Pir II Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −53 148
- −120,5 %
Om Pir II Holding AS
Pir II Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Mette Melandsø er styrets leder. I 2025 hadde Pir II Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 53 148 kr. Egenkapitalen var 16,02 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Maryann Tvenning med 27,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 219 innen arkitektvirksomhet i Trondheim, og ett av 4 252 i Norge. Det ble etablert samme år som 172 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Delta i andre selskap, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/920640915
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920640915" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920640915",
"name": "PIR II HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.110",
"nace_desc": "Arkitektvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920640915" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Pir II Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Pir II Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Pir II Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −77 135 kr | −53 148 kr | 16,03 mill kr | 16,02 mill kr | 4 109 kr |
| 2024 | 0 kr | −131 484 kr | 259 594 kr | 16,13 mill kr | 16,07 mill kr | 51 476 kr |
| 2023 | 0 kr | −83 539 kr | −67 000 kr | 16,22 mill kr | 16,21 mill kr | 9 586 kr |
| 2022 | 0 kr | −86 869 kr | 1,83 mill kr | 16,31 mill kr | 16,28 mill kr | 25 823 kr |
| 2021 | 0 kr | −58 764 kr | 12 812 kr | 15,26 mill kr | 15,25 mill kr | 5 016 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 15 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/920640915/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920640915/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920640915",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -77135, "net_profit": -53148, "equity": 16021237, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -131484, "net_profit": 259594, "equity": 16074385, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920640915" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Pir II Holding AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Pir II Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pir II Holding AS de siste årene.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 21.03.2018Regnskapsfører
1Sist endret 21.03.2018Revisor
1Sist endret 21.03.2018API og MCPGET /company/920640915/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920640915/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920640915",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920640915" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Pir II Holding AS?
List alle roller i Pir II Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Pir II Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 endret eierandel
- Petter Paus12 % → 15,2 %
- Maryann Tvenning29,3 % → 28,3 %
- Ogmund Sørli29,3 % → 28,3 %
- Mette Melandsø29,3 % → 28,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Maryann Tvenning | Person | Ordinære aksjer | 27,7 % | 351 019 |
| Mette Melandsø | Person | Ordinære aksjer | 27,7 % | 351 019 |
| Ogmund Sørli | Person | Ordinære aksjer | 27,7 % | 351 019 |
| Petter Paus | Person | Ordinære aksjer | 16,9 % | 213 811 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920640915/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920640915/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920640915",
"shareholders": [
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920640915" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Pir II Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Pir II Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Pir II Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Pir II Holding AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/920640915/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920640915/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920640915",
"chain": [
{ "org_no": "920640915", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 4,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920640915" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Pir II Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920640915/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920640915/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920640915",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920640915" })Spør AI-assistenten
Når ble Pir II Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Pir II Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Har Pir II Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 572,97 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,3 % | 12,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920640915/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920640915/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920640915",
"nace_code": "71.110",
"industry_count": 1749,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0006 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920640915" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Pir II Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Pir II Holding AS blant de største selskapene innen arkitektvirksomhet?
Hvor solid er Pir II Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
PIR II HOLDING AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Pir II Grønn AS | Trondheim | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Pir II Plan AS | Trondheim | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Pir2 AS | Trondheim | 84,4 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Pir2 Oslo AS | Oslo | 53,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Pir II Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pir II Holding AS?
Det er registrert 4 252 selskaper i Norge innen arkitektvirksomhet, hvorav 219 i Trondheim.
Er Pir II Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 172 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Pir II Holding AS i Enhetsregisteret?
Pir II Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Pir II Holding AS?
Pir II Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Pir II Holding AS?
Mette Melandsø er registrert som styreleder i Pir II Holding AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Pir II Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Maryann Tvenning største eier i Pir II Holding AS med 27,7 % av aksjene. Nest størst er Mette Melandsø med 27,7 %.
Hvilke datterselskaper har Pir II Holding AS?
Pir II Holding AS har 4 registrerte datterselskaper, blant andre Pir II Grønn AS, Pir II Plan AS og Pir2 AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Pir II Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 16,02 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Pir II Holding AS?
Pir II Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.