSTRI AS ↗ | 202411981 | 334015 | Registrert | 28.10.2034 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Valhall-Industri AS
Hvor stor er bransjen Valhall-Industri AS tilhører?
Valhall-Industri AS er ett av 54 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av maskiner i Ringsaker, og ett av 4 630 på landsbasis.
Hvor lenge har Valhall-Industri AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valhall-Industri AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Valhall-Industri AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valhall-Industri AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Valhall-Industri AS?
Matias Lehtinen er registrert som daglig leder i Valhall-Industri AS.
Hvilke eiere står bak Valhall-Industri AS?
Valhall-Industri AS eies i hovedsak av Valhall-Gruppen AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Valhall-Industri AS med overskudd?
Valhall-Industri AS hadde i 2025 en omsetning på 34,58 mill kr og et overskudd på 124 284 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Valhall-Industri AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Valhall-Industri AS en egenkapital på 1,10 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 14 %.
Hvor holder Valhall-Industri AS til?
Valhall-Industri AS holder til i Stolvstadlia 16, 2360, RUDSHØGDA, i Ringsaker kommune i Innlandet.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Valhall-Industri AS?
I Enhetsregisteret er Valhall-Industri AS registrert med regnskapsfører Wican Regnskap AS og revisor Inter Revisor AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.