- Omsetning
- 10,9 mill
- −3,2 %
- Resultat
- −301 125
- −155,4 %
- Ansatte
- 5
- −2 siden mars
Om Mo Varme AS
Mo Varme AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rana, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Beathe Regina Bordevik er styrets leder. Selskapet er ett av 7 innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Rana, og ett av 2 003 i Norge. Det ble etablert samme år som 91 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet
Selge ildfaste masser/stein direkte til kunde samt produsere enheter/komponenter av ildfaste materialer.
Formål
Selge ildfaste masser/stein direkte til kunde samt produsere en heter/komponenter av ildfaste materialer.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 3%, viser negativt resultat og en egenkapitalandel helt i bunnsjiktet av bransjen at nisjeproduksjonen av ildfaste masser sliter med lønnsomheten. Med kun 5 ansatte og gjeld som overstiger eiendelene, er det finansielle handlingsrommet svært begrenset, mens eierskapet gjennom TH Blikk AS (50%) og seks kunngjøringer på to år tyder på aktiv oppfølging fra eiersiden.
API og MCPGET /company/920926851
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920926851" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920926851",
"name": "MO VARME AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.830",
"nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "RANA", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920926851" })Spør AI-assistenten
Hva driver Mo Varme AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Mo Varme AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Mo Varme AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,2 % fra 2024 · +740 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,91 mill kr | −206 402 kr | −301 125 kr | 2,26 mill kr | 164 969 kr | 2,10 mill kr |
| 2024 | 11,27 mill kr | 602 366 kr | 543 562 kr | 2,41 mill kr | 466 094 kr | 1,94 mill kr |
| 2023 | 3,29 mill kr | −298 019 kr | −338 947 kr | 2,66 mill kr | −169 346 kr | 2,83 mill kr |
| 2022 | 1,45 mill kr | −95 030 kr | −102 238 kr | 838 646 kr | −700 399 kr | 1,54 mill kr |
| 2021 | 1,30 mill kr | −290 081 kr | −351 098 kr | 1,10 mill kr | −598 161 kr | 1,69 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 360 000 kr (16 % av balansen)
API og MCPGET /company/920926851/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920926851/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920926851",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10912880,
"operating_profit": -206402,
"net_profit": -301125,
"equity": 164969,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11274951,
"operating_profit": 602366,
"net_profit": 543562,
"equity": 466094,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920926851" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Mo Varme AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Mo Varme AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Mo Varme AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 04.12.2024Regnskapsfører
1Sist endret 31.05.2018Revisor
1Sist endret 14.08.2025API og MCPGET /company/920926851/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920926851/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920926851",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920926851" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Mo Varme AS?
List alle roller i Mo Varme AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mo Varme AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Th Blikk AS75 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Th Blikk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Øyjord Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 75 |
| Øyjord Nilsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 75 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920926851/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920926851/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920926851",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TH BLIKK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ØYJORD INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920926851" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mo Varme AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mo Varme AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mo Varme AS eier Th Blikk AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mo Varme AS | BEDR | Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr | Rana | 5 |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2025 | Revisor ↗ |
| 12.8.2025 | Manglende roller ↗ |
| 6.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.12.2024 | Daglig leder ↗ |
| 4.12.2024 | Styre ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.10.2023 | Kapital ↗ |
| 31.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920926851/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920926851/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920926851",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-14", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920926851" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mo Varme AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mo Varme AS sist endret?
Har Mo Varme AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 33,4 % av driftsinntektene — 18,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,9 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -2,8 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 7,3 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,04 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 12,72 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | -182,5 % | 7,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,2 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,18 mill kr | 3,72 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 51,2 % | 67,9 % |
| Lønnskostnad | 33,4 % | 15,4 % |
| Annen driftskostnad | 17,2 % | 12,7 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920926851/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920926851/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920926851",
"nace_code": "46.830",
"industry_count": 1532,
"revenue": { "value": 10912880, "percentile": 0.6899 },
"operating_margin": { "value": -0.0189, "percentile": 0.3015 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920926851" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mo Varme AS blant de 1532 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mo Varme AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mo Varme AS blant de største selskapene innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Mo Varme AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mo Varme AS?
Det er registrert 2 003 selskaper i Norge innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, hvorav 7 i Rana.
Er Mo Varme AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 91 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Mo Varme AS et aktivt selskap?
Mo Varme AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Mo Varme AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Mo Varme AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Th Blikk AS største eier i Mo Varme AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Øyjord Invest AS med 25 %.
Hvordan går det økonomisk med Mo Varme AS?
Mo Varme AS hadde i 2025 en omsetning på 10,91 mill kr og et underskudd på 301 125 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Mo Varme AS?
Mo Varme AS er vurdert til D – Svak i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Mo Varme AS?
I Enhetsregisteret har Mo Varme AS registrert nettsiden www.blikk.as. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Er Mo Varme AS registrert i MVA-registeret?
Mo Varme AS er registrert i MVA-registeret (siden 2018) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.