Stavanger Engineering AS
- Omsetning
- 116 mill
- −2,1 %
- Resultat
- 9,5 mill
- +152,3 %
- Ansatte
- 31
- +1 siden mars
Om Stavanger Engineering AS
Stavanger Engineering AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Tomas Johnsen er daglig leder, og Tomas Johnsen er styreleder. Selskapet er ett av 256 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Sola, og ett av 18 742 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Salg av ingeniørtjenester og konsulentvirksomhet innen teknologi.
Formål
Salg av engineeringtjenester innen mekanisk teknologi, drive konsulentvirksomhet og leveranser av utstyr innen dette fagfelt, samt deltagelse i andre selskaper som aksjonær eller på annen måte.
AI-sammendrag
Bunn 25%-plassering på egenkapitalandel (7 av 59 mnok i eiendeler) gjør at et overskudd på 10 mnok, høyt i forhold til egenkapitalen, ikke er bygget opp som buffer, trolig fordi utbytte tas ut til morselskapet. Driftsmarginen ligger over bransjesnittet og omsetningen på 116 mnok plasserer aktøren blant de 10% største, men et fall på 2% kan tyde på at veksten har flatet ut. Med 76% eid av Staveng Holding og kun ett styremedlem er styringsstrukturen kompakt, noe som gir korte beslutningsveier, men også begrenset uavhengig kontroll.
API og MCPGET /company/921003862
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921003862" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921003862",
"name": "STAVANGER ENGINEERING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": 31,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921003862" })Spør AI-assistenten
Når ble Stavanger Engineering AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sola holder Stavanger Engineering AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stavanger Engineering AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,1 % fra 2024 · +78 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 115,88 mill kr | 11,59 mill kr | 9,51 mill kr | 59,42 mill kr | 6,81 mill kr | 52,61 mill kr |
| 2024 | 118,34 mill kr | 4,23 mill kr | 3,77 mill kr | 69,43 mill kr | 16,71 mill kr | 52,72 mill kr |
| 2023 | 158,46 mill kr | 25,89 mill kr | 20,38 mill kr | 83,73 mill kr | 12,94 mill kr | 70,79 mill kr |
| 2022 | 90,28 mill kr | 5,64 mill kr | 4,48 mill kr | 34,95 mill kr | 12,56 mill kr | 22,39 mill kr |
| 2021 | 65,08 mill kr | 5,08 mill kr | 3,88 mill kr | 30,75 mill kr | 11,08 mill kr | 19,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 36 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 45 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 6,4 mill kr (11 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,3 mill kr (7 % av balansen)
API og MCPGET /company/921003862/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921003862/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921003862",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 115880566,
"operating_profit": 11589158,
"net_profit": 9512945,
"equity": 6808803,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 118339787,
"operating_profit": 4231955,
"net_profit": 3770085,
"equity": 16714323,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921003862" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Stavanger Engineering AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavanger Engineering AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavanger Engineering AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 14.06.2018Styre
1Sist endret 29.12.2025Revisor
1Sist endret 14.06.2018Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/921003862/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921003862/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921003862",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921003862" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavanger Engineering AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavanger Engineering AS?
List alle roller i Stavanger Engineering AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 5 ute
- Staveng Holding AS100 %
- Dobbe Holding AShadde 30 %
- Mcity Holding AShadde 30 %
- Nibali Holding AShadde 30 %
- G.l. Engineering AShadde 5 %
- Jstar Holding AShadde 5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Staveng Holding AS | Selskap | A-aksjer | 76,2 % | 150 000 |
| Staveng Holding AS | Selskap | B-aksjer | 23,8 % | 46 875 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921003862/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921003862/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921003862",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "STAVENG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 76.19,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "STAVENG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 23.81,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921003862" })Spør AI-assistenten
Er Stavanger Engineering AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stavanger Engineering AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavanger Engineering AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Staveng Holding AS
1 selskaperDatterselskaper av Stavanger Engineering AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/921003862/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921003862/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921003862",
"chain": [
{ "org_no": "935949491", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921003862", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921003862" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stavanger Engineering AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stavanger Engineering AS?
