Racal AS
Org.nr 920190243
Om Racal AS
Racal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Steinar Heming Christiansen er styrets leder. I 2025 hadde Racal AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 554 605 kr. Egenkapitalen var −67 971 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tfo AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 121 innen dataprogrammeringstjenester i Skien, og ett av 17 497 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Utvikling, salg og implementering av teknologi anvendt i bedriftsmarkedet.
Formål
Tjenester, produktutvikling og salg knyttet til teknologi.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −554 773 kr | −554 605 kr | 444 kr | −67 971 kr | 68 415 kr |
| 2024 | 866 354 kr | −8 741 kr | −8 720 kr | 455 280 kr | 486 633 kr | −31 353 kr |
| 2023 | 622 629 kr | 43 058 kr | 18 120 kr | 553 216 kr | 495 353 kr | 57 863 kr |
| 2022 | 1,37 mill kr | 20 304 kr | 11 756 kr | 1,74 mill kr | 477 234 kr | 1,27 mill kr |
| 2021 | 1,66 mill kr | 57 187 kr | 32 704 kr | 2,27 mill kr | 465 477 kr | 1,81 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 100 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 04.01.2018Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Tfo AS100 %
- Innovasjon360 AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tfo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 50 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Racal AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Skien | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.1.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -15308,8 % | 52,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 1,50 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Racal AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,38 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 31.3.2020 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 775 000 kr | Tilskudd |
| 13.11.2018 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 500 000 kr | Tilskudd |
| 12.2.2018 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+29 til på samme adresse →Ofte spurt om Racal AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Racal AS?
Det er registrert 17 497 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 121 i Skien.
Er Racal AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 627 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Racal AS i Enhetsregisteret?
Racal AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Racal AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Racal AS?
Racal AS eies i hovedsak av Tfo AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Racal AS en del av et konsern?
Racal AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Tfo AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Racal AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr, ned 100 % fra 2024. Egenkapitalen var −67 971 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Racal AS?
I 2025 hadde Racal AS et driftsresultat på −554 773 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.