Bømlo Teknologi AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- +263,2 %
- Resultat
- −21 796
- −124,7 %
Om Bømlo Teknologi AS
Bømlo Teknologi AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bømlo, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Nils Arne Tveit er daglig leder, og Nils Arne Tveit er styreleder. I 2025 hadde Bømlo Teknologi AS en omsetning på 1,42 mill kr, en økning på 263 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 21 796 kr. Egenkapitalen var 534 283 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nils Arne Tveit med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 54 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Bømlo, og ett av 18 742 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Utvikle teknologibasert virksomhet. Utvikle og levere teknologi til grønnere sjøfart i forhold til utslipp av klimagasser fra fremdriftsmaskineri.
Formål
Utvikling av teknologibasert virksomhet, inkludert stimulering til samarbeid mellom selskaper der dette er naturlig. Kjøp og salg av verdipapirer, deltakelse i andre selskaper inklusive eiendomsselskaper, og det som naturlig henger sammen med dette.
API og MCPGET /company/920405894
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920405894" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920405894",
"name": "BØMLO TEKNOLOGI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BØMLO", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920405894" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Bømlo Teknologi AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bømlo Teknologi AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Bømlo Teknologi AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +263,2 % fra 2024 · +56,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,42 mill kr | −21 796 kr | −21 796 kr | 1,68 mill kr | 534 283 kr | 1,14 mill kr |
| 2024 | 391 280 kr | 88 252 kr | 88 252 kr | 2,02 mill kr | 556 079 kr | 1,46 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −264 048 kr | −251 899 kr | 1,48 mill kr | 467 827 kr | 1,01 mill kr |
| 2022 | 191 753 kr | −147 491 kr | −135 987 kr | 1,27 mill kr | 719 726 kr | 546 016 kr |
| 2021 | 909 700 kr | 450 486 kr | 397 424 kr | 1,47 mill kr | 855 713 kr | 609 342 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/920405894/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920405894/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920405894",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1421140,
"operating_profit": -21796,
"net_profit": -21796,
"equity": 534283,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 391280, "operating_profit": 88252, "net_profit": 88252, "equity": 556079, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920405894" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Bømlo Teknologi AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Bømlo Teknologi AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bømlo Teknologi AS de siste årene.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 14.02.2018Styre
1Sist endret 21.05.2021API og MCPGET /company/920405894/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920405894/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920405894",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920405894" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Bømlo Teknologi AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bømlo Teknologi AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Bømlo Teknologi AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nils Arne Tveit | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920405894/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920405894/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920405894",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920405894" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bømlo Teknologi AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Bømlo Teknologi AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bømlo Teknologi AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Bømlo | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.3.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.3.2022 | Foretaksnavn ↗ |
| 10.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2021 | Styre ↗ |
| 10.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920405894/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920405894/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920405894",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920405894" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bømlo Teknologi AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bømlo Teknologi AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bømlo Teknologi AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 31,9 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,33 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 2,14 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,1 % | 8,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920405894/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920405894/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920405894",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9234,
"revenue": { "value": 1421140, "percentile": 0.6612 },
"operating_margin": { "value": -0.0153, "percentile": 0.3087 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920405894" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bømlo Teknologi AS på i bransjen?
Hvor ligger Bømlo Teknologi AS blant de 9234 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bømlo Teknologi AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Bømlo Teknologi AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 18.8.2020 | New multi-fuel medium-to-high speed engine | 2020–2022 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/920405894/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920405894/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920405894",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "New multi-fuel medium-to-high speed engine",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2020-08-18",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "920405894" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Bømlo Teknologi AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Bømlo Teknologi AS fått?
Investeringer
BØMLO TEKNOLOGI AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Future Energy Solutions AS | Stord | 30,2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Maritime Measurement Services AS | Bømlo | 26,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bømlo
1 000+ til i Bømlo →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Bømlo Teknologi AS
Hvor stor er bransjen Bømlo Teknologi AS tilhører?
Bømlo Teknologi AS er ett av 54 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Bømlo, og ett av 18 742 på landsbasis.
Hvor lenge har Bømlo Teknologi AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bømlo Teknologi AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Bømlo Teknologi AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bømlo Teknologi AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Bømlo Teknologi AS med?
Bømlo Teknologi AS er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet (næringskode 71.129). Registrert aktivitet: Utvikle teknologibasert virksomhet.
Hvem leder Bømlo Teknologi AS?
Nils Arne Tveit er registrert som daglig leder i Bømlo Teknologi AS.
Hvem eier Bømlo Teknologi AS?
Bømlo Teknologi AS eies i hovedsak av Nils Arne Tveit (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Bømlo Teknologi AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,42 mill kr, opp 263 % fra 2024. Egenkapitalen var 534 283 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Bømlo Teknologi AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Bømlo Teknologi AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Bømlo Teknologi AS til?
Bømlo Teknologi AS holder til i Hovlandsvegen 101, 5443, BØMLO, i Bømlo kommune i Vestland.
Er Bømlo Teknologi AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.