Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Víxla AS

Org.nr 921439784

Om Víxla AS

Víxla AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av andre spesialmaskiner ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Simen Moberg er daglig leder, og Pål Myklebust er styreleder. Selskapet er ett av 15 innen produksjon av andre spesialmaskiner ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 169 i Norge. Det ble etablert samme år som 6 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).

Aktivitet

Produksjon av annet spesialmaskineri. Reparasjon av maskiner. Teknisk konsulentvirksomhet. Engroshandel med maskiner og utstyr.

Formål

Utvikle, produsere, markedsføre og levere teknologi, systemer og tjenester for resirkulering av plast og annen avfallsbehandling, herunder drift av anlegg og tilhørende opplæring, service og vedlikehold. Selskapet kan også drive rådgivning, forskning og utvikling innen miljøteknologi og sirkulær økonomi. Videre kan selskapet eie, forvalte og investere i aksjer eller andeler i andre selskaper, samt delta i samarbeid, joint ventures og andre virksomheter som naturlig faller sammen med selskapets formål.

AI-sammendrag

Konsentrert eierskap under EAGLE NEWCO AS signaliserer en profesjonell eierstruktur bak plastresirkuleringsteknologien, men med bare 18K kr i eiendeler og et minusresultat er den finansielle bufferen svært tynn for en aktør med 12 ansatte. Den høye aktiviteten med 18 kunngjøringer på to år tyder på løpende selskapsendringer, mens plasseringen i bunnsjiktet på både omsetning og driftsmargin viser at virksomheten fortsatt er i en tidlig, kapitalkrevende fase.

Økonomi

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−2 479 kr−1 654 kr18,42K kr17,06K kr1 354 kr
20240 kr−1 010 kr−757 kr18,72K kr18,72K kr0 kr
20230 kr−905 kr−672 kr19,47K kr19,47K kr0 kr
20220 kr−840 kr−646 kr20,15K kr20,15K kr0 kr
20210 kr−720 kr−562 kr20,79K kr20,79K kr0 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 80 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 21.04.2026
Simen Moberg(f. 1993)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 21.04.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Eagle Newco ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %30 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Vìxla ASBEDRProduksjon av andre spesialmaskiner ikke nevnt annet stedOslo12

Kunngjøringer25

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:1312
  2. Endring i aksjekapital
  3. Endring i roller og styre
    +Roy Henry Moberg(Styremedlem)+Simen Moberg(Daglig leder)
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:-13
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel92,6 %47,9 %
Gjeldsgrad0,080,65
Egenkapitalrentabilitet-9,7 %6,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Offentlig støtte

Víxla AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (15,00 mill kr).

1 tildelinger, til sammen 15,00 mill kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
4.2.2026Risikolån og garantierLandsdekkende innovasjonslån15,00 mill krLån

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

Immaterielle rettigheter

Víxla AS har 2 varemerker og 3 patenter registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
Vixla 202400435330847Registrert10.1.2034
Eagle Technology 202300813326287Registrert24.1.2033

Kilde: Patentstyret

Også på denne adressen

+15 til på samme adresse →

Godt å vite om Víxla AS

Hvor stor er bransjen Víxla AS tilhører?

Víxla AS er ett av 15 selskaper innen produksjon av andre spesialmaskiner ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 169 på landsbasis.

Hvor lenge har Víxla AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Víxla AS ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.

Er Víxla AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Víxla AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Víxla AS?

Organisasjonsformen til Víxla AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Víxla AS?

Simen Moberg er registrert som daglig leder i Víxla AS.

Hvem eier Víxla AS?

Víxla AS eies i hovedsak av Eagle Newco AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva omsatte Víxla AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 17,06K kr ved årsslutt.

Er Víxla AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2026. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Andre interessante kommuner