Hopp til innhold
Følg sokfirma.no på LinkedIn.Følg oss
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Blåbærgris AS

Org.nr 921505736

Om Blåbærgris AS

Blåbærgris AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vindafjord, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Svinehold. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Dagfinn Torstveit er styrets leder. I 2025 hadde Blåbærgris AS en omsetning på 295,25K kr, en økning på 322 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 94,14K kr. Egenkapitalen var −302,69K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dagfinn Torstveit AS med 33 % av aksjene.

Aktivitet

Eksport av grisekjøtt, villsau og sjømat/ ferskvannsfisk til Asia, samt norsk marked.

Formål

Handel med varer, rådgivning og etablering av varer og bedrifter.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler72,78K kr
Omløpsmidler100 %72,78K kr
Egenkapital og gjeld72,78K kr
Innskutt egenkapital41 %30,00K krOpptjent egenkapital-457 %−332,69K krKortsiktig gjeld516 %375,47K kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader389,39K kr
Ordinært resultat før skatt−94,14K kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025295,25K kr−94,14K kr−94,14K kr72,78K kr−302,69K kr375,47K kr
202470,00K kr−42,73K kr−85,62K kr57,47K kr−208,55K kr266,02K kr
2023294,60K kr38,49K kr81,37K kr149,98K kr−122,93K kr272,92K kr
202254,76K kr−6 632 kr−6 632 kr2 348 kr−204,31K kr206,65K kr
202132,50K kr−6 964 kr−6 972 kr39 kr−197,67K kr197,71K kr
Årsregnskap

Roller og styre5

Styre

5Sist endret 04.10.2018
Styrets lederSignatur
Robert Vikse(f. 1975)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute · 4 endret eierandel

Ut (1)
Endret (4)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Dagfinn Torstveit ASSelskapOrdinære aksjer33.0 %330
Robert ViksePersonOrdinære aksjer30.0 %300
Frode GrindheimPersonOrdinære aksjer10.0 %100
Olav Meyer TorstveitPersonOrdinære aksjer7.5 %75
Stig Joar RomfogPersonOrdinære aksjer7.5 %75
Heidi Elisabeth Susort ViksePersonOrdinære aksjer5.0 %50
Nordic Green Trade & Export ASSelskapOrdinære aksjer5.0 %50
Global Green Capital ASSelskapOrdinære aksjer1.0 %10
Lind Investment ASSelskapOrdinære aksjer1.0 %10

9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Blåbærgris ASBEDRSvineholdVindafjord

Kunngjøringer10

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Offentlig støtte registrert
    Innovasjon Norge:Landbrukstilskudd(140 000 kr)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Offentlig støtte

Blåbærgris AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (140,00K kr).

1 tildelinger, til sammen 140,00K kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
29.8.2024LandbrukstilskuddFylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler140,00K krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Også på denne adressen

Folk spør om Blåbærgris AS

Er Blåbærgris AS et aktivt selskap?

Blåbærgris AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er største aksjonær i Blåbærgris AS?

Største aksjonær i Blåbærgris AS er Dagfinn Torstveit AS med 33 % av aksjene, fulgt av Robert Vikse (30 %) og Frode Grindheim (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Blåbærgris AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 295,25K kr, opp 322 % fra 2024. Egenkapitalen var −302,69K kr ved årsslutt.

Får Blåbærgris AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?

I offentlige tildelingsdata er Blåbærgris AS oppført med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (til sammen 140,00K kr). Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.

Hva er organisasjonsnummeret til Blåbærgris AS?

Blåbærgris AS har org.nr 921 505 736 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Har Blåbærgris AS revisor?

Blåbærgris AS har fravalgt revisjon (registrert 04.10.2018). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.

Alle kommuner i Rogaland