Tasty Fyllingsdalen AS
- Omsetning
- 8,1 mill
- −1,8 %
- Resultat
- 283 285
- −51,3 %
- Ansatte
- 9
Om Tasty Fyllingsdalen AS
Tasty Fyllingsdalen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Vivian Jensen er styrets leder. I 2025 hadde Tasty Fyllingsdalen AS en omsetning på 8,06 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 283 285 kr. Egenkapitalen var 1,37 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Flh Invest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 600 innen drift av restauranter i Bergen, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drive pizzarestaurant med servering på stedet, og utkjøring av mat som er i sortimentet til Peppes Pizza.
Formål
Franchisedrift av Peppe's Pizza samt det som står i naturlig forbindelse med dette og annen næringsvirksomhet.
API og MCPGET /company/920928498
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920928498" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920928498",
"name": "TASTY FYLLINGSDALEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920928498" })Spør AI-assistenten
Er Tasty Fyllingsdalen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tasty Fyllingsdalen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tasty Fyllingsdalen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,8 % fra 2024 · +7,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,06 mill kr | 387 278 kr | 283 285 kr | 2,97 mill kr | 1,37 mill kr | 1,60 mill kr |
| 2024 | 8,21 mill kr | 493 432 kr | 581 364 kr | 2,81 mill kr | 1,59 mill kr | 1,22 mill kr |
| 2023 | 7,95 mill kr | 103 726 kr | 79 857 kr | 2,11 mill kr | 1,01 mill kr | 1,11 mill kr |
| 2022 | 7,86 mill kr | 396 319 kr | 303 525 kr | 1,88 mill kr | 925 796 kr | 951 920 kr |
| 2021 | 7,50 mill kr | 391 315 kr | 269 472 kr | 2,37 mill kr | 822 271 kr | 1,55 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 770 000 kr (26 % av balansen)
API og MCPGET /company/920928498/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920928498/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920928498",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8059563,
"operating_profit": 387278,
"net_profit": 283285,
"equity": 1370301,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8209079,
"operating_profit": 493432,
"net_profit": 581364,
"equity": 1587016,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920928498" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tasty Fyllingsdalen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tasty Fyllingsdalen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tasty Fyllingsdalen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 31.05.2018Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/920928498/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920928498/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920928498",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920928498" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tasty Fyllingsdalen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tasty Fyllingsdalen AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tasty Fyllingsdalen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Flh Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 250 000 |
| Tasty Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 250 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920928498/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920928498/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920928498",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FLH INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TASTY HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920928498" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tasty Fyllingsdalen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tasty Fyllingsdalen AS eier Flh Invest AS, og hvem eier resten?
Er Tasty Fyllingsdalen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Tasty Fyllingsdalen AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/920928498/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920928498/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920928498",
"chain": [
{ "org_no": "920928498", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920928498" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Tasty Fyllingsdalen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Peppes Pizza Fyllingsdalen | BEDR | Drift av restauranter | Bergen | 9 |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920928498/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920928498/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920928498",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920928498" })Spør AI-assistenten
Når ble Tasty Fyllingsdalen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tasty Fyllingsdalen AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tasty Fyllingsdalen AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 27,8 % av driftsinntektene — 3,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,8 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 46,2 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,94 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 1,17 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,7 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,8 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 895 507 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,8 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 39,9 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 26,6 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920928498/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920928498/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920928498",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7993,
"revenue": { "value": 8059563, "percentile": 0.7262 },
"operating_margin": { "value": 0.0481, "percentile": 0.6424 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920928498" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Tasty Fyllingsdalen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tasty Fyllingsdalen AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Tasty Fyllingsdalen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
TASTY FYLLINGSDALEN AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vest Food AS | Bergen | 51,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Tasty Haugesund AS | Haugesund | 50,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Godt å vite om Tasty Fyllingsdalen AS
Hvor stor er bransjen Tasty Fyllingsdalen AS tilhører?
Tasty Fyllingsdalen AS er ett av 600 selskaper innen drift av restauranter i Bergen, og ett av 11 260 på landsbasis.
Hvor lenge har Tasty Fyllingsdalen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tasty Fyllingsdalen AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Tasty Fyllingsdalen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tasty Fyllingsdalen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Tasty Fyllingsdalen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Flh Invest AS største eier i Tasty Fyllingsdalen AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Tasty Holding AS med 50 %.
Hva omsatte Tasty Fyllingsdalen AS for i 2025?
I 2025 omsatte Tasty Fyllingsdalen AS for 8,06 mill kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 283 285 kr.
Hvor lønnsom er driften i Tasty Fyllingsdalen AS?
Driftsresultatet for 2025 var 387 278 kr (driftsmargin 4,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Tasty Fyllingsdalen AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Tasty Fyllingsdalen AS er 500 000 kr (500 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Tasty Fyllingsdalen AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Tasty Fyllingsdalen AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Tasty Fyllingsdalen AS til?
Tasty Fyllingsdalen AS holder til i Leirvikflaten 11, 5179, GODVIK, i Bergen kommune i Vestland.
Hvilket revisjonsselskap bruker Tasty Fyllingsdalen AS?
I Enhetsregisteret er Tasty Fyllingsdalen AS registrert med revisor Cedra Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.