Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Level2 AS

Org.nr 920892418
Omsetning
5,2 mill
+142,9 %
Resultat
684 385
7 års regnskap
Mer

Om Level2 AS

Level2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Jon Erik Børresen er daglig leder. I 2025 hadde Level2 AS en omsetning på 5,20 mill kr, en økning på 143 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 684 385 kr. Egenkapitalen var 458 639 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Glow AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 379 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Tønsberg, og ett av 31 917 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).

Aktivitet

Bedriftsrådgivning.

Formål

Bedriftsrådgivning og annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

API og MCPGET /company/920892418

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/920892418" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "920892418",
  "name": "LEVEL2 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "70.200",
  "nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "920892418" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Level2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Tønsberg holder Level2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Level2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +142,9 % fra 2024 · +345,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,20 mill kr889 222 kr684 385 kr1,04 mill kr458 639 kr576 761 kr
20242,14 mill kr−89 091 kr−93 242 kr137 166 kr−225 746 kr362 911 kr
20232,11 mill kr296 262 kr137 088 kr344 909 kr−132 504 kr477 412 kr
20221,19 mill kr−756 280 kr−778 458 kr−75 168 kr−568 593 kr493 425 kr
20211,17 mill kr218 943 kr111 508 kr172 334 kr209 865 kr−37 531 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,04 mill kr
Anleggsmidler15 %153 142 krOmløpsmidler85 %882 258 kr
Egenkapital og gjeld1,04 mill kr
Innskutt egenkapital30 %310 000 krOpptjent egenkapital14 %148 639 krLangsiktig gjeld3 %35 413 krKortsiktig gjeld52 %541 348 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,31 mill kr
Finansinntekter2 310 kr
Finanskostnader3 925 kr
Netto finans−1 615 kr
Ordinært resultat før skatt887 608 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 36 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 79 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
40 000 kr (4 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/920892418/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/920892418/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "920892418",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 5199373,
      "operating_profit": 889222,
      "net_profit": 684385,
      "equity": 458639,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2140851,
      "operating_profit": -89091,
      "net_profit": -93242,
      "equity": -225746,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "920892418" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Level2 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Level2 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Level2 AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 25.05.2018
Daglig leder

Styre

1Sist endret 25.09.2023
Styremedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 29.11.2021
Regnskapsfører
repr. Fenstad Regnskapskontor A/SGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/920892418/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/920892418/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "920892418",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "920892418" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Level2 AS?
  • List alle roller i Level2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Level2 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Glow ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %345 500

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/920892418/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/920892418/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "920892418",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "GLOW AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "920892418" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Level2 AS eier Glow AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Level2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Level2 AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Level2 ASBEDRBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningTønsberg−

Kunngjøringer28

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/920892418/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/920892418/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "920892418",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920892418" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Level2 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Level2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Level2 AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 35,8 % av driftsinntektene — 22,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin17,1 %8,4 %
Resultatmargin13,2 %11,3 %
Egenkapitalandel44,3 %63,5 %
Likviditetsgrad1,632,10
Gjeldsgrad1,260,32
Egenkapitalrentabilitet149,2 %6,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+142,9 %-1,1 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad35,8 %13,0 %
Lønnskostnad35,7 %48,0 %
Annen driftskostnad11,4 %15,0 %
Avskrivninger0,1 %0,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/920892418/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/920892418/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "920892418",
  "nace_code": "70.200",
  "industry_count": 16836,
  "revenue": { "value": 5199373, "percentile": 0.9333 },
  "operating_margin": { "value": 0.171, "percentile": 0.5908 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "920892418" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Level2 AS blant de 16836 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Level2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Level2 AS blant de største selskapene innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?

Offentlig støtte

Level2 AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (600 000 kr) og 1 SkatteFUNN-søknad.

2 tildelinger, til sammen 600 000 kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
23.5.2019OppstartstilskuddLandsdekkende etablerertilskudd500 000 krTilskudd
19.11.2018OppstartstilskuddLandsdekkende etablerertilskudd100 000 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/920892418/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/920892418/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "920892418",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
      "innvilget_belop": 500000,
      "innvilget_dato": "2019-05-23",
      …
    },
    …
  ],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": [
    { "prosjekttittel": "CowPlace", "godkjent": null, "innsendt_dato": "2019-08-26", … }
  ]
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "920892418" })

Spør AI-assistenten

  • Oppsummer all offentlig støtte til Level2 AS per år.
  • Hvilken offentlig støtte har Level2 AS fått?
  • Hvor mye har Level2 AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?

Immaterielle rettigheter

Level2 AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
CowPlace ↗201813592300925Registrert11.10.2028

Kilde: Patentstyret

Spørsmål og svar om Level2 AS

Hvor stor er bransjen Level2 AS tilhører?

Level2 AS er ett av 379 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Tønsberg, og ett av 31 917 på landsbasis.

Hvor lenge har Level2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Level2 AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 57 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Level2 AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning er en driftsmargin på 8,4 %. Level2 AS lå på 17,1 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til Level2 AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Level2 AS i Brønnøysundregistrene.

Hva slags selskap er Level2 AS?

Organisasjonsformen til Level2 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Level2 AS?

Jon Erik Børresen er registrert som daglig leder i Level2 AS.

Hvilke eiere står bak Level2 AS?

Største aksjonær i Level2 AS er Glow AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Level2 AS med overskudd?

I 2025 omsatte Level2 AS for 5,20 mill kr, opp 143 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 684 385 kr.

Har Level2 AS mottatt offentlig støtte?

Level2 AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 600 000 kr).

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestfold