Vestre Bingsa Industribygg AS
Org.nr 920258794
Om Vestre Bingsa Industribygg AS
Vestre Bingsa Industribygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ålesund, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Gjert Myklebust er daglig leder, og Gjert Myklebust er styreleder. I 2025 hadde Vestre Bingsa Industribygg AS en omsetning på 2,54 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 606 145 kr. Egenkapitalen var 6,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Igma Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 873 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Ålesund, og ett av 76 571 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 803 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie og drift av fast eiendom.
Formål
Oppføre, utleie og drift av industribygg, og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/920258794
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920258794" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920258794",
"name": "VESTRE BINGSA INDUSTRIBYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅLESUND", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920258794" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Vestre Bingsa Industribygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vestre Bingsa Industribygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ålesund holder Vestre Bingsa Industribygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,54 mill kr | 1,55 mill kr | 606 145 kr | 19,75 mill kr | 6,01 mill kr | 13,74 mill kr |
| 2024 | 2,46 mill kr | 1,56 mill kr | 536 816 kr | 20,08 mill kr | 5,55 mill kr | 14,53 mill kr |
| 2023 | 2,03 mill kr | 1,14 mill kr | 426 821 kr | 21,36 mill kr | 5,02 mill kr | 16,35 mill kr |
| 2022 | 2,05 mill kr | 1,29 mill kr | 489 682 kr | 20,08 mill kr | 4,59 mill kr | 15,49 mill kr |
| 2021 | 1,55 mill kr | 965 978 kr | 367 940 kr | 20,11 mill kr | 4,10 mill kr | 16,01 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 20 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/920258794/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920258794/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920258794",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2538254,
"operating_profit": 1554540,
"net_profit": 606145,
"equity": 6005643,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2460184,
"operating_profit": 1559509,
"net_profit": 536816,
"equity": 5552374,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920258794" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Vestre Bingsa Industribygg AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vestre Bingsa Industribygg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vestre Bingsa Industribygg AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 18.01.2018Styre
2Sist endret 12.07.2023Regnskapsfører
1Sist endret 25.06.2024API og MCPGET /company/920258794/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920258794/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920258794",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920258794" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vestre Bingsa Industribygg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vestre Bingsa Industribygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Vestre Bingsa Industribygg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 ute
- Farol Invest AS16,7 %
- Pemana AS16,7 %
- Rkh Holding AS16,7 %
- Secure Connected AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Igma Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 1 965 |
| Farol Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16.7 % | 655 |
| Pemana AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16.7 % | 655 |
| Rkh Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16.7 % | 655 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920258794/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920258794/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920258794",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "IGMA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "FAROL INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.67, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920258794" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Vestre Bingsa Industribygg AS eier Igma Holding AS, og hvem eier resten?
Er Vestre Bingsa Industribygg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vestre Bingsa Industribygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vestre Bingsa Industribygg AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Ålesund | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2023 | Styre ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2021 | Kapital ↗ |
| 22.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920258794/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920258794/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920258794",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920258794" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Vestre Bingsa Industribygg AS sist endret?
Har Vestre Bingsa Industribygg AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Vestre Bingsa Industribygg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 18,3 % av driftsinntektene — 3,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 61,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 23,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 30,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,29 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,1 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 20,4 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 18,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920258794/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920258794/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920258794",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64583,
"revenue": { "value": 2538254, "percentile": 0.7768 },
"operating_margin": { "value": 0.6124, "percentile": 0.7171 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920258794" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vestre Bingsa Industribygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Vestre Bingsa Industribygg AS blant de 64583 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vestre Bingsa Industribygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Ålesund
1 000+ til i Ålesund →Ofte spurt om Vestre Bingsa Industribygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vestre Bingsa Industribygg AS?
Det er registrert 76 571 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 873 i Ålesund.
Er Vestre Bingsa Industribygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 803 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Vestre Bingsa Industribygg AS?
Vestre Bingsa Industribygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Vestre Bingsa Industribygg AS?
Vestre Bingsa Industribygg AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utleie og drift av fast eiendom.
Hvem er daglig leder i Vestre Bingsa Industribygg AS?
Daglig leder i Vestre Bingsa Industribygg AS er Gjert Myklebust, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Vestre Bingsa Industribygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Igma Holding AS største eier i Vestre Bingsa Industribygg AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Farol Invest AS med 16,7 %.
Hva er omsetningen til Vestre Bingsa Industribygg AS?
I 2025 omsatte Vestre Bingsa Industribygg AS for 2,54 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 606 145 kr.
Hvor ligger Vestre Bingsa Industribygg AS?
Forretningsadressen til Vestre Bingsa Industribygg AS er Vestre Bingsa industriveg 7, 6019, ÅLESUND i Ålesund kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.