Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

M23 Bar & Restaurant AS

Org.nr 921567294
Omsetning
5,6 mill
−8,7 %
Resultat
40 803
7 års regnskap
Ansatte
13
−2 siden mars
Mer

Om M23 Bar & Restaurant AS

M23 Bar & Restaurant AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Ketil Skarshaug er daglig leder, og Emil Hesselberg er styreleder. I 2025 hadde M23 Bar & Restaurant AS en omsetning på 5,59 mill kr, en nedgang på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 40 803 kr. Egenkapitalen var −1,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ned Nederlander Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 356 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 256 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet og formål

Produksjon, salg og servering av pizza mm.

API og MCPGET /company/921567294

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921567294" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921567294",
  "name": "M23 BAR & RESTAURANT AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.110",
  "nace_desc": "Drift av restauranter",
  "employees": 13,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "921567294" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble M23 Bar & Restaurant AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder M23 Bar & Restaurant AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er M23 Bar & Restaurant AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −8,7 % fra 2024 · +29,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,59 mill kr56 707 kr40 803 kr1,72 mill kr−1,25 mill kr2,97 mill kr
20246,12 mill kr−694 480 kr−722 905 kr1,02 mill kr−1,29 mill kr2,31 mill kr
20236,61 mill kr−505 796 kr−542 069 kr1,45 mill kr−569 042 kr2,02 mill kr
20226,96 mill kr68 055 kr−5 028 kr897 318 kr−366 973 kr1,26 mill kr
20214,32 mill kr278 156 kr250 123 kr1,54 mill kr−361 945 kr1,91 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler1,72 mill kr
Anleggsmidler27 %456 806 krOmløpsmidler73 %1,26 mill kr
Egenkapital og gjeld1,72 mill kr
Innskutt egenkapital22 %370 000 krOpptjent egenkapital-94 %−1,62 mill krKortsiktig gjeld160 %2,75 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader5,53 mill kr
Finansinntekter1 kr
Finanskostnader15 905 kr
Netto finans−15 904 kr
Ordinært resultat før skatt40 803 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 37 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
150 000 kr (9 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/921567294/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921567294/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921567294",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 5588719,
      "operating_profit": 56707,
      "net_profit": 40803,
      "equity": -1251144,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6121331,
      "operating_profit": -694480,
      "net_profit": -722905,
      "equity": -1291947,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "921567294" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til M23 Bar & Restaurant AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til M23 Bar & Restaurant AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til M23 Bar & Restaurant AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 17.10.2018
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 17.10.2018
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 18.11.2022
Regnskapsfører
repr. EFFEKT REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/921567294/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921567294/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921567294",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "921567294" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i M23 Bar & Restaurant AS?
  • Hvem er regnskapsfører for M23 Bar & Restaurant AS?
  • List alle roller i M23 Bar & Restaurant AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 2 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ned Nederlander Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/921567294/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921567294/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921567294",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "NED NEDERLANDER HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "921567294" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av M23 Bar & Restaurant AS eier Ned Nederlander Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har M23 Bar & Restaurant AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier M23 Bar & Restaurant AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
M23 Bar & Restaurant ASBEDRDrift av restauranterOslo13

Kunngjøringer16

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/921567294/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921567294/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921567294",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921567294" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for M23 Bar & Restaurant AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble M23 Bar & Restaurant AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte M23 Bar & Restaurant AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:12→13
  2. Stilling utlyst
    Vi søker dyktige servitører!
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:13→12
  4. Stilling utlyst
    Vi søker dyktige servitører!
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 42,2 % av driftsinntektene — 2,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin1,0 %1,5 %
Resultatmargin0,7 %1,1 %
Egenkapitalandel-72,8 %13,7 %
Likviditetsgrad0,460,95
Omsetningsvekst (siste år)-8,7 %+4,0 %
Omsetning per ansatt429 901,462 kr561 110,903 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad32,5 %31,3 %
Lønnskostnad42,2 %39,4 %
Annen driftskostnad23,5 %23,7 %
Avskrivninger0,7 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/921567294/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/921567294/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "921567294",
  "nace_code": "56.110",
  "industry_count": 8002,
  "revenue": { "value": 5588719, "percentile": 0.6078 },
  "operating_margin": { "value": 0.0101, "percentile": 0.4775 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "921567294" })

Spør AI-assistenten

  • Er M23 Bar & Restaurant AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
  • Hvor solid er M23 Bar & Restaurant AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til M23 Bar & Restaurant AS på i bransjen?

Spørsmål og svar om M23 Bar & Restaurant AS

Hvor stor er bransjen M23 Bar & Restaurant AS tilhører?

M23 Bar & Restaurant AS er ett av 2 356 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 256 på landsbasis.

Hvor lenge har M23 Bar & Restaurant AS eksistert sammenlignet med bransjen?

M23 Bar & Restaurant AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til M23 Bar & Restaurant AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M23 Bar & Restaurant AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder M23 Bar & Restaurant AS?

Ketil Skarshaug er registrert som daglig leder i M23 Bar & Restaurant AS.

Hvilke eiere står bak M23 Bar & Restaurant AS?

M23 Bar & Restaurant AS eies i hovedsak av Ned Nederlander Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går M23 Bar & Restaurant AS med overskudd?

M23 Bar & Restaurant AS hadde i 2025 en omsetning på 5,59 mill kr og et overskudd på 40 803 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mye egenkapital har M23 Bar & Restaurant AS?

Ved utgangen av 2025 hadde M23 Bar & Restaurant AS en egenkapital på −1,25 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −72,8 %.

Hvilket org.nr har M23 Bar & Restaurant AS?

M23 Bar & Restaurant AS har org.nr 921 567 294 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner