Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Eierseksjonssameie

Sameiet Lurahammaren B1/b2

Org.nr 921987129

www.obos.no

Om Sameiet Lurahammaren B1/b2

Sameiet Lurahammaren B1/b2 er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Tor Geir Espedal er styrets leder. I 2025 hadde Sameiet Lurahammaren B1/b2 en omsetning på 1,66 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 227 217 kr. Egenkapitalen var 2,40 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 902 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger, og ett av 47 146 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 293 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet og formål

Eierseksjonssameie

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler2,53 mill kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %2,53 mill kr
Egenkapital og gjeld2,53 mill kr
Innskutt egenkapital0 %0 krOpptjent egenkapital95 %2,40 mill krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld5 %135 042 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,52 mill kr
Finansinntekter88 080 kr
Netto finans88 080 kr
Ordinært resultat før skatt227 217 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,66 mill kr139 137 kr227 217 kr2,53 mill kr2,40 mill kr135 042 kr
20241,64 mill kr199 825 kr254 556 kr2,33 mill kr2,17 mill kr157 134 kr
20231,76 mill kr596 568 kr627 015 kr2,16 mill kr1,92 mill kr238 754 kr
20221,53 mill kr204 754 kr213 081 kr1,66 mill kr1,29 mill kr367 513 kr
20211,56 mill kr177 776 kr182 995 kr1,47 mill kr1,08 mill kr397 064 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 85 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 95 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre8

Styre

5Sist endret 30.03.2026
Styrets lederSignatur
Ove Varberg(f. 1951)
StyremedlemSignatur
Agnar Toft(f. 1953)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 11.06.2020
Regnskapsfører
repr. OBOS EIENDOMSFORVALTNING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 20.01.2026
Revisor
repr. TELL NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 30.03.2026
Forretningsfører
repr. OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sameiet Lurahammaren B1/b2AAFYAktiviteter i borettslag og boligsameierStavanger−

Kunngjøringer20

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Agnar Toft(Styremedlem)+Eirik Anderssen(Styremedlem)+Svein-Erik Kvame(Varamedlem)−Agnar Toft(Styrets leder)−Simen Ommundsen(Styremedlem)−Tor Geir Espedal(Styremedlem)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel94,7 %33,1 %
Likviditetsgrad18,766,08
Gjeldsgrad0,060,73
Egenkapitalrentabilitet9,5 %8,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Folk spør om Sameiet Lurahammaren B1/b2

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sameiet Lurahammaren B1/b2?

Det er registrert 47 146 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 1 902 i Stavanger.

Er Sameiet Lurahammaren B1/b2 et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 22 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 293 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Sameiet Lurahammaren B1/b2?

Sameiet Lurahammaren B1/b2 er et aktivt selskap registrert som Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Sameiet Lurahammaren B1/b2?

Sameiet Lurahammaren B1/b2 er registrert som Eierseksjonssameie (ESEK).

Hvem sitter i styret i Sameiet Lurahammaren B1/b2?

Tor Geir Espedal er registrert som styreleder i Sameiet Lurahammaren B1/b2, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvordan går det økonomisk med Sameiet Lurahammaren B1/b2?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,66 mill kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,40 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Sameiet Lurahammaren B1/b2?

Egenkapitalen i Sameiet Lurahammaren B1/b2 var 2,40 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 94,7 % av totalkapitalen.

Hvor ligger Sameiet Lurahammaren B1/b2?

Forretningsadressen til Sameiet Lurahammaren B1/b2 er Laberget 22, 4020, STAVANGER i Stavanger kommune.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland