Trysil Alpine Lodge AS
Org.nr 921631960
Om Trysil Alpine Lodge AS
Trysil Alpine Lodge AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trysil, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Bjarne Sletten er styrets leder. I 2025 hadde Trysil Alpine Lodge AS en omsetning på 2,70 mill kr, en økning på 79 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,18 mill kr. Egenkapitalen var 35,33 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Talas Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 33 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trysil, og ett av 14 406 i Norge. Det ble etablert samme år som 810 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Prosjektering, utvikling og salg av fast eiendom.
Formål
Drift, forvaltning, prosjektering og utvikling av fast eiendom, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp og salg av fast eiendom.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,70 mill kr | 2,50 mill kr | 1,18 mill kr | 75,57 mill kr | 35,33 mill kr | 40,23 mill kr |
| 2024 | 1,50 mill kr | 756,66K kr | 270,41K kr | 53,92 mill kr | 36,16 mill kr | 17,76 mill kr |
| 2023 | 267,75 mill kr | 47,47 mill kr | 37,36 mill kr | 69,59 mill kr | 39,39 mill kr | 30,20 mill kr |
| 2022 | 209,01 mill kr | 35,52 mill kr | 27,73 mill kr | 229,11 mill kr | 61,51 mill kr | 167,60 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −19,78K kr | −19,54K kr | 129,46 mill kr | 34,97 mill kr | 94,49 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 19.04.2024Revisor
1Sist endret 25.04.2022Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 ute · 1 endret eierandel
- Engerbakk Eiendom AShadde 10 %
- Klippen Prosjekt AShadde 5 %
- Øfs Invest AShadde 5 %
- Talas Holding AS80 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Talas Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 35 000 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 1 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Talas Holding AS
3 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Trysil Alpine Lodge AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Trysil | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.6.2026 | Kapital ↗ |
| 11.6.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2024 | Styre ↗ |
| 19.4.2024 | Daglig leder ↗ |
| 15.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.11.2023 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 2.8.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 7,4 % av driftsinntektene — 2,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 92,6 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | 43,5 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 46,8 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,24 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 1,14 | 1,17 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,3 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 7,4 % | 4,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Trysil Alpine Lodge AS
Hvor stor er bransjen Trysil Alpine Lodge AS tilhører?
Trysil Alpine Lodge AS er ett av 33 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trysil, og ett av 14 406 på landsbasis.
Hvor lenge har Trysil Alpine Lodge AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Trysil Alpine Lodge AS ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 44 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Trysil Alpine Lodge AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utvikling og salg av byggeprosjekter er en driftsmargin på 8,1 %. Trysil Alpine Lodge AS lå på 92,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Trysil Alpine Lodge AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Trysil Alpine Lodge AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Trysil Alpine Lodge AS?
Styrets leder i Trysil Alpine Lodge AS er Bjarne Sletten.
Hvem er største aksjonær i Trysil Alpine Lodge AS?
Største aksjonær i Trysil Alpine Lodge AS er Talas Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Trysil Alpine Lodge AS?
Selskapet er datterselskap av Talas Holding AS (100 % eierandel).
Går Trysil Alpine Lodge AS med overskudd?
Trysil Alpine Lodge AS hadde i 2025 en omsetning på 2,70 mill kr og et overskudd på 1,18 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Trysil Alpine Lodge AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Trysil Alpine Lodge AS er 110,00 mill kr (110 000 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket org.nr har Trysil Alpine Lodge AS?
Trysil Alpine Lodge AS har organisasjonsnummer 921 631 960. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.