Folkebadet AS
- Omsetning
- 23,9 mill
- 2025
- Resultat
- −5,2 mill
- −589,9 %
- Ansatte
- 66
- +17 siden mars
Om Folkebadet AS
Folkebadet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Ole Waters-Lauvsnes er daglig leder, og Haakon Hagemann Blystad er styreleder. I 2025 hadde Folkebadet AS en omsetning på 23,88 mill kr, en økning på 29951 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 5,22 mill kr. Egenkapitalen var 3,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vallergaard Invest AS med 98,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 160 innen drift av restauranter i Bærum, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Utleie og fremutleie av næringslokaler inkludert oppussing av lokaler, fellestjenester for konsern typisk rådgivning innen planlegging, utvikling og finansiering, å eie aksjer og andre andeler i andre selskaper og innretninger.
Formål
Utleie og fremutleie av næringslokaler, herunder også oppussing av lokaler; fellestjenester for konsern herunder også generelle rådgivningstjenester innen planlegging, utvikling og finansiering; å eie aksjer og andre andeler i andre selskaper og innretninger; drift av restaurant, bar, konsert og kafè og alt som står i den forbindelse.
API og MCPGET /company/920678653
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920678653" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920678653",
"name": "FOLKEBADET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 66,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920678653" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Folkebadet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Folkebadet AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bærum holder Folkebadet AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +29 951,4 % fra 2024 · +665,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23,88 mill kr | −4,69 mill kr | −5,22 mill kr | 17,42 mill kr | 3,92 mill kr | 13,50 mill kr |
| 2024 | −80 000 kr | −211 096 kr | 1,06 mill kr | 24,76 mill kr | 24,68 mill kr | 80 450 kr |
| 2023 | 0 kr | −129 964 kr | −129 959 kr | 19,18 mill kr | 19,09 mill kr | 94 954 kr |
| 2022 | 2,70 mill kr | −1,14 mill kr | −2,17 mill kr | 22,25 mill kr | 20,79 mill kr | 1,46 mill kr |
| 2021 | 3,12 mill kr | −632 195 kr | −1,39 mill kr | 24,37 mill kr | −3,40 mill kr | 27,77 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,4 mill kr (19 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,6 mill kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/920678653/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920678653/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920678653",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 23881138,
"operating_profit": -4693436,
"net_profit": -5216740,
"equity": 3923451,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": -80000,
"operating_profit": -211096,
"net_profit": 1064907,
"equity": 24677965,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920678653" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Folkebadet AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Folkebadet AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Folkebadet AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 03.04.2019Styre
3Sist endret 04.04.2018Regnskapsfører
1Sist endret 06.11.2023Revisor
1Sist endret 04.04.2018API og MCPGET /company/920678653/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920678653/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920678653",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920678653" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Folkebadet AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Folkebadet AS?
Hvem er regnskapsfører for Folkebadet AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Ungdomsschilden AS9,7 % → 1,9 %
- Vallergaard Invest AS90,3 % → 98,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vallergaard Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 98,1 % | 1 471 |
| Ungdomsschilden AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,9 % | 29 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920678653/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920678653/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920678653",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VALLERGAARD INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 98.07,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "UNGDOMSSCHILDEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 1.93, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920678653" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Folkebadet AS eier Vallergaard Invest AS, og hvem eier resten?
Er Folkebadet AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Folkebadet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vallergaard Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/920678653/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920678653/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920678653",
"chain": [
{ "org_no": "889227362", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "920678653", "owner_pct": 98.07, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920678653" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Folkebadet AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Folkebadet AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Folkebadet Sandvika | BEDR | Drift av restauranter | Bærum | 66 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 1.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 11.10.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 23.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920678653/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920678653/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920678653",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-01", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920678653" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Folkebadet AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Folkebadet AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Folkebadet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:69→66
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:68→69
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:66→68
- Stilling utlystBar Manager, Folkebadet Sandvika
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 12,6 % av driftsinntektene — 11,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -19,7 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -21,8 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 22,5 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,26 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 3,44 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -133,0 % | 20,9 % |
| Omsetning per ansatt | 361 835,424 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 36,5 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 39,8 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 30,7 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 12,6 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920678653/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920678653/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920678653",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7995,
"revenue": { "value": 23881138, "percentile": 0.943 },
"operating_margin": { "value": -0.1965, "percentile": 0.1068 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920678653" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Folkebadet AS på i bransjen?
Hvor ligger Folkebadet AS blant de 7995 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Folkebadet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
FOLKEBADET AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Trippel S, Cafe, Kiosk Og Restaurantdrift AS | Oslo | 20,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Sandvika By AS | Bærum | 1,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Folkebadet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Folkebadet AS?
Det er registrert 11 260 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 160 i Bærum.
Er Folkebadet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 59 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 454 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Folkebadet AS bedre enn andre i bransjen?
Folkebadet AS hadde en driftsmargin på −19,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,5 % for drift av restauranter.
Er Folkebadet AS et aktivt selskap?
Folkebadet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Folkebadet AS?
Folkebadet AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Folkebadet AS?
Daglig leder i Folkebadet AS er Ole Waters-Lauvsnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Folkebadet AS?
Haakon Hagemann Blystad er registrert som styreleder i Folkebadet AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Folkebadet AS?
Folkebadet AS eies i hovedsak av Vallergaard Invest AS (98,1 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Folkebadet AS?
I 2025 omsatte Folkebadet AS for 23,88 mill kr, opp 29951 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 5,22 mill kr.
Hvor mange ansatte har Folkebadet AS?
Folkebadet AS har 66 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.