Rørosklyngen
- Omsetning
- 1,1 mill
- +23,8 %
- Resultat
- 212 672
- 7 års regnskap
Om Rørosklyngen
Rørosklyngen er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Røros, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Andreas Garnes Bergh er styrets leder. I 2025 hadde Rørosklyngen en omsetning på 1,09 mill kr, en økning på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 212 672 kr. Egenkapitalen var 356 117 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 160 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Røros, og ett av 74 327 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 500 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Øke den nasjonale og internasjonale konkurranseevnen til virksomhetene i klyngen. Klyngen arbeider for økt verdiskaping, lønnsomhet og innovasjonsevne i bedriftene gjennom samhandling og utviklingsprosjekt.
API og MCPGET /company/921872879
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921872879" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921872879",
"name": "RØROSKLYNGEN",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "94.992",
"nace_desc": "Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RØROS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921872879" })Spør AI-assistenten
Når ble Rørosklyngen stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Røros holder Rørosklyngen til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rørosklyngen registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +23,8 % fra 2024 · +111,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,09 mill kr | 274 524 kr | 212 672 kr | 586 720 kr | 356 117 kr | 230 603 kr |
| 2024 | 878 208 kr | 984 kr | −896 kr | 255 118 kr | 143 445 kr | 111 673 kr |
| 2023 | 1,15 mill kr | 265 141 kr | 216 809 kr | 400 011 kr | 144 341 kr | 255 670 kr |
| 2022 | 726 466 kr | 277 kr | 0 kr | 176 721 kr | −72 468 kr | 249 190 kr |
| 2021 | 513 824 kr | 35 kr | 0 kr | 264 643 kr | −72 468 kr | 337 111 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 84 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/921872879/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921872879/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921872879",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1087324,
"operating_profit": 274524,
"net_profit": 212672,
"equity": 356117,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 878208, "operating_profit": 984, "net_profit": -896, "equity": 143445, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921872879" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Rørosklyngen utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rørosklyngen i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Rørosklyngen fra 2024 til 2025?
Roller og styre11
Styre
9Sist endret 17.09.2024Regnskapsfører
1Sist endret 18.12.2025Revisor
1Sist endret 12.12.2018API og MCPGET /company/921872879/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921872879/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921872879",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921872879" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rørosklyngen?
Hvem er regnskapsfører for Rørosklyngen?
List alle roller i Rørosklyngen: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rørosklyngen | AAFY | Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers | Røros | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921872879/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921872879/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921872879",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921872879" })Spør AI-assistenten
Når leverte Rørosklyngen sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rørosklyngen i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rørosklyngen sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Klynger og nettverk(3 000 000 kr)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 60,7 % | 87,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,54 | 4,19 |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 59,7 % | 4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921872879/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921872879/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921872879",
"nace_code": "94.992",
"industry_count": 2104,
"revenue": { "value": 1087324, "percentile": 0.6365 },
"operating_margin": { "value": 0.2525, "percentile": 0.8015 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921872879" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Rørosklyngen blant de 2104 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rørosklyngen sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rørosklyngen blant de største selskapene innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers?
Offentlig støtte
Rørosklyngen er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (5,25 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 4.12.2024 | Klynger og nettverk | Bedriftsnettverk | 3,00 mill kr | Tilskudd |
| 7.7.2021 | Klynger og nettverk | Bedriftsnettverk | 750 000 kr | Tilskudd |
| 13.12.2019 | Klynger og nettverk | Bedriftsnettverk | 750 000 kr | Tilskudd |
| 18.12.2018 | Klynger og nettverk | Bedriftsnettverk | 750 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/921872879/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921872879/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921872879",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Klynger og nettverk",
"innvilget_belop": 3000000,
"innvilget_dato": "2024-12-04",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "921872879" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Rørosklyngen fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Oppsummer all offentlig støtte til Rørosklyngen per år.
Hvilken offentlig støtte har Rørosklyngen fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Rørosklyngen
Hvor stor er bransjen Rørosklyngen tilhører?
Rørosklyngen er ett av 160 selskaper innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Røros, og ett av 74 327 på landsbasis.
Hvor lenge har Rørosklyngen eksistert sammenlignet med bransjen?
Rørosklyngen ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 27 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Rørosklyngen?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rørosklyngen i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Rørosklyngen?
Rørosklyngen er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (næringskode 94.992). Registrert aktivitet: Øke den nasjonale og internasjonale konkurranseevnen til virksomhetene i klyngen.
Går Rørosklyngen med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,09 mill kr, opp 24 % fra 2024. Egenkapitalen var 356 117 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Rørosklyngen?
Driftsresultatet for 2025 var 274 524 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Rørosklyngen?
Ved utgangen av 2025 hadde Rørosklyngen en egenkapital på 356 117 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 60,7 %.
Hvor solid er økonomien i Rørosklyngen?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Rørosklyngen økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Rørosklyngen til?
Rørosklyngen holder til i Ol-Kanelesaveien 2, 7374, RØROS, i Røros kommune i Trøndelag.
Er Rørosklyngen MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.