Verksvegen 8 AS
Org.nr 922713634
Om Verksvegen 8 AS
Verksvegen 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Jørgen Solli Asp er daglig leder, og Carl Olav Severeide er styreleder. I 2025 hadde Verksvegen 8 AS en omsetning på 978 873 kr, en nedgang på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,78 mill kr. Egenkapitalen var 4,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ferm Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 321 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Steinkjer, og ett av 76 406 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 575 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Erverv av, utbygging og drift av fast eiendom samt virksomhet som står i forbindelse med dette.
Formål
Eie, utvikle og forvalte fast eiendom, og det som naturlig måtte falle sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 978 873 kr | −173 203 kr | −1,78 mill kr | 25,41 mill kr | 4,90 mill kr | 20,52 mill kr |
| 2024 | 1,55 mill kr | 48 212 kr | −1,29 mill kr | 25,32 mill kr | 6,67 mill kr | 18,65 mill kr |
| 2023 | 1,04 mill kr | 112 709 kr | −977 276 kr | 31,06 mill kr | 7,96 mill kr | 23,10 mill kr |
| 2022 | 512 339 kr | −176 703 kr | −407 865 kr | 31,17 mill kr | 8,94 mill kr | 22,23 mill kr |
| 2021 | 498 006 kr | −261 495 kr | −229 356 kr | 14,26 mill kr | 9,35 mill kr | 4,92 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 22.08.2022Styre
3Sist endret 22.08.2022Regnskapsfører
1Sist endret 11.12.2025Revisor
1Sist endret 23.10.2023Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Ferm Eiendom AS100 %
- Kvernmo Holding AShadde 50 %
- Plg Holding AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ferm Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 45 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Ferm Eiendom AS
17 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Verksvegen 8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Steinkjer | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2023 | Revisor ↗ |
| 9.10.2023 | Manglende roller ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.1.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 12.1.2023 | Revisor ↗ |
| 22.8.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 19,3 % | 36,9 % |
| Likviditetsgrad | 10,66 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 4,19 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -36,3 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+24 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Verksvegen 8 AS
Hvor stor er bransjen Verksvegen 8 AS tilhører?
Verksvegen 8 AS er ett av 321 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Steinkjer, og ett av 76 406 på landsbasis.
Hvor lenge har Verksvegen 8 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Verksvegen 8 AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Verksvegen 8 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Verksvegen 8 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Verksvegen 8 AS?
Jørgen Solli Asp er registrert som daglig leder i Verksvegen 8 AS.
Hvem er største aksjonær i Verksvegen 8 AS?
Største aksjonær i Verksvegen 8 AS er Ferm Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Verksvegen 8 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 978 873 kr, ned 37 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,90 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Verksvegen 8 AS?
Driftsresultatet for 2025 var −173 203 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Verksvegen 8 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.