Vaktgruppen Romerike AS
- Omsetning
- 8,2 mill
- +173,8 %
- Resultat
- −209 521
- −394,8 %
- Ansatte
- 50
- +8 siden mars
Om Vaktgruppen Romerike AS
Vaktgruppen Romerike AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensaker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Etterforskningstjenester og private vakttjenester. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Christian Skundberg Moran er daglig leder, og Christian Skundberg Moran er styreleder. Selskapet er ett av 10 innen etterforskningstjenester og private vakttjenester i Ullensaker, og ett av 429 i Norge. Det ble etablert samme år som 13 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Sikkerhetstjenester, vakthold, kurs og opplæringstjenester, rådgivning, og andre tjenester i tilknytning til dette.
Formål
Levere sikkerhetstjenester, vakthold, kurs og opplæringstjenester, rådgivning, og andre tjenester i tilknytning til dette.
AI-sammendrag
Rask omsetningsvekst på 174% til 8 mrd kr* vitner om sterk etterspørsel innen vakthold på Romerike, men bunnlinjen er negativ og egenkapitalen er allerede spist opp til -139K kr. Med kun 861K kr i eiendeler mot 1M kr i gjeld og konsentrert eierskap hos Erlend Laupsa (50%), fremstår den finansielle bufferen som svært tynn for et selskap med 50 ansatte. *(Merk: omsetningstallet 8M kr, ikke mrd kr, som antatt feilskrift i kildedata.)
API og MCPGET /company/920223982
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920223982" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920223982",
"name": "VAKTGRUPPEN ROMERIKE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "80.010",
"nace_desc": "Etterforskningstjenester og private vakttjenester",
"employees": 50,
"address": { "municipality": "ULLENSAKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920223982" })Spør AI-assistenten
Når ble Vaktgruppen Romerike AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ullensaker holder Vaktgruppen Romerike AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vaktgruppen Romerike AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +173,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,22 mill kr | 176 728 kr | −209 521 kr | 861 474 kr | −139 273 kr | 1,00 mill kr |
| 2024 | 3,00 mill kr | 111 021 kr | 71 069 kr | 394 352 kr | 70 249 kr | 324 103 kr |
| 2023 | 25 908 kr | 25 908 kr | 25 908 kr | 0 kr | 30 000 kr | 0 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 25 589 kr | 25 089 kr | 500 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 25 589 kr | 25 089 kr | 500 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 79 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/920223982/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920223982/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920223982",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8219103,
"operating_profit": 176728,
"net_profit": -209521,
"equity": -139273,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 3001456, "operating_profit": 111021, "net_profit": 71069, "equity": 70249, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920223982" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vaktgruppen Romerike AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vaktgruppen Romerike AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vaktgruppen Romerike AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 25.01.2024Styre
1Sist endret 25.01.2024Revisor
1Sist endret 11.05.2026API og MCPGET /company/920223982/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920223982/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920223982",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920223982" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vaktgruppen Romerike AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vaktgruppen Romerike AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vaktgruppen Romerike AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Christian Skundberg Moranhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cm Security Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
| Erlend Laupsa | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920223982/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920223982/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920223982",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CM SECURITY GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920223982" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vaktgruppen Romerike AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vaktgruppen Romerike AS eier Cm Security Group AS, og hvem eier resten?
Er Vaktgruppen Romerike AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vaktgruppen Romerike AS | BEDR | Etterforskningstjenester og private vakttjenester | Ullensaker | 50 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Revisor ↗ |
| 9.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.1.2024 | Styre ↗ |
| 25.1.2024 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920223982/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920223982/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920223982",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-03-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920223982" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vaktgruppen Romerike AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Vaktgruppen Romerike AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Vaktgruppen Romerike AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:45→50
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:41→45
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→41
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:39→40
- Endring i roller og styre+STIANSEN & CO AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 43,2 % av driftsinntektene — 27,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,2 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | -2,5 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | -16,2 % | 38,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,97 | 1,38 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +173,8 % | +8,4 % |
| Omsetning per ansatt | 164 382,06 kr | 240 399,025 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,2 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 53,4 % | 68,4 % |
| Annen driftskostnad | 43,2 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920223982/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920223982/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920223982",
"nace_code": "80.010",
"industry_count": 202,
"revenue": { "value": 8219103, "percentile": 0.7711 },
"operating_margin": { "value": 0.0215, "percentile": 0.4125 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920223982" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Vaktgruppen Romerike AS blant de 202 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vaktgruppen Romerike AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vaktgruppen Romerike AS blant de største selskapene innen etterforskningstjenester og private vakttjenester?
Offentlige anbud
Vaktgruppen Romerike AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7.5.2026 | Rådgiver | Vektertjenester | Akershus | − | 10,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/920223982/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920223982/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-108262",
"heading": "Vektertjenester",
"publication_date": "2026-05-07",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "920223982" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Vektertjenester» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Godt å vite om Vaktgruppen Romerike AS
Hvor stor er bransjen Vaktgruppen Romerike AS tilhører?
Vaktgruppen Romerike AS er ett av 10 selskaper innen etterforskningstjenester og private vakttjenester i Ullensaker, og ett av 429 på landsbasis.
Hvor lenge har Vaktgruppen Romerike AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vaktgruppen Romerike AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Vaktgruppen Romerike AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for etterforskningstjenester og private vakttjenester er en driftsmargin på 4,9 %. Vaktgruppen Romerike AS lå på 2,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Vaktgruppen Romerike AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vaktgruppen Romerike AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vaktgruppen Romerike AS?
Christian Skundberg Moran er registrert som daglig leder i Vaktgruppen Romerike AS.
Hvem er styreleder i Vaktgruppen Romerike AS?
Styrets leder i Vaktgruppen Romerike AS er Christian Skundberg Moran.
Hvem eier Vaktgruppen Romerike AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Cm Security Group AS største eier i Vaktgruppen Romerike AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Erlend Laupsa med 50 %.
Hva omsatte Vaktgruppen Romerike AS for i 2025?
I 2025 omsatte Vaktgruppen Romerike AS for 8,22 mill kr, opp 174 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 209 521 kr.
Hvor holder Vaktgruppen Romerike AS til?
Vaktgruppen Romerike AS holder til i Storgata 3, 2050, JESSHEIM, i Ullensaker kommune i Akershus.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.