Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Aktivt selskap
Eierseksjonssameie

Sameiet Origo

Org.nr 922137137

Om Sameiet Origo

Sameiet Origo er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Anne Marie Byre er styrets leder. I 2025 hadde Sameiet Origo en omsetning på 4,86 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 415,11K kr. Egenkapitalen var 1,33 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 431 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillehammer, og ett av 46 932 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 292 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet og formål

Eierseksjonssameie

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,90 mill kr
Anleggsmidler14 %262,41K krOmløpsmidler86 %1,64 mill kr
Egenkapital og gjeld1,90 mill kr
Opptjent egenkapital70 %1,33 mill krKortsiktig gjeld30 %572,66K kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,50 mill kr
Netto finans−50,55K kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,86 mill kr364,56K kr415,11K kr1,90 mill kr1,33 mill kr572,66K kr
20244,34 mill kr−135,94K kr−85,88K kr1,57 mill kr912,22K kr653,58K kr
20234,73 mill kr616,79K kr641,26K kr1,68 mill kr998,10K kr686,72K kr
20223,95 mill kr186,50K kr192,75K kr1,05 mill kr356,84K kr694,70K kr
20212,97 mill kr−546,65K kr−544,76K kr826,28K kr164,08K kr662,20K kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 91 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 79 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.

Roller og styre10

Styre

7Sist endret 22.05.2026
Styrets lederSignatur
Eirik Hveem(f. 1952)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem
Midhad Besic(f. 1991)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 30.01.2019
Regnskapsfører
repr. BOLIGBYGGELAGET USBLGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 30.01.2019
Revisor
repr. KPMG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 30.01.2019
Forretningsfører
repr. BOLIGBYGGELAGET USBL

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sameiet OrigoAAFYAktiviteter i borettslag og boligsameierLillehammer

Kunngjøringer17

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +Erik Kristoffersen(Styremedlem)Anders Platou Nygård(Styremedlem)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 91,0 % av driftsinntektene — 22,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin7,5 %18,4 %
Resultatmargin8,5 %10,1 %
Egenkapitalandel69,9 %33,2 %
Likviditetsgrad2,866,09
Gjeldsgrad0,430,73
Egenkapitalrentabilitet31,3 %8,9 %
Omsetningsvekst (siste år)+12,1 %+3,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad1,5 %3,7 %
Annen driftskostnad91,0 %68,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Spørsmål og svar om Sameiet Origo

Hvor stor er bransjen Sameiet Origo tilhører?

Sameiet Origo er ett av 431 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillehammer, og ett av 46 932 på landsbasis.

Hvor lenge har Sameiet Origo eksistert sammenlignet med bransjen?

Sameiet Origo ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Sameiet Origo sammenlignet med bransjen?

Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Sameiet Origo lå på 7,5 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Sameiet Origo i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sameiet Origo i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Sameiet Origo?

Sameiet Origo er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Eierseksjonssameie.

Hvem er styreleder i Sameiet Origo?

Styrets leder i Sameiet Origo er Anne Marie Byre. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.

Går Sameiet Origo med overskudd?

I 2025 omsatte Sameiet Origo for 4,86 mill kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 415,11K kr.

Hvor lønnsom er driften i Sameiet Origo?

Driftsresultatet for 2025 var 364,56K kr (driftsmargin 7,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Sameiet Origo?

Ved utgangen av 2025 hadde Sameiet Origo en egenkapital på 1,33 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 69,9 %.

Hvilket org.nr har Sameiet Origo?

Sameiet Origo har org.nr 922 137 137 og er registrert som Eierseksjonssameie i Brønnøysundregistrene.

Alle kommuner i Innlandet