Oven Va. SA
- Omsetning
- 25 990
- +22,7 %
- Resultat
- −300 944
- −3 351,7 %
Om Oven Va. SA
Oven Va. SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Råde, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Steinar Os er daglig leder, og Vegar Strandskogen er styreleder. I 2025 hadde Oven Va. SA en omsetning på 25 990 kr, en økning på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 300 944 kr. Egenkapitalen var 231 328 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 12 innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Råde, og ett av 1 889 i Norge. Det ble etablert samme år som 84 andre selskaper i bransjen. Samvirkeforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Planlegge, drifte og administre et helårs vann- og avløpsanlegg.
Formål
Planlegge og etablere et helårs vann- og avløpsanlegg for medlemmene på Oven og nærliggende område.
API og MCPGET /company/921410425
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921410425" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921410425",
"name": "OVEN VA. SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "36.000",
"nace_desc": "Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RÅDE", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921410425" })Spør AI-assistenten
Hva driver Oven Va. SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Oven Va. SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Oven Va. SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +22,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25 990 kr | −315 482 kr | −300 944 kr | 232 558 kr | 231 328 kr | 1 230 kr |
| 2024 | 21 180 kr | −115 853 kr | 9 255 kr | 1,16 mill kr | 532 272 kr | 626 940 kr |
| 2023 | 0 kr | −25 325 kr | −25 269 kr | 11,36 mill kr | 171 017 kr | 11,18 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −37 988 kr | −38 305 kr | 204 375 kr | 196 287 kr | 8 089 kr |
| 2021 | 0 kr | −49 183 kr | −49 535 kr | 242 094 kr | 234 592 kr | 7 502 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 100 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/921410425/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921410425/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921410425",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 25990,
"operating_profit": -315482,
"net_profit": -300944,
"equity": 231328,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 21180, "operating_profit": -115853, "net_profit": 9255, "equity": 532272, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921410425" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Oven Va. SA i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Oven Va. SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Oven Va. SA per år.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 25.11.2019Styre
6Sist endret 30.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 14.12.2023API og MCPGET /company/921410425/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921410425/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921410425",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921410425" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Oven Va. SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Oven Va. SA?
Hvem er regnskapsfører for Oven Va. SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Oven Va. SA | BEDR | Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann | Råde | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.6.2023 | Styre ↗ |
| 13.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2020 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921410425/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921410425/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921410425",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921410425" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Oven Va. SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Oven Va. SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Oven Va. SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,5 % | 71,7 % |
| Likviditetsgrad | 189,07 | 3,91 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | -130,1 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921410425/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921410425/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921410425",
"nace_code": "36.000",
"industry_count": 357,
"revenue": { "value": 25990, "percentile": 0.2028 },
"operating_margin": { "value": -12.1386, "percentile": 0.0034 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921410425" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Oven Va. SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Oven Va. SA på i bransjen?
Hvor ligger Oven Va. SA blant de 357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Råde
1 000+ til i Råde →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Oven Va. SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Oven Va. SA?
Det er registrert 1 889 selskaper i Norge innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann, hvorav 12 i Råde.
Er Oven Va. SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 25 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 84 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Oven Va. SA i Enhetsregisteret?
Oven Va. SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Oven Va. SA?
Daglig leder i Oven Va. SA er Steinar Os, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Oven Va. SA?
I 2025 omsatte Oven Va. SA for 25 990 kr, opp 23 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 300 944 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Oven Va. SA?
Oven Va. SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Oven Va. SA?
Oven Va. SA har organisasjonsnummer 921 410 425. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem fører regnskapet til Oven Va. SA?
Aider AS er registrert som regnskapsfører for Oven Va. SA.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.