Industriveien 12 Andenes AS
- Omsetning
- 1,2 mill
- +2,7 %
- Resultat
- 685 959
- +54 %
Om Industriveien 12 Andenes AS
Industriveien 12 Andenes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Atle Per Magne Larsen er daglig leder, og Per Inge Strand er styreleder. I 2025 hadde Industriveien 12 Andenes AS en omsetning på 1,24 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 685 959 kr. Egenkapitalen var 9,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Per Strand Eiendom AS med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 366 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Harstad, og ett av 76 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 848 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Erverv og utleie av fast eiendom.
Formål
Eiendomsbesittelse og eiendomsdrift og ved aksjetegning og på annen måte delta i annen virksomhet med økonomisk formål.
API og MCPGET /company/920047920
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920047920" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920047920",
"name": "INDUSTRIVEIEN 12 ANDENES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920047920" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Industriveien 12 Andenes AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Industriveien 12 Andenes AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Industriveien 12 Andenes AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,7 % fra 2024 · +2,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,24 mill kr | 739 373 kr | 685 959 kr | 11,82 mill kr | 9,17 mill kr | 2,66 mill kr |
| 2024 | 1,20 mill kr | 461 274 kr | 445 353 kr | 11,18 mill kr | 8,48 mill kr | 2,70 mill kr |
| 2023 | 1,21 mill kr | 485 858 kr | 420 237 kr | 10,60 mill kr | 8,04 mill kr | 2,56 mill kr |
| 2022 | 1,14 mill kr | −645 195 kr | −487 160 kr | 10,07 mill kr | 7,61 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2021 | 1,20 mill kr | 443 457 kr | 353 987 kr | 10,69 mill kr | 8,10 mill kr | 2,59 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,5 mill kr (21 % av balansen)
API og MCPGET /company/920047920/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920047920/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920047920",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1235262,
"operating_profit": 739373,
"net_profit": 685959,
"equity": 9166465,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1203254,
"operating_profit": 461274,
"net_profit": 445353,
"equity": 8480507,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920047920" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Industriveien 12 Andenes AS per år.
Hvordan har omsetningen til Industriveien 12 Andenes AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Industriveien 12 Andenes AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 17.12.2018Styre
2Sist endret 04.03.2025Regnskapsfører
1Sist endret 11.05.2018Revisor
1Sist endret 12.12.2017API og MCPGET /company/920047920/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920047920/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920047920",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920047920" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Industriveien 12 Andenes AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Industriveien 12 Andenes AS?
Hvem er regnskapsfører for Industriveien 12 Andenes AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Per Strand Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,0 % | 900 |
| Atle Per Magne Larsen | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920047920/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920047920/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920047920",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "PER STRAND EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 90,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920047920" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Industriveien 12 Andenes AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Industriveien 12 Andenes AS eier Per Strand Eiendom AS, og hvem eier resten?
Er Industriveien 12 Andenes AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap).
Andre selskaper eid av Per Strand Eiendom AS
9 selskaperAPI og MCPGET /company/920047920/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920047920/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920047920",
"chain": [
{ "org_no": "989316206", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "989717685", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "920047920", "owner_pct": 90, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920047920" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Industriveien 12 Andenes AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Industriveien 12 Andenes AS?
Hvem eier Industriveien 12 Andenes AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industriveien 12 Andenes AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Harstad | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2025 | Styre ↗ |
| 13.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920047920/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920047920/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920047920",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-04", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920047920" })Spør AI-assistenten
Når leverte Industriveien 12 Andenes AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Industriveien 12 Andenes AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Industriveien 12 Andenes AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 77,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 15,48 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,5 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920047920/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920047920/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920047920",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 1235262, "percentile": 0.6511 },
"operating_margin": { "value": 0.5986, "percentile": 0.6999 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920047920" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Industriveien 12 Andenes AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Industriveien 12 Andenes AS på i bransjen?
Hvor ligger Industriveien 12 Andenes AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Industriveien 12 Andenes AS
Hvor stor er bransjen Industriveien 12 Andenes AS tilhører?
Industriveien 12 Andenes AS er ett av 366 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Harstad, og ett av 76 523 på landsbasis.
Hvor lenge har Industriveien 12 Andenes AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Industriveien 12 Andenes AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 37 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Industriveien 12 Andenes AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Industriveien 12 Andenes AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Industriveien 12 Andenes AS?
Atle Per Magne Larsen er registrert som daglig leder i Industriveien 12 Andenes AS.
Hvem er største aksjonær i Industriveien 12 Andenes AS?
Største aksjonær i Industriveien 12 Andenes AS er Per Strand Eiendom AS med 90 % av aksjene, fulgt av Atle Per Magne Larsen (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Industriveien 12 Andenes AS?
Selskapet er datterselskap av Per Strand Eiendom AS (90 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Prs Holding AS.
Hva omsatte Industriveien 12 Andenes AS for i 2025?
Industriveien 12 Andenes AS hadde i 2025 en omsetning på 1,24 mill kr og et overskudd på 685 959 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Industriveien 12 Andenes AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Industriveien 12 Andenes AS en egenkapital på 9,17 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 77,5 %.
Hvor holder Industriveien 12 Andenes AS til?
Industriveien 12 Andenes AS holder til i Margrethe Jørgensens vei 15, 9406, HARSTAD, i Harstad kommune i Troms.
Er Industriveien 12 Andenes AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2017. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.