Ellingsen Kaffebrenneri AS
- Omsetning
- 9,6 mill
- +25,8 %
- Resultat
- 121 645
- −75,3 %
- Ansatte
- 13
- +4 siden mars
Om Ellingsen Kaffebrenneri AS
Ellingsen Kaffebrenneri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Bearbeiding av te og kaffe. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Idar André Ellingsen er daglig leder, og Idar André Ellingsen er styreleder. Selskapet er ett av 6 innen bearbeiding av te og kaffe i Trondheim, og ett av 108 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (69 %).
Aktivitet
Salg av egenprodusert kaffe til faste kunder på bestilling.
Formål
Innkjøp, brenning og salg av kaffe, og aktiviteter beslektet med eller knyttet til dette.
AI-sammendrag
Omsetningsvekst på 26% til 10 mill. kr plasserer kaffebrenneriet blant de større aktørene i sin bransjegruppe, men lønnsomheten henger etter: driftsmarginen ligger under snittet, og et resultat på 122 000 kr gir lite buffer. Egenkapitalen på 422 000 kr mot om lag 2 mill. kr i gjeld tilsier en svak soliditet, noe som gjør videre vekst avhengig av ekstern finansiering eller bedre marginer. Eierskapet er fullt ut samlet i et holdingselskap, noe som gir enkel styring og korte beslutningslinjer.
API og MCPGET /company/920519423
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920519423" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920519423",
"name": "ELLINGSEN KAFFEBRENNERI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.830",
"nace_desc": "Bearbeiding av te og kaffe",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920519423" })Spør AI-assistenten
Er Ellingsen Kaffebrenneri AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ellingsen Kaffebrenneri AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ellingsen Kaffebrenneri AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +25,8 % fra 2024 · +257,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,63 mill kr | 169 982 kr | 121 645 kr | 2,18 mill kr | 421 747 kr | 1,76 mill kr |
| 2024 | 7,65 mill kr | 642 182 kr | 492 274 kr | 1,78 mill kr | 331 302 kr | 1,45 mill kr |
| 2023 | 6,91 mill kr | −23 162 kr | −59 921 kr | 1,44 mill kr | 268 028 kr | 1,17 mill kr |
| 2022 | 4,86 mill kr | 18 031 kr | 5 702 kr | 1,36 mill kr | 327 949 kr | 1,03 mill kr |
| 2021 | 2,70 mill kr | 186 352 kr | 143 399 kr | 901 638 kr | 322 247 kr | 579 391 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 17 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 29 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 760 000 kr (35 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 31 000 kr
API og MCPGET /company/920519423/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920519423/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920519423",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9626694,
"operating_profit": 169982,
"net_profit": 121645,
"equity": 421747,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7654054,
"operating_profit": 642182,
"net_profit": 492274,
"equity": 331302,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920519423" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ellingsen Kaffebrenneri AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ellingsen Kaffebrenneri AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ellingsen Kaffebrenneri AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 01.03.2018Styre
4Sist endret 06.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 01.03.2018Revisor
1Sist endret 10.12.2024API og MCPGET /company/920519423/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920519423/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920519423",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920519423" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Ellingsen Kaffebrenneri AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Ellingsen Kaffebrenneri AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ellingsen Kaffebrenneri AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mit Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920519423/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920519423/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920519423",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MIT HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920519423" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ellingsen Kaffebrenneri AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ellingsen Kaffebrenneri AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ellingsen Kaffebrenneri AS eier Mit Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Mit Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/920519423/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920519423/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920519423",
"chain": [
{ "org_no": "920380239", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "920519423", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920519423" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ellingsen Kaffebrenneri AS?
Hvem eier Ellingsen Kaffebrenneri AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ellingsen Kaffebrenneri AS | BEDR | Bearbeiding av te og kaffe | Trondheim | 13 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2025 | Styre ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.12.2024 | Revisor ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.1.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920519423/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920519423/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920519423",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-06", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920519423" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ellingsen Kaffebrenneri AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ellingsen Kaffebrenneri AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ellingsen Kaffebrenneri AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→13
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→11
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 59,9 % av driftsinntektene — 5,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,8 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | 1,3 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 19,4 % | 44,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 4,17 | 0,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,8 % | 12,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +25,8 % | +15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 740 514,923 kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,9 % | 54,5 % |
| Lønnskostnad | 17,2 % | 20,4 % |
| Annen driftskostnad | 20,4 % | 20,0 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920519423/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920519423/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920519423",
"nace_code": "10.830",
"industry_count": 71,
"revenue": { "value": 9626694, "percentile": 0.7681 },
"operating_margin": { "value": 0.0177, "percentile": 0.4182 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920519423" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Ellingsen Kaffebrenneri AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ellingsen Kaffebrenneri AS blant de største selskapene innen bearbeiding av te og kaffe?
Hvor solid er Ellingsen Kaffebrenneri AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+12 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Ellingsen Kaffebrenneri AS
Hvor stor er bransjen Ellingsen Kaffebrenneri AS tilhører?
Ellingsen Kaffebrenneri AS er ett av 6 selskaper innen bearbeiding av te og kaffe i Trondheim, og ett av 108 på landsbasis.
Hvor lenge har Ellingsen Kaffebrenneri AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ellingsen Kaffebrenneri AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Ellingsen Kaffebrenneri AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ellingsen Kaffebrenneri AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Ellingsen Kaffebrenneri AS?
Organisasjonsformen til Ellingsen Kaffebrenneri AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Ellingsen Kaffebrenneri AS?
Idar André Ellingsen er registrert som daglig leder i Ellingsen Kaffebrenneri AS.
Hvem er største aksjonær i Ellingsen Kaffebrenneri AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mit Holding AS største eier i Ellingsen Kaffebrenneri AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Ellingsen Kaffebrenneri AS?
Selskapet er datterselskap av Mit Holding AS (100 % eierandel).
Går Ellingsen Kaffebrenneri AS med overskudd?
Ellingsen Kaffebrenneri AS hadde i 2025 en omsetning på 9,63 mill kr og et overskudd på 121 645 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilket org.nr har Ellingsen Kaffebrenneri AS?
Ellingsen Kaffebrenneri AS har org.nr 920 519 423 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.