Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

M4m Invest AS

Org.nr 911142570
Omsetning
1,4 mill
−0,3 %
Resultat
189 063
−24,8 %

Om M4m Invest AS

M4m Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lindesnes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1974 og har vært i drift i 52 år. Lien Thanh Thi Nguyen er styrets leder. I 2025 hadde M4m Invest AS en omsetning på 1,41 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 189 063 kr. Egenkapitalen var 3,28 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tannlege Lien Nguyen AS med 83,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 381 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lindesnes, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Erverv og drift av eiendommer.

Formål

Erverv og drift av eiendommer samt alt hva dermed står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak.

API og MCPGET /company/911142570

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911142570" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911142570",
  "name": "M4M INVEST AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "LINDESNES", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "911142570" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er M4m Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble M4m Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Lindesnes holder M4m Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −0,3 % fra 2024 · +110,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,41 mill kr438 840 kr189 063 kr16,35 mill kr3,28 mill kr13,06 mill kr
20241,42 mill kr532 652 kr251 537 kr15,72 mill kr3,09 mill kr12,63 mill kr
2023860 267 kr498 852 kr376 926 kr15,59 mill kr2,84 mill kr12,75 mill kr
2022798 919 kr45 170 kr−31 656 kr7,19 mill kr2,46 mill kr4,72 mill kr
2021671 053 kr324 439 kr198 378 kr7,72 mill kr2,49 mill kr5,23 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler16,35 mill kr
Anleggsmidler91 %14,83 mill krOmløpsmidler9 %1,51 mill kr
Egenkapital og gjeld16,35 mill kr
Innskutt egenkapital9 %1,39 mill krOpptjent egenkapital12 %1,89 mill krKortsiktig gjeld74 %12,15 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader971 751 kr
Finansinntekter3 407 kr
Finanskostnader200 224 kr
Netto finans−196 817 kr
Ordinært resultat før skatt242 023 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
7,6 mill kr (47 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/911142570/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911142570/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911142570",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 1410591,
      "operating_profit": 438840,
      "net_profit": 189063,
      "equity": 3280206,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1415367,
      "operating_profit": 532652,
      "net_profit": 251537,
      "equity": 3091143,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "911142570" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til M4m Invest AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for M4m Invest AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til M4m Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 07.12.2022
Styrets lederSignatur
Rune Olsen(f. 1963)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 07.12.2022
Regnskapsfører
repr. AMESTO ACCOUNTHOUSE SØR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/911142570/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911142570/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911142570",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "911142570" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i M4m Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i M4m Invest AS?
  • Hvem er regnskapsfører for M4m Invest AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 3 ute

Ut (3)
  • Stein Dammanhadde 51,1 %
  • Ivar Dammanhadde 16,3 %
  • Terje Dammanhadde 16,3 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Tannlege Lien Nguyen ASSelskapOrdinære aksjer83,7 %344
M4m Invest ASSelskapOrdinære aksjer16,3 %67

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/911142570/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911142570/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911142570",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "TANNLEGE LIEN NGUYEN AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 83.7,
      "year": 2025,
      …
    },
    { "shareholder_name": "M4M INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.3, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "911142570" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har M4m Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier M4m Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av M4m Invest AS eier Tannlege Lien Nguyen AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
M4m Invest ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomLindesnes−

Kunngjøringer55

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/911142570/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911142570/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911142570",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911142570" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke fusjoner har M4m Invest AS vært involvert i?
  • Hva er de siste kunngjøringene for M4m Invest AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble M4m Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel20,1 %37,0 %
Likviditetsgrad0,121,76
Gjeldsgrad3,981,06
Egenkapitalrentabilitet5,8 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/911142570/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911142570/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911142570",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 1410591, "percentile": 0.6746 },
  "operating_margin": { "value": 0.3111, "percentile": 0.4015 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "911142570" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er M4m Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til M4m Invest AS på i bransjen?
  • Hvor ligger M4m Invest AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

M4M INVEST AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
M4m Invest ASLindesnes16,3 %20202025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om M4m Invest AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som M4m Invest AS?

Det er registrert 76 533 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 381 i Lindesnes.

Er M4m Invest AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1974, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 122 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til M4m Invest AS?

M4m Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har M4m Invest AS?

M4m Invest AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem sitter i styret i M4m Invest AS?

Lien Thanh Thi Nguyen er registrert som styreleder i M4m Invest AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier M4m Invest AS?

M4m Invest AS eies i hovedsak av Tannlege Lien Nguyen AS (83,7 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Er M4m Invest AS en del av et konsern?

M4m Invest AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Tannlege Lien Nguyen AS, som eier 83,7 % av selskapet.

Hvordan går det økonomisk med M4m Invest AS?

M4m Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 1,41 mill kr og et overskudd på 189 063 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvem fører regnskapet til M4m Invest AS?

Amesto Accounthouse Sør AS er registrert som regnskapsfører for M4m Invest AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder