- Omsetning
- 4,1 mill
- −29,8 %
- Resultat
- −454 953
- −399,4 %
Om Infravelo AS
Infravelo AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Torbjørn Bjønness er daglig leder, og Torbjørn Bjønness er styreleder. I 2025 hadde Infravelo AS en omsetning på 4,07 mill kr, en nedgang på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 454 953 kr. Egenkapitalen var 630 627 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Better Societies Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr i Tønsberg, og ett av 770 i Norge. Det ble etablert samme år som 26 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (69 %).
Aktivitet
Importerer og selger folkehelsefremmende bymøbler og hva som der står i forbindelse, herunder design, rådgivning og utvikling.
Formål
Å tilby produkter og tjenester som fremmer miljømessig bærekraftige samfunn preget av høy livskvalitet og god folkehelse. Også overskuddet skal disponeres i tråd med dette (Sosialt entreprenørskap).
API og MCPGET /company/921510489
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921510489" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921510489",
"name": "INFRAVELO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.470",
"nace_desc": "Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921510489" })Spør AI-assistenten
Er Infravelo AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Infravelo AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Infravelo AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −29,8 % fra 2024 · −45,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,07 mill kr | −436 655 kr | −454 953 kr | 1,89 mill kr | 630 627 kr | 1,26 mill kr |
| 2024 | 5,80 mill kr | 76 501 kr | 151 971 kr | 2,75 mill kr | 1,11 mill kr | 1,65 mill kr |
| 2023 | 5,57 mill kr | 68 415 kr | 28 404 kr | 2,15 mill kr | 953 381 kr | 1,20 mill kr |
| 2022 | 7,34 mill kr | 535 555 kr | 393 678 kr | 3,11 mill kr | 924 978 kr | 2,18 mill kr |
| 2021 | 7,43 mill kr | 878 030 kr | 668 520 kr | 1,74 mill kr | 603 986 kr | 1,14 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 29 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 100 000 kr (6 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 60 000 kr (3 % av balansen)
API og MCPGET /company/921510489/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921510489/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921510489",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4071020,
"operating_profit": -436655,
"net_profit": -454953,
"equity": 630627,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5796968,
"operating_profit": 76501,
"net_profit": 151971,
"equity": 1105352,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921510489" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Infravelo AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Infravelo AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Infravelo AS de siste årene.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 05.10.2018Styre
1Sist endret 05.10.2018API og MCPGET /company/921510489/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921510489/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921510489",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921510489" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Infravelo AS?
List alle roller i Infravelo AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Infravelo AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Better Societies Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921510489/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921510489/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921510489",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BETTER SOCIETIES HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921510489" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Infravelo AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Infravelo AS eier Better Societies Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Infravelo AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Better Societies Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/921510489/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921510489/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921510489",
"chain": [
{ "org_no": "821174252", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921510489", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921510489" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Infravelo AS?
Hvem eier Infravelo AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Infravelo AS | BEDR | Engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr | Tønsberg | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Revisor ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.1.2025 | Revisor ↗ |
| 15.1.2025 | Revisor ↗ |
| 13.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.11.2023 | Revisor ↗ |
| 28.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921510489/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921510489/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921510489",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-23", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921510489" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Infravelo AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Infravelo AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Infravelo AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 33,2 % av driftsinntektene — 15,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -10,7 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | -11,2 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 33,4 % | 37,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,42 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 1,99 | 1,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | -72,1 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -29,8 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 58,7 % | 64,9 % |
| Lønnskostnad | 33,2 % | 18,2 % |
| Annen driftskostnad | 17,5 % | 14,4 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921510489/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921510489/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921510489",
"nace_code": "46.470",
"industry_count": 538,
"revenue": { "value": 4071020, "percentile": 0.5597 },
"operating_margin": { "value": -0.1073, "percentile": 0.1914 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921510489" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Infravelo AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Infravelo AS blant de største selskapene innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr?
Hvor solid er Infravelo AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Infravelo AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 20.11.2018 | Bikebrella | 2019–2019 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/921510489/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921510489/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921510489",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Bikebrella", "godkjent": false, "innsendt_dato": "2018-11-20", … }
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "921510489" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Infravelo AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Infravelo AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Infravelo AS
Hvor stor er bransjen Infravelo AS tilhører?
Infravelo AS er ett av 12 selskaper innen engroshandel med husholdnings-, kontor- og butikkmøbler, gulvtepper og belysningsutstyr i Tønsberg, og ett av 770 på landsbasis.
Hvor lenge har Infravelo AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Infravelo AS ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Infravelo AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Infravelo AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Infravelo AS?
Torbjørn Bjønness er registrert som daglig leder i Infravelo AS.
Hvilke eiere står bak Infravelo AS?
Infravelo AS eies i hovedsak av Better Societies Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Infravelo AS for i 2025?
Infravelo AS hadde i 2025 en omsetning på 4,07 mill kr og et underskudd på 454 953 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Infravelo AS?
Driftsresultatet for 2025 var −436 655 kr (driftsmargin −10,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Infravelo AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Infravelo AS en egenkapital på 630 627 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 33,4 %.
Hva er nettsiden til Infravelo AS?
Registrert nettside for Infravelo AS er www.infravelo.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Hvorfor har ikke Infravelo AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Infravelo AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.