Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Vélo Club AS

Org.nr 919973889
Omsetning
2,8 mill
+11,9 %
Resultat
402 541
+477,6 %
Mer

Om Vélo Club AS

Vélo Club AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Petter Haga er styrets leder. I 2025 hadde Vélo Club AS en omsetning på 2,83 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 402 541 kr. Egenkapitalen var 589 603 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Drop Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 184 innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak i Oslo, og ett av 3 528 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Utgivelse av musikk og lydopptak. Foredragsholder. Konsulenttjenester innen IT. Industridesign, produktdesign og annen teknisk design. Bedriftsrådgivning, administrativt.

Formål

Underholdning, kunstnerisk virksomhet, medieproduksjon og rådgivning. Selskapet tilbyr tjenester innen konferansieroppdrag, foredrag, musikk- og videoproduksjon, samt konsept- og innholdsutvikling for selskaper og arrangementer. Videre kan selskapet forvalte finansielle instrumenter, valuta, aksjer og andeler i selskaper, samt fast eiendom. Selskapet kan også utvikle og utprøve nye produkter, tjenester og forretningsidéer.

API og MCPGET /company/919973889

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919973889" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919973889",
  "name": "VÉLO CLUB AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "59.200",
  "nace_desc": "Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "919973889" })

Spør AI-assistenten

  • Er Vélo Club AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Vélo Club AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Vélo Club AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +11,9 % fra 2024 · +7,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,83 mill kr403 192 kr402 541 kr1,07 mill kr589 603 kr476 917 kr
20242,53 mill kr70 512 kr69 694 kr858 467 kr187 063 kr671 404 kr
2023274 490 kr−92 470 kr−91 008 kr358 233 kr117 369 kr240 864 kr
20221,48 mill kr962 136 kr323 242 kr775 944 kr775 944 kr0 kr
20212,63 mill kr−862 477 kr−672 834 kr2,41 mill kr452 702 kr1,95 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler1,07 mill kr
Anleggsmidler83 %888 351 krOmløpsmidler17 %178 169 kr
Egenkapital og gjeld1,07 mill kr
Innskutt egenkapital230 %2,46 mill krOpptjent egenkapital-175 %−1,87 mill krLangsiktig gjeld1 %15 000 krKortsiktig gjeld43 %461 917 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,43 mill kr
Finansinntekter63 kr
Finanskostnader714 kr
Netto finans−651 kr
Ordinært resultat før skatt402 541 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
860 000 kr (80 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
15 000 kr (1 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/919973889/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919973889/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919973889",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2831688,
      "operating_profit": 403192,
      "net_profit": 402541,
      "equity": 589603,
      …
    },
    { "year": 2024, "revenue": 2530420, "operating_profit": 70512, "net_profit": 69694, "equity": 187063, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "919973889" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Vélo Club AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Vélo Club AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Vélo Club AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 15.03.2023
Petter Haga(f. 1994)
Styrets lederSignatur
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 02.10.2025
Regnskapsfører
repr. AIDER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/919973889/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919973889/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919973889",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "919973889" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Vélo Club AS?
  • List alle roller i Vélo Club AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Vélo Club AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

4 ute · 1 endret eierandel

Ut (4)

… og 1 flere

Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Drop Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %300 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/919973889/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919973889/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919973889",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "DROP HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "919973889" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Vélo Club AS eier Drop Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Vélo Club AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Vélo Club AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Vélo Club ASBEDRProduksjon og utgivelse av musikk- og lydopptakOslo−

Kunngjøringer39

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/919973889/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919973889/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919973889",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-18", "type": "Forretningsadresse", … },
    { "dato": "2026-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919973889" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Vélo Club AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Vélo Club AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Vélo Club AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Adresse:Darres gate 30→Fossveien 10APostnummer:0175→0551
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Immateriell rettighet
    Varemerke:Vélo Club(Registrert)
  4. Immateriell rettighet
    Varemerke:Slam Dunk(Registrert)
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 46,5 % av driftsinntektene — 22,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin14,2 %2,9 %
Resultatmargin14,2 %2,2 %
Egenkapitalandel55,3 %43,7 %
Likviditetsgrad0,391,57
Gjeldsgrad0,810,58
Egenkapitalrentabilitet68,3 %7,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+11,9 %-3,1 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad11,8 %30,9 %
Lønnskostnad46,5 %23,6 %
Annen driftskostnad26,8 %19,5 %
Avskrivninger0,6 %1,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/919973889/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919973889/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919973889",
  "nace_code": "59.200",
  "industry_count": 838,
  "revenue": { "value": 2831688, "percentile": 0.8695 },
  "operating_margin": { "value": 0.1424, "percentile": 0.7023 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "919973889" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Vélo Club AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vélo Club AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Vélo Club AS blant de 838 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Offentlig støtte

Vélo Club AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (300 000 kr) og 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet (1,00 mill kr).

1 tildelinger, til sammen 300 000 kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
4.6.2018OppstartstilskuddLandsdekkende etablerertilskudd300 000 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/919973889/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919973889/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919973889",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
      "innvilget_belop": 300000,
      "innvilget_dato": "2018-06-04",
      …
    }
  ],
  "forskningsradet": [
    {
      "prosjekttittel": "Koble.co | en europeisk markedsplass for studentrekruttering",
      "prosjektstart": 2019,
      "tildelt_belop": 1000000,
      …
    }
  ],
  "skattefunn": []
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "919973889" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken offentlig støtte har Vélo Club AS fått?
  • Hvor mye har Vélo Club AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
  • Hvilke forskningsprosjekter har Vélo Club AS hatt hos Forskningsrådet?

Immaterielle rettigheter

Vélo Club AS har 4 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
Vélo Club ↗202502532336061Registrert2.3.2035
Slam Dunk ↗202502533335895Registrert2.3.2035
Poption ↗201908684304679Registrert27.6.2029
Candario ↗201800886298377Registrert20.1.2028

Kilde: Patentstyret

Spørsmål og svar om Vélo Club AS

Hvor stor er bransjen Vélo Club AS tilhører?

Vélo Club AS er ett av 1 184 selskaper innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak i Oslo, og ett av 3 528 på landsbasis.

Hvor lenge har Vélo Club AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Vélo Club AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Vélo Club AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vélo Club AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem er største aksjonær i Vélo Club AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Drop Holding AS største eier i Vélo Club AS med 100 % av aksjene.

Hvem er morselskapet til Vélo Club AS?

Selskapet er datterselskap av Drop Holding AS (100 % eierandel).

Går Vélo Club AS med overskudd?

Vélo Club AS hadde i 2025 en omsetning på 2,83 mill kr og et overskudd på 402 541 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor stor aksjekapital har Vélo Club AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Vélo Club AS er 30 000 kr (300 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Eier Vélo Club AS patenter eller varemerker?

Vélo Club AS har 4 varemerker registrert hos Patentstyret.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner