A. Sunde Capital AS
Org.nr 920513549
Om A. Sunde Capital AS
A. Sunde Capital AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Alexander Sunde er daglig leder, og Alexander Sunde er styreleder. I 2025 hadde A. Sunde Capital AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 18,80K kr. Egenkapitalen var 5,51 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alexander Sunde med 100 % av aksjene. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investering i aksjer og andre verdipapirer, samt virksomhet som har tilknytning til dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
Formål
Drive med investering i aksjer og andre verdipapirer, samt virksomhet som har tilknytning til dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −24,70K kr | −18,80K kr | 5,51 mill kr | 5,51 mill kr | 0 kr |
| 2024 | 0 kr | −15,60K kr | −8 580 kr | 5,53 mill kr | 5,53 mill kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | −11,06K kr | 675,98K kr | 5,54 mill kr | 5,54 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 0 kr | −303 kr | 682,49K kr | 6,14 mill kr | 5,54 mill kr | 601,72K kr |
| 2021 | 0 kr | −2 806 kr | 51,38K kr | 8,68 mill kr | 5,46 mill kr | 3,22 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 28.02.2018Styre
1Sist endret 28.02.2018Revisor
1Sist endret 28.02.2018Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alexander Sunde | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 527 415 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.11.2020 | Kapital ↗ |
| 10.11.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 11.9.2020 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 7.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 84,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,3 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
A. SUNDE CAPITAL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| O.n. Sunde Holding AS | Oslo | 0.3 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+86 til på samme adresse →Ofte spurt om A. Sunde Capital AS
Er A. Sunde Capital AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 023 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til A. Sunde Capital AS?
A. Sunde Capital AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
A. Sunde Capital AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i A. Sunde Capital AS?
Daglig leder i A. Sunde Capital AS er Alexander Sunde, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i A. Sunde Capital AS?
Alexander Sunde er registrert som styreleder i A. Sunde Capital AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak A. Sunde Capital AS?
Største aksjonær i A. Sunde Capital AS er Alexander Sunde med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til A. Sunde Capital AS?
I 2025 omsatte A. Sunde Capital AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 18,80K kr.
Hva er driftsresultatet til A. Sunde Capital AS?
I 2025 hadde A. Sunde Capital AS et driftsresultat på −24,70K kr.
Hva er aksjekapitalen i A. Sunde Capital AS?
A. Sunde Capital AS har en registrert aksjekapital på 2,11 mill kr, fordelt på 527 415 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til A. Sunde Capital AS?
A. Sunde Capital AS har org.nr 920 513 549 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.