Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stamhuset AS

Org.nr 921746245
Omsetning
2,6 mill
+30,2 %
Resultat
59 444
7 års regnskap
Ansatte
28
+21 siden mars
Mer

Om Stamhuset AS

Stamhuset AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet undervisning ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Elizabeth Kloster er daglig leder, og Elizabeth Kloster er styreleder. I 2025 hadde Stamhuset AS en omsetning på 2,60 mill kr, en økning på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 59 444 kr. Egenkapitalen var 374 531 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Opak Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 365 innen andre tjenester tilknyttet undervisning ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 1 742 i Norge. Det ble etablert samme år som 119 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet og formål

Å bidra til økt integrering av unge voksne ved tilbud om tiltak rettet mot arbeid, arbeidsplasser og inngang i arbeidslivet, herunder skal selskapet bidra med undervisning, faglig veiledning og muligheter for arbeidstrening og arbeidserfaring innen blant annet restaurantnæringen og bygg- og anleggsbransjen. Til formålsarbeidet vil selskapet kunne legge til rette for, og opparbeide egne, arbeidsplasser gjennom utvikling av prosjekter innen blant annet restaurantnæringen og bygg- og anleggsnæringen, samt drift innen slik næring.

API og MCPGET /company/921746245

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921746245" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921746245",
  "name": "STAMHUSET AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "85.699",
  "nace_desc": "Andre tjenester tilknyttet undervisning ikke nevnt annet sted",
  "employees": 28,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "921746245" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Stamhuset AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Stamhuset AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Stamhuset AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +30,2 % fra 2024 · −43,6 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,60 mill kr44 855 kr59 444 kr671 667 kr374 531 kr297 135 kr
20242,00 mill kr−168 413 kr−149 197 kr552 416 kr315 087 kr237 328 kr
20233,25 mill kr378 677 kr340 205 kr803 914 kr464 285 kr339 630 kr
20225,05 mill kr−250 355 kr−285 043 kr736 900 kr124 079 kr612 821 kr
20214,61 mill kr137 718 kr141 711 kr828 280 kr409 122 kr419 158 kr

Balanse

2025
Eiendeler671 667 kr
Anleggsmidler1 %3 834 krOmløpsmidler99 %667 833 kr
Egenkapital og gjeld671 667 kr
Innskutt egenkapital4 %30 000 krOpptjent egenkapital51 %344 531 krKortsiktig gjeld44 %297 135 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,56 mill kr
Finansinntekter14 649 kr
Finanskostnader60 kr
Netto finans14 589 kr
Ordinært resultat før skatt59 444 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 95 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/921746245/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921746245/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921746245",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 2602405, "operating_profit": 44855, "net_profit": 59444, "equity": 374531, … },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1999244,
      "operating_profit": -168413,
      "net_profit": -149197,
      "equity": 315087,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "921746245" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stamhuset AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Stamhuset AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Stamhuset AS i 2025?

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 14.10.2022
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 04.04.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 12.10.2026
Regnskapsfører
repr. ENORA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte oktober 2026

Revisor

1Sist endret 06.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026
API og MCPGET /company/921746245/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921746245/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921746245",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "921746245" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Stamhuset AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Stamhuset AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Stamhuset AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Opak Gruppen ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/921746245/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921746245/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921746245",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "OPAK GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "921746245" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Stamhuset AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Stamhuset AS eier Opak Gruppen AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Stamhuset AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Caroline Kloster HansenFrankrike
10,4 %
Lauritz Kloster Hansen
10,4 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stamhuset ASBEDRAndre tjenester tilknyttet undervisning ikke nevnt annet stedOslo28

Kunngjøringer24

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/921746245/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921746245/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921746245",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921746245" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stamhuset AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stamhuset AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Stamhuset AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:30→28
  2. Endring i roller og styre
    +ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
  3. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:24→30
  5. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 63,4 % av driftsinntektene — 28,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin1,7 %3,1 %
Resultatmargin2,3 %4,5 %
Egenkapitalandel55,8 %57,7 %
Likviditetsgrad2,252,13
Gjeldsgrad0,790,46
Egenkapitalrentabilitet15,9 %7,4 %
Omsetning per ansatt92 943,036 kr1,41 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad19,5 %28,2 %
Lønnskostnad63,4 %34,9 %
Annen driftskostnad14,5 %19,6 %
Avskrivninger0,9 %1,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/921746245/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921746245/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921746245",
  "nace_code": "85.699",
  "industry_count": 341,
  "revenue": { "value": 2602405, "percentile": 0.6118 },
  "operating_margin": { "value": 0.0172, "percentile": 0.4433 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "921746245" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Stamhuset AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stamhuset AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Stamhuset AS blant de 341 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Stamhuset AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stamhuset AS?

Det er registrert 1 742 selskaper i Norge innen andre tjenester tilknyttet undervisning ikke nevnt annet sted, hvorav 365 i Oslo.

Er Stamhuset AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 30 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 119 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Stamhuset AS et aktivt selskap?

Stamhuset AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Stamhuset AS?

Daglig leder i Stamhuset AS er Elizabeth Kloster, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Stamhuset AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Opak Gruppen AS største eier i Stamhuset AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Stamhuset AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,60 mill kr, opp 30 % fra 2024. Egenkapitalen var 374 531 kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Stamhuset AS?

Egenkapitalen i Stamhuset AS var 374 531 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 55,8 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Stamhuset AS?

Stamhuset AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 000 aksjer.

Er Stamhuset AS registrert i MVA-registeret?

Stamhuset AS er registrert i MVA-registeret (siden 2019) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner