Vensli AS
- Omsetning
- 3,4 mill
- +1 996,5 %
- Resultat
- −52 022
- 7 års regnskap
Om Vensli AS
Vensli AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Henry Hoel er styrets leder. I 2025 hadde Vensli AS en omsetning på 3,44 mill kr, en økning på 1996 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 52 022 kr. Egenkapitalen var 687 329 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Herd AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 85 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Hamar, og ett av 14 387 i Norge. Det ble etablert samme år som 831 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Utvikle, bygge, kjøp og salg av eiendom.
API og MCPGET /company/922903840
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922903840" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922903840",
"name": "VENSLI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922903840" })Spør AI-assistenten
Er Vensli AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vensli AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vensli AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 996,5 % fra 2024 · −58,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,44 mill kr | 381 977 kr | −52 022 kr | 21,66 mill kr | 687 329 kr | 20,97 mill kr |
| 2024 | 163 871 kr | −312 688 kr | −577 353 kr | 21,06 mill kr | 739 351 kr | 20,32 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −45 191 kr | −325 212 kr | 19,51 mill kr | −683 296 kr | 20,20 mill kr |
| 2022 | 14,07 mill kr | −104 698 kr | −388 084 kr | 16,29 mill kr | −358 084 kr | 16,65 mill kr |
| 2021 | 8,28 mill kr | 1,01 mill kr | 508 154 kr | 14,42 mill kr | 30 000 kr | 14,39 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 81 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 450 000 kr
API og MCPGET /company/922903840/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922903840/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922903840",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3435528,
"operating_profit": 381977,
"net_profit": -52022,
"equity": 687329,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 163871,
"operating_profit": -312688,
"net_profit": -577353,
"equity": 739351,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922903840" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vensli AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vensli AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vensli AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 17.06.2019Regnskapsfører
1Sist endret 18.06.2021Revisor
1Sist endret 22.09.2021API og MCPGET /company/922903840/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922903840/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922903840",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922903840" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vensli AS?
Hvem er regnskapsfører for Vensli AS?
List alle roller i Vensli AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Herd AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922903840/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922903840/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922903840",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HERD AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922903840" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vensli AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vensli AS eier Herd AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Vensli AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/922903840/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922903840/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922903840",
"chain": [
{ "org_no": "986342060", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928957403", "owner_pct": 60, … },
{ "org_no": "922903840", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922903840" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Vensli AS?
Hvem eier Vensli AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vensli AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Hamar | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.1.2025 | Kapital ↗ |
| 21.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2021 | Revisor ↗ |
| 25.8.2021 | Manglende roller ↗ |
| 29.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922903840/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922903840/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922903840",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922903840" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vensli AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vensli AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vensli AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 7,7 % av driftsinntektene — 2,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,1 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -1,5 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 3,2 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,36 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 30,51 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -7,6 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 81,1 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 7,7 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922903840/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922903840/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922903840",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13697,
"revenue": { "value": 3435528, "percentile": 0.8433 },
"operating_margin": { "value": 0.1112, "percentile": 0.5385 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922903840" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vensli AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vensli AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Vensli AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vensli AS
Hvor stor er bransjen Vensli AS tilhører?
Vensli AS er ett av 85 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Hamar, og ett av 14 387 på landsbasis.
Hvor lenge har Vensli AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vensli AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Vensli AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vensli AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Vensli AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Herd AS største eier i Vensli AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Vensli AS?
Selskapet er datterselskap av Herd AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Herd Invest AS.
Går Vensli AS med overskudd?
Vensli AS hadde i 2025 en omsetning på 3,44 mill kr og et underskudd på 52 022 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Vensli AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Vensli AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.