Ydalar AS
- Omsetning
- 217 056
- −3,7 %
- Resultat
- −36 899
- −117,3 %
Om Ydalar AS
Ydalar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Marius Ørbeck Vegheim er styrets leder. I 2025 hadde Ydalar AS en omsetning på 217 056 kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 36 899 kr. Egenkapitalen var 1,37 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Øj Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 586 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 850 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Investering i og forvalte fast eiendom. Selskapet vil også investere midler i børsnoterte selskap som også investerer i og forvalter fast eiendom.
Formål
Investere i og forvalte fast eiendom og annen virksomhet som står i forbindelse med dette. Selskapet kan også investere i andre selskaper i inn- og utland som driver virksomhet med liknende formål.
API og MCPGET /company/919897694
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919897694" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919897694",
"name": "YDALAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919897694" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Ydalar AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ydalar AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Ydalar AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · −3,7 % fra 2024 · +112 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 217 056 kr | 48 646 kr | −36 899 kr | 3,80 mill kr | 1,37 mill kr | 2,43 mill kr |
| 2024 | 225 375 kr | −1 278 kr | 213 471 kr | 3,90 mill kr | 1,40 mill kr | 2,50 mill kr |
| 2023 | 190 800 kr | 33 070 kr | −66 143 kr | 5,74 mill kr | 1,19 mill kr | 4,55 mill kr |
| 2020 | 184 800 kr | 50 198 kr | −135 180 kr | 6,62 mill kr | 984 240 kr | 5,64 mill kr |
| 2019 | 102 400 kr | −117 856 kr | 117 373 kr | 6,36 mill kr | 1,12 mill kr | 5,24 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,2 mill kr (33 % av balansen)
API og MCPGET /company/919897694/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919897694/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919897694",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 217056, "operating_profit": 48646, "net_profit": -36899, "equity": 1365785, … },
{ "year": 2024, "revenue": 225375, "operating_profit": -1278, "net_profit": 213471, "equity": 1402685, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919897694" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Ydalar AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ydalar AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ydalar AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 03.11.2026Regnskapsfører
1Sist endret 06.03.2023API og MCPGET /company/919897694/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919897694/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919897694",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919897694" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ydalar AS?
List alle roller i Ydalar AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ydalar AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Svaen AShadde 20 %
- Øj Holding AS80 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Øj Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919897694/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919897694/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919897694",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ØJ HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919897694" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Ydalar AS eier Øj Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Ydalar AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ydalar AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/919897694/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919897694/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919897694",
"chain": [
{ "org_no": "990100683", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919897694", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919897694" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ydalar AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ydalar AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.11.2026 | Styre ↗ |
| 28.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919897694/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919897694/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919897694",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-03", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-04-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919897694" })Spør AI-assistenten
Når ble Ydalar AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ydalar AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ydalar AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Marius Ørbeck Vegheim(Styrets leder)−Marius Ørbeck Vegheim(Styremedlem)−Øyvind Johnsen(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 36,0 % | 37,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,78 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919897694/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919897694/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919897694",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 217056, "percentile": 0.371 },
"operating_margin": { "value": 0.2241, "percentile": 0.3407 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919897694" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Ydalar AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ydalar AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ydalar AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Investeringer
YDALAR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hemskogen AS | Ringebu | 10,0 % | 2020 | 2023 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Folk spør om Ydalar AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ydalar AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 586 i Oslo.
Er Ydalar AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 850 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Ydalar AS i Enhetsregisteret?
Ydalar AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Ydalar AS?
Ydalar AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Ydalar AS?
Ydalar AS eies i hovedsak av Øj Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Ydalar AS?
I 2025 omsatte Ydalar AS for 217 056 kr, ned 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 36 899 kr.
Hvor solid er balansen til Ydalar AS?
Egenkapitalen i Ydalar AS var 1,37 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 36 % av totalkapitalen.
Hvem fører regnskapet til Ydalar AS?
Baltzeberg Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Ydalar AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.