Restaurant Sjøsiden AS
Org.nr 922590516
Om Restaurant Sjøsiden AS
Restaurant Sjøsiden AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Mostapha Quibaysi er daglig leder, og Mostapha Quibaysi er styreleder.
Aktivitet og formål
Drift av restaurant, selskaps- og cateringvirksomhet som innebærer servering av mat og alkohol og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
AI-sammendrag
Etter kommunereformen har den ene aksjonæren full kontroll som både daglig leder og eier, noe som gir rask beslutningskraft men konsentrerer all risiko på én person. Omsetningen vokser jevnt (+8%) og bemanningen ligger over bransjesnittet, men den svært lave egenkapitalandelen (bunn 25% i bransjen) gjør driften sårbar for svingninger i sesong eller kostnader. Resultatet på 35K kr viser at marginene er tynne til tross for solid omsetningsvekst.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,16 mill kr | 53,97K kr | 35,02K kr | 598,75K kr | −403,35K kr | 1,00 mill kr |
| 2024 | 5,71 mill kr | −55,02K kr | −59,67K kr | 581,55K kr | −438,37K kr | 1,02 mill kr |
| 2023 | 4,64 mill kr | −36,86K kr | −67,07K kr | 669,18K kr | −378,70K kr | 1,05 mill kr |
| 2022 | 5,32 mill kr | −380,56K kr | −415,91K kr | 651,16K kr | −311,63K kr | 962,79K kr |
| 2021 | 5,80 mill kr | 287,92K kr | 208,42K kr | 1,04 mill kr | 104,28K kr | 932,24K kr |
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 04.04.2019Styre
1Sist endret 04.04.2019Regnskapsfører
1Sist endret 22.08.2023Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mostapha Quibaysi | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Restaurant Sjøsiden AS | BEDR | Drift av restauranter | Tønsberg | 19 |
| Taverna Santorini | BEDR | Drift av restauranter | Tønsberg | 12 |
| Tønsberg Pizza Tolvsrød | BEDR | Drift av restauranter | Tønsberg | 22 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.4.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→19
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Restaurant Sjøsiden AS
Hva er statusen til Restaurant Sjøsiden AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Restaurant Sjøsiden AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Restaurant Sjøsiden AS?
Mostapha Quibaysi er registrert som daglig leder i Restaurant Sjøsiden AS.
Hvem er styreleder i Restaurant Sjøsiden AS?
Styrets leder i Restaurant Sjøsiden AS er Mostapha Quibaysi.
Hvem er største aksjonær i Restaurant Sjøsiden AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mostapha Quibaysi største eier i Restaurant Sjøsiden AS med 100 % av aksjene.
Går Restaurant Sjøsiden AS med overskudd?
Restaurant Sjøsiden AS hadde i 2025 en omsetning på 6,16 mill kr og et overskudd på 35,02K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over.
Hvor mange jobber i Restaurant Sjøsiden AS?
Det er registrert 19 ansatte i Restaurant Sjøsiden AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Restaurant Sjøsiden AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.