Rømmetunet Næring AS
- Omsetning
- 5,9 mill
- +32,6 %
- Resultat
- 293 042
- 7 års regnskap
Om Rømmetunet Næring AS
Rømmetunet Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Orkland, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Yngve Bakken er daglig leder, og Yngve Bakken er styreleder. I 2025 hadde Rømmetunet Næring AS en omsetning på 5,88 mill kr, en økning på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 293 042 kr. Egenkapitalen var 3,89 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Salvesen & Thams Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 211 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Orkland, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 803 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Utvikling av bolig- og næringseiendom, samt annen virksomhet i denne forbindelse.
API og MCPGET /company/920386105
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920386105" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920386105",
"name": "RØMMETUNET NÆRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ORKLAND", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920386105" })Spør AI-assistenten
Hva driver Rømmetunet Næring AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rømmetunet Næring AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rømmetunet Næring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +32,6 % fra 2024 · +4 418,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,88 mill kr | 3,19 mill kr | 293 042 kr | 48,43 mill kr | 3,89 mill kr | 44,54 mill kr |
| 2024 | 4,43 mill kr | 2,06 mill kr | −751 769 kr | 49,19 mill kr | 3,60 mill kr | 45,59 mill kr |
| 2023 | 3,90 mill kr | 1,84 mill kr | −310 691 kr | 51,06 mill kr | 4,35 mill kr | 46,71 mill kr |
| 2022 | 2,30 mill kr | 1,07 mill kr | 426 181 kr | 51,16 mill kr | 4,65 mill kr | 46,50 mill kr |
| 2021 | 130 050 kr | −108 703 kr | −93 658 kr | 7,95 mill kr | 4,24 mill kr | 3,72 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 24 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 44 mill kr (91 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 2,8 mill kr
API og MCPGET /company/920386105/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920386105/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920386105",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5875905,
"operating_profit": 3191262,
"net_profit": 293042,
"equity": 3891071,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4430370,
"operating_profit": 2059711,
"net_profit": -751769,
"equity": 3598029,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920386105" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Rømmetunet Næring AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Rømmetunet Næring AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rømmetunet Næring AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.04.2019Styre
2Sist endret 24.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 03.02.2026Revisor
1Sist endret 06.02.2018API og MCPGET /company/920386105/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920386105/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920386105",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920386105" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Rømmetunet Næring AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rømmetunet Næring AS?
Hvem er regnskapsfører for Rømmetunet Næring AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Thams Eiendomsutvikling AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Salvesen & Thams Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920386105/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920386105/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920386105",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SALVESEN & THAMS EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920386105" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Rømmetunet Næring AS eier Salvesen & Thams Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rømmetunet Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rømmetunet Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Salvesen & Thams Eiendom AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/920386105/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920386105/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920386105",
"chain": [
{ "org_no": "999104428", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913434056", "owner_pct": 98.27, … },
{ "org_no": "913433742", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920386105" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rømmetunet Næring AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Rømmetunet Næring AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rømmetunet Næring AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rømmetunet Næring AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Orkland | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2026 | Styre ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 15.9.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 15.9.2022 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 23.7.2022 | Styre ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920386105/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920386105/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920386105",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-23", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920386105" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Rømmetunet Næring AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Rømmetunet Næring AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rømmetunet Næring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 6,1 % av driftsinntektene — 13,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 54,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 8,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 11,45 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +32,6 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 15,7 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 6,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 23,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920386105/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920386105/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920386105",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 5875905, "percentile": 0.8865 },
"operating_margin": { "value": 0.5431, "percentile": 0.6336 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920386105" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Rømmetunet Næring AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rømmetunet Næring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rømmetunet Næring AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+18 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Rømmetunet Næring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rømmetunet Næring AS?
Det er registrert 76 535 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 211 i Orkland.
Er Rømmetunet Næring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 803 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Rømmetunet Næring AS?
Rømmetunet Næring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Rømmetunet Næring AS?
Rømmetunet Næring AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utvikling av bolig- og næringseiendom, samt annen virksomhet i denne forbindelse.
Hvem er daglig leder i Rømmetunet Næring AS?
Daglig leder i Rømmetunet Næring AS er Yngve Bakken, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Rømmetunet Næring AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Salvesen & Thams Eiendom AS største eier i Rømmetunet Næring AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Rømmetunet Næring AS?
Rømmetunet Næring AS hadde i 2025 en omsetning på 5,88 mill kr og et overskudd på 293 042 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Rømmetunet Næring AS?
I 2025 hadde Rømmetunet Næring AS et driftsresultat på 3,19 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 54,3 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.