Hvem eier Stavanger Engineering AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavanger Engineering AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Sola | 31 |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2026 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 29.12.2025 | Styre ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.2.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.2.2023 | Signatur ↗ |
| 16.12.2022 | Styre ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921003862/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921003862/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921003862",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-17", "type": "Meldepliktig avtale", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921003862" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stavanger Engineering AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavanger Engineering AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stavanger Engineering AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→31
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→30
- Immateriell rettighetPatent:APPARATUS FOR BOLTED RISER CONNECTIONS(Meddelt)
- Vant offentlig anbudProsjekt 100870 - C05036 3D arbeidslift - kvalifikasjon
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 47,1 % av driftsinntektene — 20,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 8,2 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 11,5 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 7,73 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 139,7 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,1 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 3,74 mill kr | 1,96 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 47,1 % | 26,3 % |
| Lønnskostnad | 36,1 % | 43,8 % |
| Annen driftskostnad | 6,5 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921003862/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921003862/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921003862",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9234,
"revenue": { "value": 115880566, "percentile": 0.9837 },
"operating_margin": { "value": 0.1, "percentile": 0.5217 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921003862" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavanger Engineering AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavanger Engineering AS blant de 9234 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stavanger Engineering AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Stavanger Engineering AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (1,93 mill kr) og 5 SkatteFUNN-søknader, 5 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 15.12.2023 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 1,93 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/921003862/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921003862/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921003862",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 1930000,
"innvilget_dato": "2023-12-15",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Forlengelse av automatisk clamping av kontroll-linjer",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-08-29",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "921003862" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Stavanger Engineering AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Stavanger Engineering AS fått?
Hvor mye har Stavanger Engineering AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Offentlige anbud
Stavanger Engineering AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.7.2026 | Vinner | Prosjekt 100870 - C05036 3D arbeidslift - kvalifikasjon | Vestland | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/921003862/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921003862/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 1, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-111645",
"heading": "Prosjekt 100870 - C05036 3D arbeidslift - kvalifikasjon",
"publication_date": "2026-07-02",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "921003862" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Prosjekt 100870 - C05036 3D arbeidslift - kvalifikasjon» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Stavanger Engineering AS vunnet det siste året?
Immaterielle rettigheter
Stavanger Engineering AS har 6 patenter registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Patentnr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| APPARATUS FOR BOLTED RISER CONNECTIONS ↗ | 20250725 | 349949 | Meddelt | 25.6.2045 |
| LUBRICATOR SUPPORT TOOL AND METHOD OF SUPPORTING A LUBRICATOR ↗ | 20230034 | 349446 | Meddelt | 13.1.2043 |
| LUBRICATOR SUPPORT TOOL ↗ | 20251685 | − | Under behandling | − |
| SYSTEMS AND METHODS FOR HANDLING CONTROL LINES IN WELL OPERATIONS ↗ | 20231221 | − | Under behandling | − |
| LUBRICATOR SUPPORT TOOL AND METHOD ↗ | 20220064 | 347248 | Meddelt | 19.1.2042 |
| SYSTEMS AND METHODS FOR HANDLING CONTROL LINES IN WELL OPERATIONS ↗ | 20220040 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
STAVANGER ENGINEERING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Staveng Transfera AS | Sola | 59,8 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+11 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stavanger Engineering AS
Hvor stor er bransjen Stavanger Engineering AS tilhører?
Stavanger Engineering AS er ett av 256 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Sola, og ett av 18 742 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavanger Engineering AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavanger Engineering AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Hvem leder Stavanger Engineering AS?
Tomas Johnsen er registrert som daglig leder i Stavanger Engineering AS.
Hvem er største aksjonær i Stavanger Engineering AS?
Største aksjonær i Stavanger Engineering AS er Staveng Holding AS med 76,2 % av aksjene, fulgt av Staveng Holding AS (23,8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Stavanger Engineering AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 115,88 mill kr, ned 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,81 mill kr ved årsslutt.
Har Stavanger Engineering AS mottatt offentlig støtte?
Stavanger Engineering AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (til sammen 1,93 mill kr) og 5 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Er Stavanger Engineering AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket revisjonsselskap bruker Stavanger Engineering AS?
I Enhetsregisteret er Stavanger Engineering AS registrert med revisor Kallesten Revisjon Og Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.