Hl-Invest AS
- Omsetning
- 7,1 mill
- −10,4 %
- Resultat
- 353 603
- −36,1 %
- Ansatte
- 9
- −8 siden mars
Om Hl-Invest AS
Hl-Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Grong, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Thina Marita Kasper er daglig leder, og Geir Terje Høstland er styreleder. I 2025 hadde Hl-Invest AS en omsetning på 7,06 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 353 603 kr. Egenkapitalen var 553 603 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hl-Invest AS med 49 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Grong, og ett av 999 i Norge. Det ble etablert samme år som 39 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet
Drift av bensinstasjon.
Formål
Drift av bensinstasjon og andre tjenester som naturlig hører til dette. Selskapet kan i tillegg investere i aksjer og andeler i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/921343477
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921343477" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921343477",
"name": "HL-INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.300",
"nace_desc": "Detaljhandel med drivstoff til motorvogner",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "GRONG", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921343477" })Spør AI-assistenten
Hvor i Grong holder Hl-Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hl-Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hl-Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,4 % fra 2024 · +2,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,06 mill kr | 465 684 kr | 353 603 kr | 1,32 mill kr | 553 603 kr | 764 286 kr |
| 2024 | 7,87 mill kr | 700 917 kr | 553 799 kr | 1,59 mill kr | 199 999 kr | 1,39 mill kr |
| 2023 | 8,14 mill kr | 996 496 kr | 780 319 kr | 1,74 mill kr | 200 001 kr | 1,54 mill kr |
| 2022 | 7,82 mill kr | 748 723 kr | 583 089 kr | 1,82 mill kr | 200 000 kr | 1,62 mill kr |
| 2021 | 6,91 mill kr | 538 550 kr | 408 756 kr | 1,21 mill kr | 473 347 kr | 731 955 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 48 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/921343477/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921343477/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921343477",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7055057,
"operating_profit": 465684,
"net_profit": 353603,
"equity": 553603,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7871285,
"operating_profit": 700917,
"net_profit": 553799,
"equity": 199999,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921343477" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hl-Invest AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Hl-Invest AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hl-Invest AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 03.02.2025Styre
2Sist endret 22.07.2024Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2018Revisor
1Sist endret 28.06.2021API og MCPGET /company/921343477/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921343477/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921343477",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921343477" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Hl-Invest AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hl-Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Hl-Invest AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Høstland Invest AS34,7 % → 16,3 %
- Thina Marita Kasper16,3 % → 34,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hl-Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49,0 % | 147 |
| Thina Marita Kasper | Person | Ordinære aksjer | 34,7 % | 104 |
| Høstland Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,3 % | 49 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921343477/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921343477/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921343477",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HL-INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "HØSTLAND INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 16.33,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921343477" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hl-Invest AS eier Hl-Invest AS, og hvem eier resten?
Er Hl-Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Hl-Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Circle K Harran | BEDR | Detaljhandel med drivstoff til motorvogner | Grong | 9 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2025 | Daglig leder ↗ |
| 22.7.2024 | Styre ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Revisor ↗ |
| 20.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921343477/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921343477/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921343477",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921343477" })Spør AI-assistenten
Har Hl-Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Hl-Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hl-Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 14,0 % av driftsinntektene — 4,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,6 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 42,0 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,52 | 1,33 |
| Gjeldsgrad | 1,38 | 1,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 63,9 % | 13,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -10,4 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 783 895,222 kr | 851 711,833 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,8 % | 47,3 % |
| Lønnskostnad | 32,1 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 14,0 % | 18,3 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921343477/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921343477/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921343477",
"nace_code": "47.300",
"industry_count": 888,
"revenue": { "value": 7055057, "percentile": 0.461 },
"operating_margin": { "value": 0.066, "percentile": 0.7396 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921343477" })Spør AI-assistenten
Er Hl-Invest AS blant de største selskapene innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner?
Hvor solid er Hl-Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hl-Invest AS på i bransjen?
Investeringer
HL-INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hl-Invest AS | Grong | 49,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Grong
+510 til i Grong →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Hl-Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hl-Invest AS?
Det er registrert 999 selskaper i Norge innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner, hvorav 2 i Grong.
Er Hl-Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 39 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Hl-Invest AS?
Hl-Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Hl-Invest AS?
Daglig leder i Hl-Invest AS er Thina Marita Kasper, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Hl-Invest AS?
Største aksjonær i Hl-Invest AS er Hl-Invest AS med 49 % av aksjene, fulgt av Thina Marita Kasper (34,7 %) og Høstland Invest AS (16,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Hl-Invest AS?
Hl-Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 7,06 mill kr og et overskudd på 353 603 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Hl-Invest AS?
I 2025 hadde Hl-Invest AS et driftsresultat på 465 684 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 6,6 %.
Er Hl-Invest AS registrert i MVA-registeret?
Hl-Invest AS er registrert i MVA-registeret (siden 2018) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.