- Omsetning
- 2,8 mill
- +35,4 %
- Resultat
- 227 848
- +264,2 %
Om Reconfig AS
Reconfig AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. I 2025 hadde Reconfig AS en omsetning på 2,84 mill kr, en økning på 35 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 227 848 kr. Egenkapitalen var −619 296 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Growth Engine Bv. Tim De Boer med 23,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 686 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Oslo, og ett av 16 123 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Konsulenttjenester innen IT. Bedriftsrådgivning, administrativt. Programmering.
Formål
Utvikling, salg og distribusjon av støtteverktøy for omorganisering av organisasjonsstrukturer og annet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/920935214
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920935214" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920935214",
"name": "RECONFIG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920935214" })Spør AI-assistenten
Når ble Reconfig AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Reconfig AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Reconfig AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +35,4 % fra 2024 · +55 386,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,84 mill kr | 489 022 kr | 227 848 kr | 815 564 kr | −619 296 kr | 1,43 mill kr |
| 2024 | 2,10 mill kr | 286 023 kr | 62 568 kr | 1,48 mill kr | −847 143 kr | 2,33 mill kr |
| 2023 | 3,25 mill kr | 372 151 kr | 194 274 kr | 2,49 mill kr | −909 711 kr | 3,40 mill kr |
| 2022 | 202 749 kr | −690 675 kr | −540 304 kr | 1,40 mill kr | −1,10 mill kr | 2,50 mill kr |
| 2021 | 5 124 kr | −1,11 mill kr | −857 261 kr | 875 849 kr | −763 840 kr | 1,64 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 79 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/920935214/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920935214/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920935214",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2843106,
"operating_profit": 489022,
"net_profit": 227848,
"equity": -619296,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2099914,
"operating_profit": 286023,
"net_profit": 62568,
"equity": -847143,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920935214" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Reconfig AS per år.
Hvordan har omsetningen til Reconfig AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Reconfig AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 11.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 23.10.2019API og MCPGET /company/920935214/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920935214/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920935214",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920935214" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Reconfig AS?
List alle roller i Reconfig AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Reconfig AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 endret eierandel
- Tore Reidar Christiansen32 % → 23,5 %
- Nicolay Andre Melsæter Worren32 % → 23,5 %
- Kim Verner Soldal32 % → 23,5 %
- Coronas Invest AS2 % → 3,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Growth Engine Bv. Tim De Boer | Selskap | Ordinære aksjer | 23,5 % | 750 000 |
| Kim Verner Soldal | Person | Ordinære aksjer | 23,5 % | 750 000 |
| Nicolay Andre Melsæter Worren | Person | Ordinære aksjer | 23,5 % | 750 000 |
| Tore Reidar Christiansen | Person | Ordinære aksjer | 23,5 % | 750 000 |
| Coronas Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,9 % | 125 000 |
| Va Banque AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,9 % | 61 225 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920935214/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920935214/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920935214",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GROWTH ENGINE BV. TIM DE BOER",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 23.54,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "CORONAS INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 3.92, "year": 2025, … },
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920935214" })Spør AI-assistenten
Er Reconfig AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Reconfig AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Reconfig AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Reconfig AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Oslo | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.9.2026 | Styre ↗ |
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.5.2022 | Kapital ↗ |
| 20.5.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.2.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920935214/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920935214/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920935214",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-11", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920935214" })Spør AI-assistenten
Har Reconfig AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Reconfig AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Reconfig AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Nicolay Andre Melsæter Worren(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:62.100 Dataprogrammeringstjenester→62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 79,0 % av driftsinntektene — 54,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,2 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 8,0 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | -75,9 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 11,49 | 1,71 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +35,4 % | +2,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 79,0 % | 24,1 % |
| Annen driftskostnad | 3,8 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920935214/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920935214/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920935214",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7352,
"revenue": { "value": 2843106, "percentile": 0.7952 },
"operating_margin": { "value": 0.172, "percentile": 0.6336 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920935214" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Reconfig AS blant de 7352 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Reconfig AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Reconfig AS blant de største selskapene innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer?
Offentlig støtte
Reconfig AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (2,40 mill kr), 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 26.6.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 2,40 mill kr | Lån |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/920935214/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920935214/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920935214",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 2400000,
"innvilget_dato": "2020-06-26",
…
}
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Reconfig – a software tool for organization design",
"prosjektstart": 2019,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Datadrevet organisasjonsoptimering",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2021-08-26",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "920935214" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Reconfig AS fått?
Hvor mye har Reconfig AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Reconfig AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Reconfig AS
Hvor stor er bransjen Reconfig AS tilhører?
Reconfig AS er ett av 4 686 selskaper innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Oslo, og ett av 16 123 på landsbasis.
Hvor lenge har Reconfig AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Reconfig AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Reconfig AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer er en driftsmargin på 7,4 %. Reconfig AS lå på 17,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Reconfig AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Reconfig AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Reconfig AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Reconfig AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Growth Engine Bv. Tim De Boer største eier i Reconfig AS med 23,5 % av aksjene. Nest størst er Kim Verner Soldal med 23,5 %.
Hva omsatte Reconfig AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,84 mill kr, opp 35 % fra 2024. Egenkapitalen var −619 296 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Reconfig AS?
Driftsresultatet for 2025 var 489 022 kr (driftsmargin 17,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Reconfig AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.